אסם פיטרה עובד בשל תביעת שכר שהגיש נגדה; בית המשפט ביטל את הפיטורין ומתח ביקורת על החברה

בימ"ש: "התנהלותה של אסם תמוהה, בלשון המעטה; עד להגשת התביעה אסם לא העלתה טענה על תפקודו"

חיים ביאור
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקיםכתוב תגובה

בית הדין האיזורי לעבודה בבאר שבע הוציא צו מניעה נגד חברת המזון אסם, האוסר עליה לפטר עובד של החברה שהועסק כסוכן מכירות באיזור אילת. השופט משה טוינה קבע כי העובד פוטר רק מכיוון שהגיש תביעה נגד אסם, ועל כן יש לכפות על החברה להמשיך להעסיק את העובד עד לבירור של נסיבות פיטוריו.

מפסק הדין, שהוצא באופן חריג, עולה כי מוטי קינר עובד באסם 8 שנים. בספטמבר 2009 הוא תבע מהחברה פיצוי בסך 800 אלף שקל, בטענה שהיא פגעה בשיטתיות ושלא כדין בגובה העמלה המגיעה לו מהמכירות של מוצרי אסם. בדצמבר האחרון קינר קיבל זימון שימוע לפני פיטורים.

בתביעה, שקינר הגיש באמצעות עו"ד אודליה לו-אטינגר נגד אסם, הוא טען שהנהלת החברה מבקשת לנקום בו על כך שהעז לתבוע אותה בעודו מועסק בה, והיא מנסה למנוע ממנו לפנות לערכאות כדי לממש את זכויותיו כעובד. מנגד טענה החברה שקינר מפוטר עקב חוסר שביעות רצון מתפקודו וכי העובדה שתבע אותה אינה מקנה לו חסינות מפני פיטורים.

השופט טוינה קבע כי התנהלותה של אסם "תמוהה, בלשון המעטה". הוא ציין כי עד להגשת התביעה הממונים על העובד מעולם לא העלו טענה על תפקודו, בעל פה או בכתב. "מאחר שחוק הגנת השכר אוסר לפטר עובד בשל תביעה שהגיש בתום לב נגד מעסיקו בעניין אי תשלום שכר, נדרשת התערבות של בית הדין' קבע השופט וביטל את הליך הפיטורים ואת פגישת השימוע. הוא קבע דיון מקדמי בתביעה עצמה ליוני השנה.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker