אחרי הבנק הבינלאומי: בנק אוצר החייל יהיה סגור לקהל ממחר - העובדים בשביתה

עובדי הבנק דורשים שתנאי העסקתם ושכרם יושווה למקובל בבנק הבינלאומי

חיים ביאור
חיים ביאור

בנק אוצר החייל, מקבוצת הבינלאומי, יהיה סגור לקהל החל ממחר לאחר שוועד העובדים החליט לפתוח בשביתה בתמיכת ההסתדרות. בשבועיים האחרונים הסתפקו עובדי אוצר החייל בנקיטת עיצומים. לדברי יו"ר ועד עובדי בנק אוצר החייל, יצחק נעמן, "הנהלת הבנק לא ניהלה עמנו מו"מ אמיתי על דרישותינו אלא גררה רגליים, ולכן לא נותרה לנו ברירה אלא להחריף את צעדי המחאה למרות הסבל שעלול להגרם ללקוחות".

עובדי הבנק דורשים שתנאי העסקתם ושכרם יושווה למקובל בבנק הבינלאומי, שרכש את בנק אוצר החייל (מידי בנק הפועלים) לפני שלוש שנים. העובדים גם חוששים כי מיזוג מערכת המחשוב של שני הבנקים, תהליך שכבר החל לאחרונה, תגרום לפיטורי 70 עובדים. הוועד דורש כי יימצא פתרון שיבטיח תעסוקה לעובדים אלה. לבנק אוצר החייל יש 48 סניפים (חלקם בבסיסי צה"ל) ומועסקים בו 1,000 עובדים.

בינתיים נמשכת השביתה בבנק הבינלאומי זה היום השישי, וכל סניפיו סגורים לקהל. לפי החלטת שני הוועדים, הסניפים יהיו סגורים גם מחר ומחרתיים. 2,000 הפקידים יקיימו ביום חמישי כנס מחאה בגני התערוכה, בהשתתפות נציג ההסתדרות.

אתמול נכשל ניסיון לסיים את הסכסוך בפגישה בין שני הוועדים בבינלאומי עם סמנכ"ל המשאבים בבנק, יוסי לוי, שבחלקה השתתפה המנכ"לית סמדר ברבר-צדיק. לעובדי הבינלאומי שורה של דרישות, ביניהן קבלת בונוס בגובה זהה לזה ששולם לעובדי לאומי והכנסת שינויים בשיטת השיווק האגרסיבית בבנק.

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker