נחתם ההסכם בין טבע לעובדי מפעל הטבליות; חבילת מענקים והכשרות למפוטרים

מרבית הפיטורים יידחו לדצמבר 2019, בנוסף לתוכנית המעניקה מעטפת פרישה לעובדים, במטרה לאפשר להם מעבר חלק למקום עבודה חלופי

טלי חרותי-סובר
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
הפגנה של עובדי טבע בירושלים
הפגנה של עובדי טבע בירושליםצילום: אוליבייה פיטוסי

בתום משא ומתן אינטנסיבי, ותוך דיאלוג פתוח, הגיעו ועד עובדי טבע והסתדרות העובדים הלאומית להסכמות מלאות עם הנההלת החברה באשר לאופן סגירת מפעל הטבליות בירושלים בסוף 2019. כמו כן הוחלט על סיומו המיידי של סכסוך העבודה במפעל הטבליות וחזרה מסודרת לעבודה.

המאמץ המשותף של כל הצדדים נשא פירות, ונמצא מענה המאפשר צמצום משמעותי של היקף גל הפיטורים שנקבע לרבעון הראשון של 2018, ודוחה את סיום העסקתם של מרבית עובדי מפעל הטבליות בירושלים לדצמבר 2019, בעוד כשנתיים. כמו כן, הצדדים גיבשו תוכנית המעניקה מעטפת פרישה לעובדים.

בין הדברים שנכללו במעטפת:

1. חבילות מיטיבות: החבילות מייחסות משקל רב לוותק ולסיכויי השתלבות העובד בשוק התעסוקה, במטרה להבטיח מעבר חלק ככל הניתן למקום עבודה חלופי שיקלוט את העובדים.

2. למסיימי העסקה יוענק ליווי הכולל ייעוץ, סדנאות והכשרות מקצועיות. טבע תקים פלטפורמה ייחודית, בסמיכות לאתר שלה בירושלים, שלצד ההכשרות המקצועיות השונות, גם תרכז ותחבר מעסיקים פוטנציאליים לכוח האדם שיסיים את עבודתו בחברה.

איציק בן סימון, יו"ר וועד העובדים במפעל טבע טבליות בירושלים, אמר עם חתימת ההסכם כי "עם תחילתו של המאבק שמנו לנגד עינינו את טובתם של העובדים. מפעל טבע טבליות ימשיך להתקיים לפחות שנתיים נוספות, ואנו בטוחים כי הוא ימשיך גם מעבר לכך. ההסכם שהושג יבטיח את עתיד העובדים, והגיע בזכות אחדותם של כלל עובדי טבע טבליות ובסיועה המבורך של ההסתדרות הלאומית, שסייעה לנו להגיע למתווה משותף וראוי. מדובר ביום היסטורי עבור עובדי טבע טבליות ירושלים".

ששי שדה, יו"ר האגף לאיגוד מקצועי בהסתדרות הלאומית, אמר: "אני שמח שלאחר שבועיים וחצי מורטי עצבים הצלחנו להגיע להישגים משמעותיים עבור עובדי מפעל טבע טבליות בירושלים. במאמץ משותף הצלחנו להקטין ביותר משליש את כמות העובדים שיעזבו בתחילת השנה, כך שהרוב המוחלט של העובדים יישאר עם ביטחון תעסוקתי בשנתיים הקרובות. בהתאם לסיכום שאליו הגיעה ההסתדרות הלאומית עם הנהלת טבע, מי שייאלץ או שייבחר לעזוב יהיה זכאי לחבילת הטבות מיוחדת ולליווי, הכשרה והשמה במקום עבודה חלופי. כולי תקווה כי המפעל יישאר בכל זאת לעבוד גם ב-2020 ויותר. מדובר ביום בשורה עבור מאות עובדי המפעל והכלכלה הישראלית בכללותה".

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker