מי הנשים שיכבשו את הפסגה בשנים הקרובות? הנשים המשפיעות כיום בחברה הישראלית מסמנות את הדור הבא

למי מפרגנת עפרה שטראוס, יו"ר קבוצת שטראוס? ■ במי מאמינה ד"ר יהודית ריכטר, מנכ"לית חברת מדינול? ■ על מי ממליצה אתי רוטר, מנכ"לית משותפת ובעלים של קסטרו? ■ במי בחרה עדנה מזי"א, מחזאית, סופרת, תסריטאית ובמאית ובתיאטרון הישראלי? ■ טעימה מפרויקט מגזין TheMarkerW

רוני לוין
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
רוני לוין

ד"ר יהודית ריכטר (משמאל)

מנכ"לית חברת מדינול

מצב משפחתי: נשואה + 3

מגורים: ארסוף

עירית סמילנסקי

פיזיותרפיסטית בתחום פציעות אורתופדיות וספורט

גיל: 36

מצב משפחתי: נשואה + 1

מגורים: כפר סבא

יהודית ריכטר על עירית סמילנסקי

"הכרתי את עירית בטיפול שעברו בני משפחתי וכן כשעבדה עם נבחרת ישראל בכדורעף נשים. למרות השנים הרבות שבהן עירית היא פיזיותרפיסטית מובילה בתחומה, היא נמצאת בתהליך מתמיד של למידה ונכונה לרכוש ידע הרלוונטי לתחום התמחותה ממקורות שונים בעולם. שנית, היא משקיעה זמן, אנרגיה ומאמצים במטרה לסייע גם לאחרים לשפר ולהעלות את רמתם המקצועית. בנוסף, היא מקורית ובעלת יוזמה, תכונה שבאה לידי ביטוי בפרויקט ייחודי שהיא מובילה, שבו יוקם מרכז ראשון מסוגו לרפואת ספורט באחד מבתי החולים במרכז. דבר נוסף שאני אוהבת בה הוא שהיא בנתה את עצמה במו ידיה".

עדנה מזי"א

מחזאית, סופרת, תסריטאית ובמאית בתיאטרון הישראלי

גיל: 60

מצב משפחתי: גרושה + 2

מגורים: תל אביב

אולה דוברובולסקי

מעצבת פנים, סטודיו 39

גיל: 30

מצב משפחתי: רווקה

מגורים: תל אביב

בת חן בוך

מעצבת פנים, סטודיו 39

גיל: 33

מצב משפחתי: בן זוג + 2

מגורים: תל אביב

עדנה מזי"א על בת חן בוך ואולה דוברובולסקי

"ההיכרות בינינו החלה כשנזקקתי לשירותי אדריכלות ועיצוב בזמן שיפוץ דירה. מדובר בשתי צעירות יפהפיות ופדנטיות כמו שלא רואים כיום - עובדות בקפדנות, בלי להתעסק בשטויות, מתוך שאיפה לשלמות שבאה לידי ביטוי במעשים. שתיהן ניחנו במחשבה פרועה וחופשית, בראייה שלהן יש משהו פתוח, נועז ולא קונוונציונלי ועם זאת גם פרקטי. יש להן טעם מתוחכם ביותר אבל לא כזה שצועק 'תסתכלו עלי, אני מעוצב'. התרשמתי במיוחד מהעובדה שאין בהן זיוף והעמדת פנים. אני אוהבת אסתטיקה יפה ואחרי שלושה חודשי עבודה אני, הפרפקציוניסטית, מסתובבת בבית ואומרת: וואלה. ככה בדיוק ראיתי את הבית בדמיון והן, בדרכן הפשוטה, הביאו זאת למימוש באופן מדויק. אין לי ספק שבתוך עשר שנים הן יהיו מעצבות מרכזיות בישראל".

עפרה שטראוס (משמאל)

יו"ר קבוצת שטראוס

גיל: 49

מצב משפחתי: נשואה + 4

מגורים: תל אביב

אמל אל-סאנע אל-חג'וג'

מנכ"לית שותפה במכון הנגב ומנהלת אג'יק, המרכז הערבי-יהודי לשוויון, העצמה ושיתוף

גיל: 35

מצב משפחתי: נשואה + 2

מגורים: לקייה

עפרה שטראוס על אמל אל-סאנע אל-חג'וג'

"במסגרת העבודה שלי וההתעניינות שלי בנושא העצמת נשים, אני חושבת שאמל היא דוגמה לאופן שבו ניתן לראות את הצד החיובי בכל דבר. בנוסף גם מגדר, גם מגזר וגם נשים בדואיות, זה כמעט נראה בלתי אפשרי, ובכל זאת למדתי דרכה שהכל אפשרי. אם הייתי צריכה לתת לה עצה, הייתי מייעצת לה לא להשתנות ולהמשיך לפרויקטים נוספים. כששואלים אותה מה מקים אותה בבוקר מהמיטה היא אומרת אהבת החיים ואמונה באנשים - וזאת הסיבה שבחרתי בה".

רנה שינפלד (למעלה)

רקדנית, כוריאוגרפית, מורה ומנהלת תיאטרון המחול רנה שינפלד

מצב משפחתי: נשואה + 2

מגורים: תל אביב

ענבל ליבליך

מעצבת תלבושות ותפאורה, מעצבת פנים וחלונות ראווה

מצב משפחתי: רווקה

מגורים: תל אביב

רנה שינפלד על ענבל ליבליך

"אני מאמינה בעבודה שלה ומוקסמת מהדמיון והמיוחדות שלה ביצירה. היא שונה בתכנון ובעיצוב שלה, וזה מתחבר לי עם העבודות שלי. רק לעתים נדירות קורה שאני יכולה לשתף אמן אחר ביצירה שלי, וענבל תורמת להתפתחות של היצירות שלי. אני אוהבת את הברק שלה, בלבוש ובאישיות. היא מדברת אלי. יש בה שילוב נכון של מוטיבים וקריצה. יש לה פוטנציאל גדול ליהפך למעצבת המובילה בתחומה".

אתי רוטר (משמאל)

מנכ"לית משותפת ובעלים של קסטרו

גיל: 51

מצב משפחתי: נשואה + 3

מגורים: תל אביב

יערה קידר

מעצבת אופנה

גיל: 29

מצב משפחתי: נשואה

מגורים: תל אביב

אתי רוטר על יערה קידר

"יערה מסמלת בעיני את הדור החדש: אנשים רחבי אופקים עם תחומי עניין רחבים במיוחד. היא לא רק מוכשרת אלא סקרנית מאוד, בחורה מגוונת שמבינה באמנות, במוסיקה, בצילום ובטכנולוגיה. מכיוון שהיא 'מולטי טלנט' אני בטוחה שבכל תחום שבו תבחר היא תביא ערך אמיתי".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker