הישג לעובדי בתי המשפט: בית הדין לעבודה התיר להם להמשיך לשבות

נשיאת בית הדין האזורי, השופטת עליה פוגל: "יש לעובדים זכות לגיטימית לשבות"

חיים ביאור
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
חיים ביאור

השביתה בבתי המשפט מתקיימת גם היום ועשויה להימשך גם מחר. בית הדין האזורי לעבודה בתל אביב דחה אמש את בקשת המדינה להורות על הפסקת השביתה, הנמשכת כבר 5 ימים, ולחזור לעבודה סדירה.

בפנייתה של המדינה לבית הדין לעבודה נטען כי ההסתדרות ועובדי בתי המשפט מפרים צו שניתן על ידי בית הדין לפני ארבעה חודשים, האוסר על העובדים לקיים שביתה כל עוד מתקיים משא ומתן בנוגע לדרישות העובדים. נציגי המדינה הביעו מורת רוח מהחלטת ההסתדרות לאפשר לעובדים לשבות.

לעומת זאת, בא כוח ההסתדרות, עו"ד אמיר בשה, טען כי הצו ניתן לגבי שביתה שפרצה על רקע סיבות אחרות מהשביתה הנוכחית. לדבריו, מאז ניתן הצו בפברואר האחרון ההסתדרות הכריזה על סכסוך עבודה חדש בבתי המשפט, שהצו לא חל לגביו. עוד הוא טען כי המדינה היא זו שמפרה את הצו הקובע לפיו יש לקיים פגישת משא ומתן בין הצדדים בכל 10 ימים. בא כוח ההסתדרות טען שמשרד האוצר והנהלת בתי המשפט נמנעים מלעשות כן.

נשיאת ביה"ד האזורי, השופטת עליה פוגל, קיבלה את טענת ההסתדרות והורתה למדינה להיכנס למו"מ. בית הדין קבע שהמדינה עצמה לא קיימה את צו בית הדין, מכיוון שהמו"מ לא התקיים באינטנסיביות כפי שהורה ביה"ד. "לפיכך, יש לעובדים זכות לגיטימית לשבות", קבעה השופטת. עוד היא אמרה כי ההידברות בין נציגי ההסתדרות והמדינה תיעשה מעתה בפיקוח בית הדין.

יו"ר האגף לאיגוד מקצועי בהסתדרות, עו"ד אבי ניסנקורן, הביע קורת רוח מההחלטה ואמר כי הוא מצפה לחידוש מהיר של המשא ומתן, שבעקבותיו השביתה תסתיים במהירות.

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker