עובדים במועדון החשפנות: האלוף אלי מרום הוא פנים מוכרות במועדון הגוגו; "חשבנו שהוא פועל סיני"

האם מפקד חיל הים דובר אמת? ■ בפני הרמטכ"ל טען האלוף אלי מרום - מפקד חיל הים - כי זו היתה "מעידה חד פעמית" ■ עובדים במועדון: "הוא פנים מוכרות"

הארץ
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
הארץ

הרמטכ"ל החליט להסתפק בהערה בעל פה למפקד חיל הים, אלוף אלי מרום "צ'ייני" לאחר שבילה שלשום במועדון החשפנות "גוגו" בתל אביב. דובר צה"ל מסר שמרום אמר לאשכנזי כי הוא "מודע לכך כי האירוע אינו עולה בקנה אחד עם המצופה מקצין במעמדו והביע צער על שהמקרה פוגע בצה"ל ברמה הערכית והתנצל על כך".

למרות טענתו שבילה במועדון החשפנות רק זמן קצר לאחר שהגיע ל"מסיבה של חבר", עד ראייה שנכח במועדון באותה עת טוען כי האלוף מרום בילה שלשום למעלה מחצי שעה במקום, בגפו. על פי טענת עד הראייה, לאחר שנכנס האלוף למועדון בבגדים אזרחיים, הוא התיישב ביציע הצופה מהצד על הבמה המרכזית, ונהנה ממופע ריקוד אקזוטי של החשפניות במקום. "במשך חצי שעה הוא ישב ואחת אחרי השנייה ניגשו אליו החשפניות והעניקו לו ריקוד שאפשר לקרוא לו רומנטי", סיפר גורם שהיה שלשום בלילה במועדון.

במועדון שהה באותה עת גם עיתונאי "ידיעות אחרונות" בוקי נאה, והוא זה שחשף את הימצאות הקצין הבכיר במקום.

מרום, בן 53, המוכר בחיל הים כ"צ'ייני" על שם המראה הסיני שלו - אבי אמו היה סיני - הוא דמות שנויה במחלוקת בחיל. למרות שאין כמעט עוררין על כישוריו כימאי וכאיש מבצעים מבריק, יש מי שמטילים ספק באישיותו. למרות שמילא את כל תפקידי הפיקוד המרכזיים בחיל ממפקד סטי"ל, דרך מפקד שייטת הסטי"לים, מפקד בסיס חיפה וראש מספן ים, וחתום על מבצעים חשובים כמו תפיסת אוניית הנשק קארין אי ב-2002, המליץ מפקד חיל הים האלוף ידידיה יערי שלא למנותו למחליפו. במקום זאת נשלח מרום לשמש נספח צה"ל בסינגפור. במקומו מונה אלוף דוד בן בעש"ט. אבל כשזה נאלץ לפרוש בעקבות הממצאים הקשים שהעלו התחקירים על פגיעת טיל החיזבאללה בסטי"ל "חנית" ששטה מול ביירות במלחמת לבנון השנייה מבלי להפעיל את מערכות ההתרעה שלה, מונה מרום למפקד חיל הים במקומו.

ביולי 2008 פורסם ב"הארץ" כי אליעזר מרום הציג את עצמו לפני קולגות בחילות זרים עם דרגות רב-אלוף לכתפיו. גם בכרטיס הביקור שלו ובמהדורה האנגלית של אתר חיל הים הוא הציג את עצמו כרב-אלוף.

למרות שהפרסום בבוקר הפך עד מהרה לשיחת היום בחיל הים, אף אחד מקציני החיל, בשירות פעיל ובמילואים, לא היה מוכן להתייחס בגלוי לנושא, כמוהם גם אלופים במילואים מחילות אחרים. "זה בטח לא מוסיף לנו כבוד ואנחנו פשוט מקווים שהסיפור יתנדף כמה שיותר מהר", אמר קצין בכיר, "גם ככה בקושי יצאנו מתקופת השפיפות של הפגיעה בחנית, וקיווינו שהתדמית של החיל תשתקם מעתה". "אני לא מבין את צ'ייני", אמר קצין אחר, "הוא כל כך חיכה עד שהוא קיבל את התפקיד הזה, הוא לא היה יכול לחכות עד שייגמרו שלוש השנים של תקופת הכהונה שלו לפני שיעשה דברים כאלה?".

קציני החיל הנוכחים הם בעיקר מחסידיו של מרום אבל בין הבכירים במיל', יש רבים החושבים אחרת. "אף אחד לא צריך להיות מופתע", אמר אחד ממפקדי חיל הים לשעבר שהעדיף לא לדבר בשמו, "בדיוק בגלל דברים כאלה העדיפו בסיבוב הקודם שלא למנות אותו. אפשר להגיד מהיום עד מחר שהוא ימאי מצוין ולוחם אבל הוא לא הדמות המוסרית הרצויה של מפקד חיל". קצין אחר ציין שהעובדה שמרום נודע בעבר כבליין במקביל לתהילתו המבצעית הייתה צריכה להדליק נורות אדומות.

2 קומות, כלובים ו-20 חשפניות

במועדון החשפנות הגוגו, בו נצפה שלשום הקצין הבכיר, שתי קומות, עם שתי במות קטנות, במה מרכזית ו"כלובים".

בשעות אחר הצהריים המוקדמות המקום עדיין לא היה פעיל, אך לדברי אחד העובדים, "זה אחד המועדונים הכי מפוארים בארץ".

מתברר כי נכון לאתמול, למועדון אין רישיון עסק בתוקף: "למועדון המדובר היה רישיון עסק שתוקפו פג בסוף דצמבר 2008 וטרם חודש" נמסר מעיריית תל אביב-יפו. "הרישיון הוא לפאב - צריכת משקאות משכרים במקום, וכן להופעת אמן - פיפ שואו". "הרישיון בטיפול והכל בסדר", אומר מזרחי בתגובה.

במועדון התרגשו אתמול מרמת החשיפה שהנושא קיבל. "ההרגשה היא מעורבת", אמר הבעלים קובי מזרחי, "כי אני לא רוצה שיחשפו את מי שבא לפה ושומר בקנאות על הדיסקרטיות. מצד שני, קיבלנו איזושהי חשיפה".

"המועדון קיים שש שנים", הוסיף מזרחי, "אנחנו מגדירים אותו כמועדון אמנות ולא כמועדון חשפנות. החשפניות עובדות עם כוריאוגרף קבוע. בערב מופיעות קרוב ל-20 חשפניות. יש כאן חשפניות מכל העולם ברמה מאוד גבוהה: ישראליות, רוסיות, רומניות בגילאי 18 ואילך". לדברי מזרחי, למקום מגיעה אוכלוסייה מכל הרבדים. "בערבים מלא פה", הוא אומר.

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker