מתרחבים סכסוכי העבודה בבינלאומי: עובדי בנק אוצר החייל ישבתו מיום חמישי ועד ראשון

השביתה של עובדי אוצר החייל מצטרפת לסכסוך העבודה בו נמצאים הפקידים והמנהלים ומורשי החתימה בבינלאומי

חיים ביאור
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
חיים ביאור

סכסוכי העבודה בקבוצת בנק בינלאומי מתרחבים. עובדי בנק אוצר החייל, חברה בת של הבינלאומי, עומדים לקיים שביתה ולשתק את סניפי הבנק מיום חמישי ועד ראשון ולחדש את פעילות הבנק רק ביום שני.

ההסתדרות הכריזה על סכסוך עבודה בבנק אוצר החייל, לבקשת ועד העובדים בראשו עומד יצחק נעמן. עילת הסכסוך המופנה נגד הנהלת הבנק: היעדר הסכמה במשא ומתן המתנהל עם סמנכ"ל כוח האדם באוצר החייל, דן קראוס, בעניין דרישת העובדים השוות את תנאי העסקתם עם אלה של כלל עובדי קבוצת הבינלאומי.

בתגובה מסרה הנהלת אוצר החייל כי "לצערנו ועד העובדים החליט בלי הסבר מניח את הדעת להשבית את הבנק. אנו מצרים על כל פגיעה שתיגרם ללקוחותינו ומקווים שהוועד יחזור לשולחן המו"מ ויגלה את האחריות הנדרשת ממנו".

השביתה של עובדי אוצר החייל מצטרפת לסכסוך העבודה בו נמצאים שני סקטורים בבינלאומי: הפקידים והמנהלים ומורשי החתימה. הפקידים מוחים, בין היתר, על נוהל חדש בבנק ולפיו ההנהלה מפרסמת ברבים את שמותיהם של עובדים מצטיינים. לטענת יו"ר הוועד, חנוך ליבנה, נוהל זה יוצר הפרדה מלאכותית בין קבוצת העובדים המוגדרים המצטיינים לבין כל יתר העובדים. יו"ר ועד המנהלים ומורשי החתימה בבינלאומי, יונה גולדשלגר, אמר שהמנהלים בסכסוך ומאיימים לשבות בקרוב על רקע דרישתם כי ייחתם עמם הסכם בעניין הבונוס עבור שנת 2009.

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker