דב לאוטמן יעמוד בראש ארבעה צוותים לשילוב המגזר הערבי במשק

אבישי ברוורמן, השר לענייני מיעוטים: "ישראל רואה חשיבות רבה בשילובם של האזרחים הערבים בכלכלה"

אורה קורן

דב לאוטמן יעמוד בראש ארבעה צוותים לקידום שילוב המיגזר הערבי במשק. על הצוותים הוחלט במיפגש שערכו בכירים במשק עם ראש הממשלה, בנימין נתניהו, בסוף השבוע. הצוותים יעסקו באסטרטגיה, מימון, פיתוח עסקי ויזמות במיגזר הערבי.

"יש לממשלה בראשותי מטרה ברורה - לשלב את המגזר הלא-יהודי בכלכלה הצומחת והדינמית שלנו. אנו רוצים שכל אחד ואחת יוכלו לפעול בה ולהצטיין כמיטב יכולתם", אמר נתניהו. "האינטגרציה הכלכלית היא מכשיר עצום לשוויון חברתי, לשוויון הזדמנויות ולשלום בתוכנו. השלום הכלכלי, ה'מוביליות' החברתית והצמיחה הם הדבק שיחבר את כל אזרחי ישראל", הוסיף. לדבריו, בישיבת הממשלה שתתקיים בשבועות הקרובים ותעסוק בנושא יתקבלו החלטות חשובות בנושא.

ברוורמן אמר כי "ממשלת ישראל רואה חשיבות רבה בשילובם של האזרחים הערבים בכלכלת המדינה ובמימוש הפוטנציאל הרב הטמון בהם. בחברות כלכליות בינלאומיות מבינים היום את חשיבות התעסוקה הרב תרבותית, והדבר הזה אפשרי וקיים אצלנו בבית. בשילוב ידיים נסייע לקטר הצמיחה במשק הישראלי לצאת לדרכו".

סייף, מנהל הרשות לפיתוח כלכלי, הציג בפני משתתפי הישיבה את הדו"ח השנתי של הרשות לשנת 2009, את יעדי הרשות ועיקרי תוכנית העבודה לשנת 2010. בהמשך נערך דיון בדרכים להסרת החסמים בדרך לשילוב המגזר הערבי במשק.

בסיום אמר לאוטמן, כי "העובדה שראש הממשלה, השר לענייני מיעוטים ואנשי והקבוצה המכובדת של אנשי העסקים התכנסה יחד מעוררת בי תקווה כי מעבר להצהרות ולדיבורים יש כאן הזדמנות לעשייה אמיתית הן מצד הממשלה והן מצד הקהילה העסקית לסייע לפיתוח כלכלי ולשיפור מעמדה של האוכלוסייה הערבית".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker