חיים ביאור

עובדי הנהלת בתי המשפט שבתו היום וגרמו לשיבושים קשים בבתי המשפט, בכל הערכאות. עקב השביתה, לא ניתן היה לפתוח תיקים חדשים נגד חשודים, לסגור תיקים קיימים, לפתוח תיקים למעצרים או לפתוח תיקים לבקשות שונות בתחום הפלילי והאזרחי. בנוסף, לא ניתן היה לבצע עיקולים.

העובדים פתחו בשביתה, בגיבוי ההסתדרות, בטענה שלא נענתה דרישתם להגדיל את השכר לבעלי השכר הנמוך. הם דורשים גם לצמצם את תופעת המשרות החלקיות בבתי המשפט, שתוצאותיה הן שכר זעום, בעיקר לעובדות בבתי המשפט וכן תוספת של 102 תקני כוח אדם, לנוכח עומס העבודה שנוצר בבתי המשפט. יו"ר הוועד הארצי של עובדי בתי המשפט, דני חסון הזהיר כי העובדים יקיימו שוב שביתה אם לא תחול התקדמות במשא ומתן עם ההנהלה על דרישותיהם. הנהלת בתי המשפט סירבה להגיב על הדברים.

אתמול פתחו בשביתה עובדי בנק אוצר החייל, מקבוצת הבנק הבינלאומי אחרי שהמו"מ בין ראש חטיבת עובדי הבנקים בהסתדרות, ציון שמע לבין סמנכ"ל כוח האדם בבנק, דן טראוב, הסתיים באי הסכמה. עובדים אלה דורשים לשפר את תנאי העסקתם ולהשוותם לאלה של כלל עובדי הבנק הבינלאומי.

סכסוך העבודה באוצר החייל מצטרף לשני סכסוכי עבודה עליהם הכריזה ההסתדרות בימים האחרונים בקבוצת הבנק הבינלאומי: האחד לבקשת ועד המנהלים ומורשי החתימה והשני לבקשת ועד הפקידים בבנק. שתי קבוצות אלה נערכות כדי להתחיל בקרוב בשיבושים או בשביתה, אם לא ימולאו דרישותיהן הכספיות.

הנהלת אוצר החייל הביעה צער על החלטת העובדים לשתק את פעילות הבנק, בטרם מוצה המו"מ עם נציגותם ועם ההסתדרות.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker