"גמלאי רכבת ישראל הושלכו לעת זקנה"

רכבת ישראל הודיעה לגמלאיה כי תקציב הרווחה, הכולל שי לחג וסבסוד נופשונים, לא יינתן עוד ■ עמותת גמלאי הרכבת: "צעד בלתי חוקי הנוגד את ההסכמים והמחויבויות, את הנוהג ואת המוסר"

טלי חרותי-סובר
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
רכבת ישראל
רכבת ישראלצילום: אליהו הרשקוביץ

עמותת גמלאי רכבת ישראל קיבלה באחרונה הודעה מהממונה על הגמלאים בחברה, אתי אוחיון, כי תקציב הרווחה המיועד ל-1,580 הגמלאים בסך 400 אלף שקל בשנה (מתוך תקציב רווחה של 12 מיליון שקל) לא יוקצה עוד בעתיד. תקציב זה כולל סבסוד נופשונים, טיולים, מסיבה שנתית וכן שי לחג בסך 840 שקל שניתן עד כה פעמיים בשנה.

עמותת גמלאי הרכבת הודיעה כי תקיים אסיפה כללית ב-13 במארס בכניסה לבניין הנהלת הרכבת בלוד. בהודעה שפירסמה כתבה העמותה כי "אנו נאבק בצעד בלתי חוקי זה הנוגד את ההסכמים והמחויבויות, נוגד את הנוהג ובלתי מוסרי". יו"ר העמותה, בני לוטן, אמר כי "לטענת ההנהלה הכסף מיועד לעובדים הפעילים בלבד. גמלאי רכבת ישראל הושלכו לעת זקנה".

הנהלת רכבת ישראל אישרה כי התקציב עומד בסכנה. לדברי ההנהלה, "רכבת ישראל מוקירה את גמלאיה ומכירה בחשיבות פועלה של עמותת גמלאי הרכבת, ומשכך מתקצבת בכל שנה את אירועי הגמלאים ומעניקה לגמלאיה שי לחג פעמיים בשנה. במקביל, ובהמשך להנחיית הגורמים המנחים בחברה בנושא זה, נערכת בדיקה מקיפה של סוגיית היקף תשלום השי לחגים. הסוגיה נדונה בימים אלה במשא ומתן המתנהל בין ההנהלה לוועד העובדים ונציגי ההסתדרות".

יצויין כי השי שניתן לגמלאים מדי שנה הוא אכן גבוה מאוד, אך רכבת ישראל תתקשה לסגת מהענקתו אם השתרש כנוהג רב שנים.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker