מנכ"לית הרשות לקידום מעמד האשה בחרה במשרד יח"צ ששירת אותה ברשות השנייה

אוה מדזיבוז' שכרה לאחרונה משרד יחסי ציבור במכרז פנימי ■ את המשרד שנבחר, לאופר-גלאון, היא מכירה היטב משום שליווה אותה גם כמנכ"לית הרשות השנייה

טלי חרותי-סובר
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
אוה מדז'יבוז'צילום: ענבל מרמרי / הרשות השנייה
טלי חרותי-סובר

לא מעט גבות הורמו כאשר נודע כי הרשות לקידום מעמד האשה שכרה את שירותיו של משרד יחסי הציבור לאופר-גלאון עבור "ליווי אסטרטגי תקשורתי".

"יש במשרד לשוויון חברתי רשויות הרבה יותר גדולות שלא מעזות לבזבז ככה כספי ציבור", אמר גורם מקורב, "גרוע מכך, תהליך הבחירה כמו גם הבחירה עצמה, מעוררת תהיות".

משרד היח"צ לאופר-גלאון, בראשו עומדים שלומי לאופר ונדב גלאון, מוכר היטב למדז'יבוז', שכלל לא מכחישה כי היה אחד ממשרדי יחסי הציבור שליוו אותה בזמן שעמדה בראש הרשות השנייה.

תהליך הבחירה מעלה גם הוא סימני שאלה. כיוון שמדובר בסכום נמוך מ-50 אלף שקל,  וכיוון שמדובר במינוי יועץ תקשורת חיצוני למשרד רשאי כל משרד ממשלתי לערוך תהליך תימחור פנימי במהלכו המשרד אינו מפרסם הודעה רשמית המזמינה את כל משרדי יחסי הציבור להתחרות על הפרויקט, אלא פונה בעצמו לשלושה משרדים לפחות, ובוחר אחד מהם. כאמור, על אף ההיכרות המוקדמת, פנתה הרשות דווקא למשרד לאופר-גלאון כאחד מן השלושה, וביקשה דווקא  מהם הצעה. לא ברור אם מי שערך את התהליך היה מודע לקשר הקודם עם ראש הרשות. המשרד נשכר לשלושה חודשים.

המשרד לשוויון חברתי מסר כי: "בחירת משרד הפרסום לליווי אסטרטגי תקשורתי לרשות לקידום מעמד האישה נבחר בהליך תיחור כחוק ובאישור כל הגורמים הרלוונטיים. המשרד נבחר לפרק זמן מוגדר מראש לאור הרצון להתאים ולקדם את פעילות הרשות לקידום מעמד האשה בזירה התקשורתית בימים אלה. כמו כן, הטענה על היכרות כזו או אחרת טוב היה שלא היתה עולה, לאור העובדה כי מנכ"לית הרשות לקידום מעמד האישה הנוכחית כיהנה במשך כשני עשורים בתפקידים בכירים בזירה התקשורתית ומתוקף כך עבדה עם משרדי אסטרטגיה יח"צ ופרסום רבים".

בהמשך ניתנה ל-TheMarker תגובה נוספת: "אכן היה משרד, למשך פחות משנה, בתקופה שאוה מדז'יבוז' כיהנה כיו"ר הרשות השנייה לטלוויזיה ורדיו, אחד מתוך שלושה משרדים שעבדה עימם בתקופה המדוברת. קריטריון הבחירה היה על פי המחיר הנמוך שהוצע". 

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker