עובדי בנק אוצר החייל יקבלו תוספת שכר של 4% ומענק חד פעמי

כך נקבע אתמול בהסכם קיבוצי שנחתם בין ראש חטיבת עובדי הבנקים בהסתדרות למנכ"ל אוצר החייל

חיים ביאור
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
חיים ביאור

כל אחד מ-1,000 עובדי בנק אוצר החייל, שהוא חברה בת של הבנק הבינלאומי, יקבל תוספת שכר של 4% לשנים 2010-2009 ועוד מענק חד פעמי בגובה חצי משכורת. כך נקבע אתמול בהסכם קיבוצי שנחתם בין ראש חטיבת עובדי הבנקים בהסתדרות, ציון שמע, למנכ"ל אוצר החייל, ישראל טראו.

עוד נקבע בהסכם כי עצמאותו של בנק אוצר החייל תישמר וכי במהלך שתי שנות ההסכם לפחות יישמר בטחונם התעסוקתי של עובדי הבנק", כלומר, לא יבוצעו פיטורים. השמירה על עצמאות הבנק היתה אחת הדרישות המרכזיות של ועד עובדי אוצר החייל, בראשות יצחק נעמן. בהסכם שבמסגרתו רכש הבנק הבינלאומי את אוצר החייל (מידי בנק הפועלים) הושגו הבנות בעל פה לפיהן תישמר עצמאותו של אוצר החייל למשך 5 שנים.

ואולם הוועד דרש שגם לאחר תקופה זו לא יועברו מחלקות של אוצר החייל אל הבינלאומי ולא יבוצע מיזוג בין שני הבנקים. לטענת נעמן, מאבק העובדים החל לאחר שהתעורר "חשש סביר" שההבנות לא ייושמו.

לדברי נעמן, בכך מסתיים סכסוך העבודה עליו הכריזה ההסתדרות, לפי דרישת הוועד. במהלך הסכסוך העובדים שיבשו את מערך המחשבים ושירותים שונים והשבוע הם אף השביתו את סניפי הבנק ברחבי הארץ למשך חצי יום.

הנהלת הבנק מסרה היום שהיא "מברכת על הסיכום שהושג עם ועד העובדים, שהוא לטובת כל הצדדים: העובדים, ההנהלה והלקוחות. הנהלת הבנק בטוחה שיחסי העבודה הטובים בבנק יישמרו לאורך זמן".

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker