האוצר שוב דורש מעובדי חברת החשמל להחזיר 100 מיליון שקל

הורה לחברת החשמל להפסיק לתת הטבות בסך 175 מ' ש' בשנה ולהחזיר שכר חריג ששולם מאז 2004

אבי בר-אלי
אבי בר-אלי
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
אבי בר-אלי
אבי בר-אלי

>> משרד האוצר הנחה השבוע את חברת החשמל להפסיק להעניק הטבות שכר בגובה 175 מיליון שקל בשנה לעובדי החברה החל במשכורת ינואר. זאת, לאחר שהסתיימה תקופת ההקפאה של דרישה זו ב-1 בינואר 2010. עוד דורש האוצר מהחברה להיערך להשבת סכום של כ-100 מיליון שקל בגין חריגות שכר ששולמו לעובדים מאז 2004. בתגובה, התכנסה אתמול המועצה הארצית של ועד העובדים בחברת החשמל , והחלה בהיערכות לנקיטה בעיצומים.

כפי שפורסם ב-TheMarker, הגישו העובדים לאוצר הצעה לפיה החבות הפנסיונית לשכרם תוצמד למדד החל ב-2008 והעובדים יפוצו בשיעור של 5%, אך ללא ניכוי הדרגות הלא חוקיות להם זכו גמלאי החברה בשנים האחרונות. משמעותה הכספית של ה"הצעה" הינה תשלום של 850 מיליון שקל, ובמונחים אקטואריים - כשלושה מיליארד שקל. במכתב שהפנה השבוע להנהלת חברת החשמל סגן בכיר לממונה על השכר, ברק שטרוזברג, צוין כי הפערים בין האוצר לבין העובדים "מהותיים ובלתי ניתנים לגישור", ולכן הורה על הפשרתה של הוראת הממונה מלפני חצי שנה.

על חריגות שכר העיר מבקר המדינה לפני כתשע שנים בדו"ח הביקורת שפירסם המשרד ל-1999. בין היתר, העיר הדו"ח על מתן משכורת 14 לכ-7,000 מעובדי החברה שנכנסו לחברה ב-1996, הענקת דרגת "כוכב" בתום 20 שנות עבודה (במקום 25) והעלאת דרגות שכר של עובדי החברה - גם לאחר יציאתם לפנסיה, וכן החזר הוצאות רכב. בעקבות הפרסום הופסקו חריגות השכר לדרג הניהולי בחברה אך הטיפול הנדרש ביתר עובדי החברה וגמלאיה נכנס להליך שימוע ממושך - בלא שמתקבלת הכרעה.

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker