גפני: "חולדאי מבלבל במוח - אנחנו מממנים את הציבור החילוני"

יו"ר ועדת הכספים בראיון לגלי צה"ל: "החרדים משלמים מסים עקיפים וכך מממנים את הציבור החילוני" ■ "חולדאי לא מבין מהחיים שלו ולא יודע על מה הוא מדבר"

TheMarker Online
TheMarker Online

יו"ר ועדת הכספים, ח"כ משה גפני, אמר בראיון לגלי צה"ל כי החרדים הם שמממנים את החילונים ולא להיפך. בנוסף, לדבריו בחינוך החרדי לומדים את מקצועות הליבה.

גפני: "חולדאי לא מבין מהחיים שלו ולא יודע על מה הוא מדבר. הוא מבלבל את המוח. ראשית למעלה מ-50% מהעובדים לא משלמים כלל מס הכנסה כי הם לא מגיעים לסף המס. לכן אי אפשר להגיד שהם מממנים אותנו. בנוסף, הציבור החרדי משלם את המסים העקיפים - מע"מ, מס קנייה וכו'. באמצעות מסים אלו החרדים הם שמממנים את החילונים, שכן הציבור החרדי מוציא יותר מהחילוני על מסים אלו".

פרופסור דן בן דוד אמר בתגובה כי החישוב של גפני אינו נכון. לדבריו, החרדים משלמים לכל היותר 16% מע"מ אולם הם ברובם אינם עובדים וחיים על חשבון כסף של המדינה. לכן, לדבריו, הם לכל היותר מחזירים למדינה 16% מתוך מימון של 100% שהם מקבלים ממנה. לטענתו, שני שלישים מהחרדים לא עובדים, ולכן אי אפשר לומר שהם מממנים מישהו.

בן דוד ציין כי בתוך 30 שנה החרדים והערבים יגיעו לשיעור של 80% מממערכת החינוך לעומת נתח של 50% שיש להם כיום בכיתות הנמוכות. לדבריו, הפסקת הקצבאות לא תעזור למנוע את המצב אלא רק שינוי של תוכנית הלימודים אשר תאפשר להם להשתלב בשוק העבודה המודרני.

TheMarker Online

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker