עובדי אוצר החייל בעיצומים - דורשים השוואת שכר עם הבינלאומי

יו"ר ועד הפקידים של הבנק הבינלאומי לעובדים: אל תכנעו לתכתיבים של צדיק בינו

חיים ביאור
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
חיים ביאור

עובדי בנק אוצר החייל, שהוא חברה בת של הבנק הבינלאומי, נוקטים בעיצומים כבר שבועיים. העובדים סוגרים את הסניפים לקהל מדי יום בשעה 11 לפנה"צ. היום קיימו מאות מהם אסיפת מחאה קולנית במשרדי ההנהלה של הבנק ברמת גן, שבה החליטו להמשיך במאבקם נגד ההנהלה.

באסיפה השתתף יו"ר ועד הפקידים של הבנק הבינלאומי, חנוך ליבנה, שקרא לעובדים להמשיך במאבקם "ולא להיכנע לתכתיבים של בעל השליטה בבנק, צדיק בינו". ראש חטיבת עובדי הבנקים בהסתדרות, ציון שמע הודיע באסיפה שההסתדרות מגבה את עובדי אוצר החייל בעיצומיהם, ובמקביל חותרת לחידוש המו"מ עם הנהלת הבינלאומי, כדי להגיע להסכם.

בבנק אוצר החייל, המונה 48 סניפים, מועסקים 1,000 עובדים. ועד העובדים בראשות יצחק נעמן, החליט על העיצומים בדרישה ששכר עובדי אוצר החייל יושווה לשכרם של עובדי הבנק הבינלאומי וכי ישולם להם השכר עבור שעות נוספות שהם מבצעים כדי להטמיע את מחשב הבנק במחשב של הבינלאומי.

העובדים גם מוחים על כך שלא שולם להם בונוס חד פעמי שהובטח להם וכי נוכו משכרם שני ימי שביתה שהם קיימו לפני 10 ימים.

העיצומים ושביתות מתקיימים בימים האחרונים לסירוגין גם בבנק הבינלאומי, בשל מחלוקות כספיות ומחלוקת בעניין שיטת השיווק האגרסיווית שהבנק הנהיג, המעוררת התנגדות בקרב חלק מהעובדים. אתמול השביתו ועד הפקידים וועד המנהלים מורשי החתימה את המטה הראשי של הבנק בתל אביב.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker