פרס דן דוד: מה טוני בלייר ורוברט גאלו יעשו עם פרס של מיליון דולר כל אחד?

ראש ממשלת בריטניה לשעבר, טוני בלייר, ממקבלי הפרס: "בראשית דרכי הייתי נואם גרוע - בפעם הראשונה שדיברתי מול קהל יצאו אנשים מהאולם וחלק נרדמו"■ פרס דן דוד בסך כולל של 3 מיליון דולר, הוא פרי יוזמה משותפת של קרן דן דוד ואוניברסיטת תל אביב

עידו סולומון

"בראשית דרכי הייתי נואם גרוע. בפעם הראשונה שדיברתי מול קהל יצאו אנשים מהאולם וחלק נרדמו", כך סיפר אתמול, ראש ממשלת בריטניה לשעבר, טוני בלייר, שהגיע לקבל את פרס דן דוד על תרומה בתחום המנהיגות לשנת 2009, בטקס שנערך אתמול באוניברסיטת תל אביב.

השנה נמנו על זוכי פרס דן דוד מלבד בלייר: שלושת המדענים האסטרופיזיקאים פרופסור פאולו דה ברנרדיס, פרופסור אנדרו לאנג ופרופסור פול ריצ'רדס על תרומתם במימד זמן עבר בתחום חקר ההסטוריה של היקום; ופרופסור רוברט גאלו, על תרומתו במימד זמן עתיד בתחום בריאות הציבור העולמית.

טוני בלייר פתח את דברי התודה לדן דוד בהסבר מה הוא לא יעשה עם הכסף: "הבן שלי אמר לי שיש לו יום הולדת. אמרתי לו שאני הולך לקבל קצת כסף, אבל שלא יתכנן על זה". בלייר הודיע כי יתרום את מלוא הפרס, מיליון דולר, לקרן שבניהולו, המסייעת לחולים באפריקה. לעומתו, המדען רוברט גאלו, מגלה וירוס האיידס וממציאה של הבדיקה לגילוי המחלה, ציין כי יתרום חלק מהסכום, אך ישמח גם לשלם את המשתנכתא הרובצת על הבית שלו.

במסגרת האירוע, עשר מלגות בסך 15 אלף דולר כל אחת, הוענקו השנה לדוקטורנטים ובתר דוקטורים מצטיינים מאוניברסיטאות ברחבי העולם, ועשר מלגות נוספות הוענקו לדוקטורנטים ובתר-דוקטורים מאוניברסיטת תל אביב - תרומתם של מקבלי הפרס - 10% מהזכייה הכספית.

נשיא המדינה שמעון פרס ברך את דן דוד שחגג יום הולדת 80 בברכת "ברוך בואך למועדון. זה גיל נפלא וכל העתיד עדיין לפניך. העתיד לא שייך לצעירים אלא ההווה, העבודה הקשה. העתיד, שייך לבני קלאב ה-80".

בין הנוכחים בטקס: השר דן מרידור ורעייתו ד"ר ליאורה מרידור, ראש עיריית רומא ג'יאני לאלמנו, רון חולדאי, ערי סטימצקי, דב תדמור, גד פרופר, עמוס שפירא, יו"ר אגודת הידידים של אוניברסיטת תל-אביב, אלפרד אקירוב, עו"ד שרגא בירן ודב קוטלר.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker