"נטו אכזבה": הפגנה מול ביתו של כחלון נגד הצעת הרפורמה במכללות הטכנולוגיות

גם מאבק המכללות הטכנולוגיות זוכה להפגנה מול ביתם של מקבלי ההחלטות ■ הערב הפגינו מרצים, סטודנטים ומנהלי המכללות מול ביתו של שר האוצר

טלי חרותי-סובר
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
טלי חרותי-סובר

כמה עשרות בודדות של מרצים, סטודנטים ומנהלי מכללות הגיעו במוצאי שבת להפגנה מול ביתו של שר האוצר משה כחלון. המפגינים נשאו שלטים עליהם נכתב נטו אכזבה. מדובר במחאת פורום המכללות הטכנולוגיות נגד אחת הרפורמות החשובות והנדרשות בישראל – רפורמת לימודי ההנדסאים בישראל. על פי תוכנית האוצר, במהלך חמש השנים הקרובות ישתנו לחלוטין אופי ותוכן הלימודים בתוכניות אלו, שכרגע אינם מותאמים בהכרח לצורכי שוק העבודה, אך דורשים עוד ועוד תקציבים.

על פי הרפורמה, יתוקצבו בעתיד רק מכללות שבהן ילמדו לכל הפחות 1,300 תלמידים, מה שיחייב חלק גדול מן המכללות להתאחד. בנוסף יידרשו המכללות לעמוד בקריטריונים של איכות ואף להבטיח אפשרויות סטאז' עבור הסטודנטים שלהן, בכדי להיות זכאיות לתקציב. השינוי הצפוי לא מוצא חן, באופן טבעי, בעיני המכללות הקיימות - שחלקן, כאמור, ייעלמו.

בסוף השבוע שעבר הודיעו חברי פורום ראשי המכללות כי הם מתנגדים לרפורמה, ומאז הם אינם חוסכים במלים קשות כנגד שר האוצר וכנג"ד מנכ"ל האוצר המוביל את השינוי.   

ד"ר יוכבד פנחסי אדיב, יו"ר פורום המכללות הטכנולוגיות: "אנו מפגינים היום כחלק ממלחמתם של עשרות אלפי סטודנטים. סטודנטים שכחלון שכח והפקיר לטובת רפורמה הזויה וחסרת ראייה אסטרטגית. ניאבק במלוא העוצמה כנגד הגזירות שכחלון משיט על ההשכלה הטכנולוגיות לסטודנטים בכל רחבי הארץ.

"לא נעמוד מהצד וניתן להחלטות פופוליסטיות חסרות בסיס לרסק פרויקט לאומי כמו ההשכלה הטכנולוגית. נעמוד כחומה בצורה אל מול הפגיעה הצפויה. נילחם על עתידן של המכללות הטכנולוגיות, למען  הסטודנטים, התעשייה הישראלית ועל דמותה של החברה הישראלית כולה".

ביום חמישי שעבר קיימה גם הסתדרות הסטודנטים הפגנה קטנה מול משרד האוצר, בעקבות ההחלטה להעלות את שכר הלימוד לקרוב ל-10,000 שקל בשנה, בעוד כיום עולים הלימודים 6,900 שקלים בשנה בלבד.

ההפגנה מול ביתו של כחלון, הערב

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker