ראיון עבודה - מה ללבוש, איך להתנהג

כמה עצות בענייני צבע, אורך וגם גודל המחשוף

טלי חרותי-סובר
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקיםכתוב תגובה

לא קל להחליט כיצד להתלבש לראיון עבודה. לילך כהן, יועצת ועורכת אופנה וסטייליסטית אישית למנהלים, נותנת כמה עצות בענייני צבע, אורך וגם גודל המחשוף המותר. ? פריטים איכותיים: כדאי לשאול בשיחת הטלפון המקדימה לראיון האישי מיהו המראיין. כדאי לזכור: נשים שמות לב יותר לפרטים הקטנים. גברים נמשכים לסמלי סטטוס. מותגים בולטים וגדולים הם מחוץ לתחום, לעומת זאת סמלי סטטוס מובהקים ולא צעקניים, כשעון איכותי ותיק מנהלים, יתרמו ליצירת אפקט חיובי. לעולם לא: יש להקפיד על מראה מסודר ומגוהץ. לעולם אל תגיעו לראיון בכפכפים, בסנדלים, במכנסי ג'ינס או בחצאית מיני. המחשוף צריך להיות מאופק - בגובה של שתי אצבעות מאזור החזה, ואם יש כפתור - עדיף לסגור אותו. החצאית צריכה להגיע עד הברכיים.

שפת הגוף במהלך הראיון חשובה לא פחות מהדברים הנאמרים. עו"ד צבי יוגב, המעביר את הסדנה "גנב ההצגות", נותן כמה טיפים חשובים בנושא.

? חישפו פרטים ורגשות בפני המראיין. מהי לדעתכם הסיבה העיקרית שיש לכם חבר/ה טובים? הסיבה היא העובדה כי נחשפתם בפניהם, סיפרתם להם על רגשותיכם, חששותיכם, עצבותכם, שמחתכם, כעסכם ותחושותיכם. חשיפת תחושות מייצרת סימפטיה ותקשורת בינאישית טובה, ורצוי לשלב חשיפה זו בראיון העבודה.

? חקו לעתים את שפת גופו של המראיין ואת טון דיבורו. יש בני אדם הניחנים באופן טבעי בתכונת "סימפטום המראה". תכונה זו מתבטאת ביכולת לפתח הזדהות עמוקה עם האחר. כאשר הם נפגשים עם אדם המדבר לאט, גם בעלי התכונה הזו ידברו לאט. אם הם משוחחים עם אדם בעל שפת גוף סגורה, הם יחקו אותה, מבלי לשים לב שהם עושים זאת.

אנשים המתאפיינים ב"סימפטום המראה" אהובים מאוד על בני שיחם ומייצרים תקשורת בינאישית טובה מאוד. בני אדם מרגישים בנוח עם אנשים דומים להם, וכאשר איש שיחם מדבר ונוהג כמוהם באופן טבעי, מפרשת תת ההכרה שלהם תופעה זו כך: "האיש הזה דומה לי - כמה הוא נחמד!"

הקפידו על שפת גוף אמינה. צרו קשר עין, שימרו את ידיכם מעל לגובה המותניים כאשר אתם מדברים ושימרו על כפות ידיים גלויות, שאינן מוסתרות מאחורי הגב או בכיסים. הקפידו שרגליכם יהיו מופנות היישר לכיוון המעסיק או לכיוון בני שיחכם.

כהן ויוגב ירצו במסגרת אירוע ההיכרות למסלולי התואר השני של המסלול האקדמי המכללה למינהל שייערך מחר, ויכלול סדנאות לקידום הקריירה. האירוע פתוח לקהל הרחב

תגיות:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker