ממשיכים להתאגד: הסכם קיבוצי ראשון נחתם גם בחברת שלמה ביטוח

החברה מצטרפת לתהליך ההתאגדות הנרחב בקרב העובדים בשוק הביטוח ■ בהסכם נקבע כי שכר המינימום יהיה גבוה מזה הקבוע במשק, בנוסף לתוספות שכר מדורגות ולהגדלת ימי החופשה וההבראה ■ ניסנקורן: "זו בשורה לעובדים"

טלי חרותי-סובר
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
הסכם קיבוצי ראשון בשלמה ביטוח חברת שלמה ביטוח התאגדות עובדים התאגדות קיבוצית הסכמים ועדי עובדים חברה חתימה
טלי חרותי-סובר

עובדי חברת שלמה ביטוח הצטרפו לעובדי חברות הביטוח מנורה מבטחים , כלל , מגדל , AIG , הפניקס ושירביט, וחתמו גם הם על הסכם קיבוצי ראשון. תוקפו של ההסכם הוא עד סוף 2021, והוא יחול על כ-150 העובדים שהתאגדו בהסתדרות כבר ב-2015 .  

בהסכם נקבע כי השכר ההתחלתי לעובדי החברה יהיה גבוה משכר המינימום במשק. בנוסף, לאורך תקופת ההסכם יועלה שכר העובדים בכ-12% בממוצע.

סעיפים נוספים בהסכם קובעים כי אחת לשנה יקבלו העובדים בונוס, ועם חתימת ההסכם יקבלו העובדים גם מענק חתימה מיוחד.

לצד זאת, הוסכם כי לכל עובד שיצבור ותק של שנתיים תיפתח קרן השתלמות, יוגדלו מכסת ימי ההבראה ותעריף ימי ההבראה, מכסת ימי החופשה ויוענקו שני ימי בחירה בשנה לכל עובד. לראשונה בחברה, לעובדים מעל ותק של שנתיים ישולמו ימי מחלה במלואם החל מהיום הראשון. הורים העובדים בחברה יקבלו תשלום בגין השתתפות בקייטנות.

ההסכם מסדיר את מעמד עובדי החברה, ומספק להם ביטחון תעסוקתי, שכן הוא כולל מנגנונים משותפים להנהלה, להסתדרות ולוועד בכל הקשור לניוד ולקידום עובדים, ורלוונטי גם למקרים של פיטורי צמצום או על רקע אי התאמה ומשמעת.

בנוסף לכך, הצדדים הסכימו על הגדלת תקציב הרווחה עבור העובדים, ועל בדיקת סקר רפואית לעובדים מעל גיל 45, בהשתתפות ההנהלה.

יו"ר ההסתדרות, אבי ניסנקורן, מסר: "ההסכם מחזק את עובדי שלמה ביטוח, ולצד צרכי הנהלת החברה, הוא מאפשר גם לשפר את תנאי העובדים ולתגמלם על עבודתם המסורה. אני מודה לצוותי המשא ומתן על כך ששיתפו פעולה למען קידום החתימה על ההסכם, ומתוך הכרה בבשורה שהוא מביא לעובדים".

בשנתיים האחרונות עובר תחום הביטוח תהליך התאגדות נרחב, על אף שלא היה מן התחומים המאוגדים באופן מסורתי. חשש העובדים מפני מיזוגים ורכישות שיפגעו בזכויותיהם מעלה את הדרישה להגנה על ידי ההסתדרות.

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker