TheMarker digital

רביב ליפשיץ

בתפר שבין אמנות לעיצוב

גיל: 40

מצב משפחתי: רווק

תפקיד: מעצב, הבעלים של רביב ליפשיץ סטודיו לעיצוב תעשייתי

CV: ליפשיץ הוא בוגר בצלאל בעיצוב המוצר (1996). עם סיום הלימודים, ועד שנת 2000, הרצה על עיצוב בוויטל. את הסטודיו העצמאי הוא פתח ב-2003, וב-2005 נסע לרויאל קולג' אוף ארט בלונדון. הוא היה שותף לפיתוח הקונספטים של הסלולרי המסקרן מודו, עיצב ל-Powermat את כיסוי הטלפון הסלולרי המכיל אלקטרוניקה לטעינה ללא חוטים, והוא משמש כמעצב הבית של חברת אתרוג ביוטכנולוגיות בע"מ (החברה הבת של invitrogen האמריקאית). לצד החיבור לתחום הטכנולוגי הוא עיצב גם מכונות קפה לרשת מועדון הקפה. עם השנים זכה בפרסים ובמלגות - המלגה ע"ש שרת (1997 ו-1998), פרס משרד החינוך לעיצוב (2003), פרס משרד התמ"ת (2007) - ועבודות שלו נכללות באוסף הקבוע של מוזיאון תל אביב.

רגע משמעותי בקריירה: "קבלת פרס משרד החינוך לעיצוב ב-2003 הכרה ממסדית בשבתות, חגים ולילות של מחקרי העצמאיים בסטודיו לעיצוב"

המוטו שלי: "יצירתיות זו דרך חיים".

המודל שלי: "יעקב קאופמן, חריט תומס ריטוולד, ברי סחרוף".

איפה אהיה בעוד 5-10 שנים: "באוסף הקבוע של ה-MOMA, אב, בתערוכת יחיד במוזיאון תל אביב".

ועוד משהו: הוא רסטורטור מומחה ואספן עיצוב כפייתי

למה אנחנו חושבים שהוא יעשה את זה: ליפשיץ הוא יוצר מעניין ומסקרן המעצב מוצר בתפר שבין אמנות לעיצוב. בברנז'ה של העיצוב הוא מסומן זה זמן רב כמי שיעשה את זה, ובשנים האחרונות הוא הצליח להפוך את ההבטחה למציאות בזכות ההתקשרויות לחברות הטכנולוגיה המעניינות.


קרן פוזנר ושמוליק בילגוראי

אנשים של רשתות

גיל: קרן 36; שמוליק 37

מצב משפחתי: נשואה + 2;
נשוי + 1

תפקיד: שותפים במשרד לאדריכלות ועיצוב פנים בילגוראי פוזנר

CV: קרן פוזנר ושמוליק בילגוראי סיימו את לימודי אדריכלות הפנים ובשנת 1998 פתחו את המשרד המשותף. בשנים שעברו מאז, פחות מעשור, הם היו אחראים לעיצוב של רשתות רבות, כמו אינטימה, רנואר, רנואר מן וTagwoman-, וכיום הם עובדים על העיצוב המחודש של O&H. נוסף על כך הם חתומים על עיצוב הפנים של רשת רולדין ורשת קפה קפה ומתכננים גם משרדים ומגורים. בשנת 2007 זכו באות העיצוב לעיצוב קמעונאי.

רגע משמעותי בקריירה: "תכנון רשת חנויות אופנה באירופה" (קרן). "הקמת המשרד עם קרן פוזנר" (שמוליק).

המוטו שלהם: "לרגש ולהפתיע" (קרן). "לדבר בגובה העיניים" (שמוליק).

המודל שלהם: "ויוויאן ווסטווד. אשה ללא גיל" (קרן). "רם קולהאס" (שמוליק)

איפה יהיו בעוד 10-5 שנים: "בגיל 40 יוצאים לפנסיה. חפשו אותנו בקריביים".

ועוד משהו: קרן עובדת כברמנית פעם בשבוע. שמוליק היה אלוף הארץ בשחמט.

למה אנחנו חושבים שהם יעשו את זה: בילגוראי ופוזנר הצליחו למצב את עצמם כאחד הכוחות המשמעותיים בעיצוב הקמעונאי, שהוא תחום המתפתח במהירות. הם הצליחו להפיח רוח רעננה ברשתות, שסבלו מתדמית בעייתית, וליצור סביבה קמעונאית מעניינת ולא שגרתית שמצליחה להפתיע.


גיא המאירי

יפה וחנון

גיל: 32

מצב משפחתי: רווק בזוגיות

תפקיד: מנכ"ל ושותף באבוט רייפ המאירי

CV: גיא המאירי, דוגמן לשעבר והמנכ"ל לשעבר של סוכנות הדוגמנים לוק, זנח את עסקי הדוגמנות ונכנס כשותף ומנהל לחברת אבוט רייף המאירי. בתואר הזה הוא אחראי להפקת מפלצת הרייטינג של השנה - "הישרדות" - ועובד כעת בפנמה על העונה השנייה שלה. תכנית עתירת רייטינג אחרת של ערוץ 10 בהפקת החברה של המאירי היא "היפה והחנון".

רגע משמעותי בקריירה: : "ההחלטה שקיבלתי בסיום לימודי התואר הראשון (מינהל עסקים ומימון מהמרכז הבינתחומי) - במקום להתחיל לעבוד בבנק השקעות בחו"ל, לנסות ולהשתלב בעסקי התקשורת והמדיה. רגע אחר הוא ההיכרות שלי עם מוטי רייף ואיתן אבוט, שבסופו של דבר הולידה את החברה המשותפת שיש לנו כיום".

המוטו שלי: "שאיפה לעשייה ללא פשרות בלי לאבד מהאינטגריטי".

המודל שלי: "לשמחתי, הכרתי הרבה אנשים מוכשרים וחכמים מתחומים שונים, ומכל אחד מהם למדתי דבר מה בעל ערך, ואני מקווה להמשיך וללמוד עוד בכל יום..."

ועוד משהו: ספורט היה תמיד חלק בלתי נפרד מחייו, ובכל פעם שהוא עוסק בזה הוא מצליח לחזור ולהתחבר לבסיס שלו

למה אנחנו חושבים שהוא יעשה את זה: המאירי יודע להמציא את עצמו בכל פעם מחדש, ובגילו הצעיר הוא כבר הספיק לעשות הרבה, וביותר מתחום אחד. נראה שמלבד כישורים יש לו גם חוש תזמון מצוין והוא יודע מתי לעבור לתחום הבא.


סיגל אבין

שיחקה אותה

גיל: 34

מצב משפחתי: חיה עם בן זוג

תפקיד: מחזאית, תסריטאית, במאית תיאטרון וטלוויזיה

CV: סיגל אבין - בוגרת הסטודיו למשחק של יורם לוינשטיין - היתה מוכרת עד לפני שנים אחדות בעיקר ככותבת מצליחה של טלנובלות. בין הסדרות שהשתתפה ביצירתן ניתן למנות את "משחק החיים", "מיכאלה", "טלנובלה בע"מ" ו"האלופה". בשנה האחרונה עברה אבין משוכה גבוהה - היא כתבה וביימה לקשת סדרת דרמה בשם "האקס המיתולוגי", שזכתה להצלחה פושרת בישראל אך לכדה את עינם של בכירים ברשת האמריקאית הארצית CBS. הרשת קנתה את הסדרה והפיקה אותה תחת השם "The Ex list", כשאבין משמשת כיועצת תסריט. בימים אלו היא מפתחת סדרת דרמה חדשה ל-HOT, ודרמה קומית פרועה לרשת אמריקאית. „לצד הטלוויזיה פועלת אבין בתיאטרון, ובין השאר ביימה את "המחלוקת" להבימה, כתבה ויצרה את "טקסי" ואת "פריקס" - יצירה ללא מלים שהחלה בסטודיו של יורם לוינשטיין והוצגה בפסטיבלים בעולם.

רגע משמעותי בקריירה: "בתחום התיאטרון - ההצגה 'פריקס'. בתחום הטלוויזיה - המכירה של 'האקס המיתולוגי' לרשת אמריקאית, שפתחה המון דלתות מעבר לים מבחינת בימוי וכתיבה".

המוטו שלי: "Never, never, never give up".

המודל שלי: "צ'רצ'יל".

איפה אהיה בעוד 10-5 שנים: "בן זוגי ואני בארוחת ערב/ערב חילופי זוגות אצל השכנים שלנו: בראנג'לינה".

ועוד משהו: כבר שנה וחצי היא חיה בלי טלוויזיה בבית.

למה אנחנו חושבים שהיא תעשה את זה: כאשר בכל העולם צופים באותן תכניות טלוויזיה, וכאשר חלק חשוב מפיתוח תכנית הוא התאמתה לשוק הבינלאומי, כדאי לשים את הכסף על הישראלית הראשונה שפיצחה את סוד הרשתות האמריקאיות.


ד"ר רונית סצ'י-פאינרו

מגייסת את הננו-ביו-רפואה לפיתוח תרופות לטיפול בסרטן

גיל: 36

מצב משפחתי: נשואה + 2

תפקיד: ראש מעבדה לחקר סרטן ואנגיוגנזה, מרצה בכירה במחלקה לפרמקולוגיה ולפיסיולוגיה בפקולטה לרפואה באוניברסיטת תל אביב, בעלת מינוי פרופסור אורח בבית הספר לרפואה של הרווארד בבוסטון.

CV: ד"ר רונית סצ'י-פאינרו, בוגרת תואר ראשון ברוקחות מהאוניברסיטה העברית, השלימה תואר שלישי במסלול ישיר באוניברסיטת לונדון. אחר כך חזרה לארץ, אך תוך כדי פוסט דוקטורט קצר באוניברסיטת תל אביב נסעה שוב ללונדון, הפעם לכנס. פגישה לא צפויה עם משתתף אחר בכנס, פרופ' יהודה פולקמן, הובילה אותה להרווארד - לפוסט דוקטורט במעבדתו. מחקריה של סצ'י-פאינרו עוסקים בטווח הבינתחומי של הננו-ביו-רפואה ליצירת מערכות פולימריות להובלת תרופות. באמצעות ידע משולב מתחומי הביולוגיה, הכימיה, הרפואה, מדע החומרים, הפיסיקה וההנדסה היא חוקרת תרביות תאים ומודלים של כלי דם כדי לפתח תרופות ננומטריות לטיפול בסרטן, שיפעלו כטיל מונחה ולא יפגעו בתאים בריאים. עד היום היא פירסמה כ-30 מאמרים, היתה שותפה בפיתוחם של יותר מתריסר פטנטים וזכתה בפרסים בינלאומיים רבים ובמלגות יוקרתיות כמו פולברייט, רוטשילד, וינגייט ואלון.

רגע משמעותי בקריירה: : "היום שבו קיבלתי את התוצאות המשמעותיות שהובילו לפרסום המאמר הראשון שלי בכתב העת 'Nature Medicine' ומהוות את הבסיס למחקר במעבדה שלי היום".

המוטו שלי: "במדע כמו בחיים צריך לקחת סיכונים וללכת עם דברים עד הסוף. גם אם הדרך קשה ורצופת בעיות, הסיפוק בהצלחה אחת שווה את הכל".

המודל שלי: "פרופ' יהודה פולקמן מבית החולים לילדים בבוסטון ובית הספר לרפואה בהרווארד, אבי תחום האנגיוגנזה. מלבד היותו מנתח ילדים וחוקר מבריק בעל שם עולמי, הוא היה איש יקר לאנושות, בעל יכולת מיוחדת להוציא את המיטב מכל סובביו".

איפה אהיה בעוד 10-5 שנים: "עד אז אני מקווה שאחת מהתרופות שאנחנו עובדים עליהן במעבדה שלי תבשיל לכדי תרופה שתרפא אנשים ולא רק עכברים".

ועוד משהו: במשך שנים רבות היא היתה רקדנית בלט קלאסי ומודרני וכמעט בחרה במחול כקריירה.

למה אנחנו חושבים שהיא תעשה את זה: כי אם בעבר נבעה הצלחתה מכשרונה הרב ומחויבותה הבלתי נלאית לנושא מחקרה, להצלחתה העתידית מיתוספת התמיכה וההכרה של עולם המחקר.


רמי יהודיחה

מתקציבאי למנכ"ל במהירות האור

גיל: 38

מצב משפחתי: נשוי +3

תפקיד: מנכ"ל ומבעלי משרד הפרסום LEAD מקבוצת אדלר חומסקי

CV: שלוש שנים בלבד לאחר שהחל את דרכו בעולם הפרסום כתקציבאי בפוגל לוין (כיום פוגל אוגילבי) הפך יהודיכה לסמנכ"ל. אחר כך, ובמשך חמש שנים, שימש כמנכ"ל בחברת הדיירקט של פוגל אוגילבי, עד שב-2004 פרש והקים את LEAD. שנתיים אחר כך השקיעה קבוצת אדלר חומסקי מיליון דולר ונכנסה למשרד של יהודיחה כשותפה. כיום - כשהמשרד מעסיק 40 עובדים ונהנה ממחזור שנתי של 40 מיליון שקל - היא מחזיקה 70% ממנו. ליהודיחה תואר ראשון בכלכלה ומדעי המדינה מאוניברסיטת תל אביב ותואר שני במינהל עסקים מאוניברסיטת מנצ'סטר.

רגע משמעותי בקריירה: "ההחלטה לעזוב את פוגל לוין ולהקים את פרסום LEAD".

המוטו שלי: "KEEP IT SIMPLE".

המודל שלי: "זכיתי לפגוש לא מעט אנשים חכמים ומוכשרים לאורך הדרך, והמודל שלי מורכב מהתכונות והתובנות שאספתי מכל אחד מהם. התעוזה והנחישות של אייל חומסקי מהוות חלק משמעותי מהמודל".

איפה אהיה בעוד 10-5 שנים: "אמשיך לעשות את מה שאני אוהב, תוך התפתחות וצמיחה לתחומים חדשים יחד עם השותפים המדהימים אדלר וחומסקי. וכל זה, כמובן, בלי לשכוח ליהנות מהדרך כל הזמן".

ועוד משהו: היה מרכז שבט הצופים ביפו במשך שנתיים.

למה אנחנו חושבים שהוא יעשה את זה: יהודיחה הקים משרד פרסום בתחום שכמעט לא היה קיים בארץ - פרסום הפונה למגזר העסקי, לצד שיווק ישיר. כיום הוא ממוצב כמומחה בנישה שבחר לעצמו, והמשרד שלו צומח משנה לשנה בלווי הגב החזק של קבוצת אדלר חומסקי.


קובי גל רדאי

חוש שישי לתסריטים

גיל: 32

מצב משפחתי: חי עם בן זוג

תפקיד: מנהל מחלקת הדרמה של רשת, ערוץ 2

CV: מאז שסיים את בית הספר סם שפיגל לקולנוע ולטלוויזיה בהצטיינות יתרה, הספיק רדאי לחזור אליו כראש מחלקת תסריטאות. מלבד התפקיד הזה, ומלבד הניהול של מחלקת הדרמה ברשת, הוא נמנה עם מייסדיה ומנהליה של יולי אוגוסט הפקות - חברת הפקות לקולנוע ולטלוויזיה - והפיק בין השאר את "ביקור התזמורת" ו"מרגל השמפניה". רדאי הוא גם מנהל ההקמה של פרויקט Greenhouse לפיתוח סרטים תיעודיים מייסוד האיחוד האירופי.

רגע משמעותי בקריירה: "הקמת יולי אוגוסט הפקות תוך ניסוח והגשמה של חזון ייחודי, המשלב יזמות, תוכן והפקה".

המוטו שלי: "בתבונה וברגש".

המודל שלי: "אקארט שטיין".

איפה אהיה בעוד 10-5 שנים: "אמשיך לפתח ולהגשים את חזוני לתעשיית הקולנוע והטלוויזיה".

ועוד משהו: בישול מרגיע אותו.

למה אנחנו חושבים שהוא יעשה את זה: גל רדאי נחשב לבעל הבנה עמוקה בתחום וראייה עתידית. אומרים עליו שיש לו סוג של חוש ששי - הוא קורא תסריט ויכול לראות לנגד עיניו איך הוא נהפך לסדרה שמצליחה מסחרית. בעולם שבו התוכן הוא המלך, חוש כזה יכול לקחת אותו רחוק.


פרופ' ראם סרי

המדען שהביא לפריצת דרך בהבנת היווצרות חיים במערכת השמש וביקום בכלל

גיל: 37

מצב משפחתי: נשוי + 4

תפקיד: פרופסור מן המניין, מכון רקח לפיסיקה, האוניברסיטה העברית

CV: ראם סרי, יליד באר שבע, התחיל את הקריירה האקדמית שלו באוניברסיטת בן גוריון, במחלקה לפיסיקה ולמתמטיקה. ב-1992 הוא סיים שם את התואר הראשון בהצטיינות, ואת לימודי התואר השני (1994) והדוקטורט (1998) השלים באוניברסיטה העברית במחלקה לפיסיקה. כבר בזמן הלימודים לתואר הראשון הוא קיבל משרת מחקר ועבד כעוזר הוראה עד להשלמת הדוקטורט. בהמשך קיבל משרת הוראה ומחקר במכון הטכנולוגי בקליפורניה וב-2003 מונה שם למרצה חבר. ב-2007 חזר עם משפחתו לארץ, למשרה שהוא ממלא עד היום. התיאוריות המהפכניות של סרי שינו את ההבנה של התהליכים שבהם נוצרה מערכת השמש - תהליכים שלהם חשיבות עצומה בהיווצרות חיים במערכת זו ובמקומות אחרים ביקום. עד היום פירסם סרי יותר מ-80 פרסומים אקדמיים וצוטט כ-3,000 פעמים על ידי עמיתיו במאמריהם האקדמיים. הוא זכה באינספור פרסים - בין השאר פרס האגודה האמריקאית לאסטרונומיה (פרס ורנר) במקום הראשון בקטגוריה של אסטרונום צעיר מצטיין בעולם (2006) - ומענקי מחקר - השנה, למשל, קיבל מענק מחקר לחמש שנים בתחרות יוקרתית של האיחוד האירופי לחוקרים מתחילים עצמאיים שבלטו בהישגיהם. מענק המחקר, בגובה של יותר ממיליון יורו, ניתן לו על "יצירה והתפתחות של כוכבי לכת במערכת השמש שלנו וסביב כוכבים אחרים". פרופ' סרי נבחר, יחד עם 200 חוקרים נוספים, מבין אלפי חוקרים שהגישו בקשות, לאחר שהציג הצעת מחקר מצטיינות ופורצות-דרך והוכיחו פוטנציאל ממשי לניהול קריירה עצמאית בתחום המחקר בהמשך הדרך.

רגע משמעותי בקריירה: "התחלת מחקר בתחום חדש, דינמיקה פלנטרית, בנוסף למחקרי הקודמים שעסקו באנרגיה גבוהה באסטרו-פיסיקה".

המוטו שלי: "אתגר את עצמך".

המודל שלי: "אין לי מודל אבל אני מעריך היבטים שונים בכל אדם כמעט".

איפה אהיה בעוד 10-5 שנים: : "אני מקווה: לדעת ולהבין יותר, לחשוף מסתורי תופעה כלשהי ביקום שאליה אני אפילו לא מודע כרגע, להתגאות בהישגים של סטודנטים ושל דוקטורנטים בהדרכתי".

ועוד משהו: "אני 'אסטרונאוט' אבל מעולם לא הייתי בחלל - ומעולם לא הכנתי שיעורי בית בתיכון".

למה אנחנו חושבים שהוא יעשה את זה: כי אנחנו מאמינים שלמי שהביא לפריצת דרך בהבנת היווצרות חיים במערכת השמש שלנו וביקום בכלל, ועוד לפני גיל 40, יש כנראה עוד הרבה מה לגלות.


זאב פיינר

האיש שלא מכיר בתוקף של התשובה "לא"

גיל: 26

מצב משפחתי: מאורס

תפקיד: הבעלים של משרד PMPR - ייעוץ תקשורת וניהול משברים

CV: למרות גילו הצעיר, יכול סיפור חייו של פיינר לספק תסריט לכל סרט הגשמה עצמית. פיינר נולד למשפחה חרדית בניו יורק, גדל בלונדון ועלה עם משפחתו לישראל. כשהיה בן 18 התקבל לעבודה ככתב מוניציפלי במקומון חרדי בירושלים, ולאחר שלושה חודשים כבר היה לכתב הכנסת של רשת תקשורת חרדית. משם הובילו אותו קשריו במגזר החרדי לבריטניה, כשליח זק"א. פיינר היה אז בן 20 בלבד, ובמשך שנה עסק בגיוס תרומות ובהעלאת המודעות של הקהילה היהודית לארגון החרדי-הישראלי. לאחר מכן חזר לישראל, ובתקופת האינתיפאדה השנייה (בחלקה לפחות) שימש כדובר זק"א - וכאחראי למיצוב הארגון בתקשורת הישראלית החילונית. בתום שנתיים עזב למשרדם של מוטי מורל ורונן צור ושם הופקד, בין השאר, על הטיפול בוועדי העובדים בחברת החשמל ונמלי הים ובמאבק ניצולי השואה. מלבד זאת ייצג את קבוצת מרחב של המיליארדר יוסי מימן וליווה את הקמפיינים הפוליטיים של עמיר פרץ, אבישי ברוורמן ויולי תמיר. באפריל 2006 עזב את מורל-צור לחצי שנת שירות צבאי בדובר צה"ל, ובתחילת 2007 הקים את משרדו הפרטי לייעוץ תקשורתי. עתה הוא מייצג את הנח"ל החרדי, קבוצת מרחב ויוסי מימן, חברת הדס soniclynx, המרכז הישראלי להעצמת האזרח של המיליארד יצחק נזריאן, ועוד. הוא גם מייעץ לקבוצת תמרס של המיליארדר פויו זבלודוביץ' ולמינהל מקרקעי ישראל (בפרויקט תע"ש השרון).

רגע משמעותי בקריירה: "כשפרויקט EMG, שבו שותף יוסי מימן, החל בהזרמת הגז למשק הישראלי".

המוטו שלי: "אין דבר שלא ניתן להשיג - ולעולם אין לקבל 'לא' כתשובה".

המודל שלי: "לוקח את הטוב מכל האנשים שאני מכיר".

איפה אהיה בעוד 10-5 שנים: פיינר שכר באחרונה משרדים ברמת גן וצירף באחרונה למשרדו את הכתב המדיני של העיתון "מעריב", אורי יבלונקה, וזה מרכז עבורו את התיקים הציבוריים.

ועוד משהו: בישול מרגיע אותו.

למה אנחנו חושבים שהוא יעשה את זה: על אף גילו הצעיר כבר מציג פיינר קבלות מרשימות בכל "תיק" שלקח על עצמו, החל במהפך התדמיתי של זק"א והפיכתו של יהודה משי-זהב לדמות קונסנזואלית (ולמדליק משואה) וכלה בניצחון מערכת הביטחון על הירוקים במאבק על הקמת עיר הבה"דים. למרות ההספק המרשים, הסובבים את פיינר ודאי יעידו כי הוא לא יסתפק בכך. פיינר ידוע כ"חיית תקשורת", שאפתן ללא מעצורים, וקשריו הענפים בתחומי התקשורת, האנרגיה והביטחון, וגם במגזר החרדי יסייעו לו להרחיב את פעילותו בשנים הקרובות.


מתוך גיליון ספטמבר של מגזין TheMarker

להזמנות חייגו 1-700-700-250

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker