חברת החשמל תפצה עובדת קבלן ב-30 אלף שקל - לאחר שפוטרה על רקע מגדרי

בפסק דין עקרוני החליט השבוע בית הדין לעבודה לחייב את חברת החשמל לפצות עובדת קבלן בתחום השמירה שסבלה מאפליה בזמן שעבדה במתקן של החברה

טלי חרותי-סובר
תחנת הכוח אורות רבין של חברת החשמל, בחדרה
תחנת הכוח אורות רבין בחדרהצילום: יוסי וייס / חברת החשמל
טלי חרותי-סובר

חברת החשמל תפצה ב-30 אלף שקל עובדת קבלן שהופלתה על רקע מגדרי, כך קבע השבוע בית הדין לעבודה. עוד תשלם החברה פיצוי בגובה 4,000 שקל בגין פיטורים שלא כדין.

בפסק הדין נקבע כי חברת חשמל הפרה את חוק שוויון הזדמנויות והפלתה את נאידורף הן  על בסיס היותה אשה בקבלה לעבודה, הן במהלך העבודה והן בסיום העבודה. מדובר בפסק דין עקרוני כיוון התובעת היתה עובדת קבלן, אך תבעה את מבקש השירות - וניצחה.

התובעת, ליה נאידורף, הועסקה בתפקיד אבטחה על ידי חברת קבלן במתקן של חברת החשמל. רוב עמיתיה לעבודה היו מאבטחים גברים. העובדת טענה כי סבלה מיחס מפלה לאורך כל תקופת העבודה, ובתוך כך, לא הוצאה לקורס מן הטעם שהוא "לא מתאים לנשים". היא סבלה גם מהערות סקסיסטיות מצד עמיתים לעבודה ואף הוחלט על הפסקת עבודתה במתקן שבו עבדה, לאחר שלא הסכימה לדרישת אחד מעמיתיה לעבודה "לקנות לו פחית שתייה".

פסק הדין של בית הדין הארצי קבע בפעם הראשונה כי מזמין שירות נחשב למעסיק הכפוף לחוק שוויון הזדמנויות בעבודה, וכי די בגילויים שונים, אף באלו הסמויים מן העין, על-מנת שתתקיים אפליה.

חברת החשמל חוייבה לשלם פיצוי בגובה 9 חודשי משכורת, כיוון שהעובדת התחייבה לעבוד 12 חודשים בתפקיד ופוטרה לאחר שלושה בלבד. בהליך בבית הדין הארצי ייצגה את נציבות שוויון הזדמנויות עו"ד שירי לב רן לבי. את העובדת ייצגו עורכי הדין ערן גולן והגר זוסמן ואת חברת חשמל עו"ד חגי ורד ממשרד הרצוג פוקס נאמן.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker