40/40 הצעירים המבטיחים של מגזין TheMarker - המשפטנים

TheMarker digital
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
TheMarker digital


טל אייל בוגר

הכרה בינלאומית היא כבר קיבלה

גיל: 39

מצב משפחתי: נשואה + 3

תפקיד: שותפה במשרד פישר בכר חן וול אוריון ושות', מנהלת מחלקת הגבלים עסקיים.

CV: בתום השירות הצבאי, כמדריכת סימולטור בחיל האוויר, התחילה טל אייל בוגר בלימודי משפטים באוניברסיטת תל אביב. היא סיימה תואר ראשון בהצטיינות, עשתה התמחות במשרד ש. הורוביץ ושות' ואחר כך עבדה שם כעורכת דין עד שנת 1998. ב-1999 הצטרפה למשרדה הנוכחי ומאז 2005 היא שותפה במשרד ומנהלת מחלקת ההגבלים העסקיים. אייל בוגר מייצגת את בנק דיסקונט בתובענות ייצוגיות על קרטל בין הבנקים, את כלמוביל, את יבואנית קרוקס, HOT, שירותי בריאות כללית ועוד.

רגע משמעותי בקריירה: "במשך השנים הייתי מעורבת בהרבה תיקים גדולים ומאתגרים. אני גאה במיוחד בשני תיקים משפחתיים, קטנים וצודקים. כעו"ד מתחילה ייצגתי את אמי בפרשת הפנסיה הגרמנית (המוכרת גם כפרשת ישראל פרי). אמי נתבעה, כמו אלפים אחרים, על ידי הארגון למימוש האמנה לביטחון סוציאלי (ישראל - מערב גרמניה). לכתבי הטענות צירפתי חוות דעת מומחה לגבי הדין הגרמני, שהעידה על אי החוקיות בהתנהלות התובע. מיד לאחר הגשת כתבי הטענות מטעמנו מיהר עורך הדין שכנגד להתקשר. הוא ביקש שנמחל על פסיקת הוצאות נגדם ואמר שהתובע ימשוך את התביעה. וכך היה. „"המקרה השני הוא ייצוגו של אחי מול אוניברסיטת תל אביב. לאחר שאחי סיים שנה א' בבית הספר לרפואת שיניים באוניברסיטה, הוא ביקש להתקבל לבית הספר לרפואה בה ועמד בכל הקריטריונים. אבל תקנון האוניברסיטה כלל הוראה בלתי סבירה, שמנעה זאת ממנו. פנינו בבקשה מנומקת אל רקטור האוניברסיטה ולבסוף קיבל אחי מכתב מהיועץ המשפטי שלה, המאחל לו "בהצלחה". כיום אחי הוא רופא".

המוטו שלי: "אנשים זה הכל".

המודל שלי: "עו"ד רובי בכר הוא מורי ורבי. הוא בן אדם נדיר ויש בו הרבה מאוד תכונות שאני אוהבת ומעריכה".

איפה אהיה בעוד 10-5 שנים: "מבחינה אישית, מקווה להיות בריאה ומאושרת, ושכך יהיה גם לגבי כל היקרים לי. מבחינה מקצועית - מקווה להמשיך ולהיות חלק בלתי נפרד מהמצוינות והמקצוענות של מחלקת ההגבלים העסקיים במשרדנו".

ועוד משהו: מומחיותה של אייל בוגר כבר זכתה להכרה בינלאומית: השנה דירג אותה המגזין "Global Competition Review" בין 50 עורכי הדין הטובים בעולם עד גיל 40 בתחום ההגבלים העסקיים.

למה אנחנו חושבים שהיא תעשה את זה: תחום ההגבלים העסקיים הוא מהתחומים המשפטיים המסובכים ביותר ומחייב הבנה עסקית וכלכלית בנוסף להכרת המורכבויות המשפטיות. אייל-בוגר, למרות גילה הצעיר יחסית, היא מומחית מוערכת בתחום הן בקרב אנשי המקצוע והן בקרב בכירים בתחום הרגולציה בשירות המדינה (ואת הדירוג הבינלאומי כבר הזכרנו).ירון סבר

המספרים מעידים עליו

גיל: 36

מצב משפחתי: נשוי +1

תפקיד: שותף במחלקת מסים ותגמול עובדים של משרד עורכי הדין גולדפרב

CV: סבר גדל בכפר סבא ומתגורר בה עד היום. הוא למד משפטים וחשבונאות באוניברסיטת תל אביב, התקבל להתמחות במשרד גולדפרב בשנת 1999, ומאז, כמו שהוא אומר, "לא משחררים אותי משם". תחום התמחותו הוא ייעוץ מס במגוון רחב של עסקות מקומיות ובינלאומיות, ייעוץ בתחום תגמול עובדים ומנהלים וייעוץ למשפחות עתירות ממון בכל הנוגע לטיפול בנכסי המשפחה ונאמנויות.

רגע משמעותי בקריירה: "הצירוף שלי כשותף מן המניין בפירמה בתחילת שנה זו. השותפים הבכירים, יודי לוי ועודד ערן, לקחו אותי לשיחה ואחרי שמסרו לי את הבשורה המשמחת גם דאגו לתת לי ביקורת בונה כדי שלא ארים את האף יותר מדי. זו הגדולה של מנהלי המשרד ומאפיין מרכזי במדיניות הניהול שלהם: אופי האנשים במשרד חשוב לא פחות מיכולתם המקצועית".

המוטו שלי: "תמיד צריך להסתכל על התמונה הגדולה ולא ללכת לאיבוד בפרטים הקטנים, תוך חשיבה מתמדת על צורכי הלקוח".

המודל שלי: "עו"ד טל עצמון, ראש מחלקת מסים במשרדנו, שעמו אני עובד כבר תשע שנים. טל יודע לשלב בצורה מוצלחת מקצועיות ברמה הגבוהה ביותר עם יחסי אנוש מעולים ותודעת שירות, שהם מצרך יקר ערך במקצוע שלנו".

איפה אהיה בעוד 10-5 שנים: "אמשיך להתפתח כשותף במשרד ומקווה שאצליח להקדיש יותר זמן לתחומי עניין נוספים, שלא תמיד מתאפשר לי לעסוק בהם בשל התובענות של המקצוע".

ועוד משהו: עמיתו טל משמש לו מודל בעוד תחום - לכל אחד מהם יש שלוש בנות וביניהן תאומות.

למה אנחנו חושבים שהוא יעשה את זה: כשותף בתחום המיסוי בפירמה השנייה בגודלה בישראל מלווה סבר, בשלב מוקדם למדי של הקריירה, עסקות ענק במונחים ישראליים. עמיתיו מעידים כי יש לו חשיבה יצירתית ויחסים טובים עם אנשי רשויות המס. המספרים מדברים בעד עצמם: בשנה האחרונה ליווה את BARR בעסקה שבה נרכשה על ידי טבע ב-7.5 מיליארד דולר, ואת גיוס ההון בכור לצורך רכישת מניות בקרדי סוויס בהיקף של 3 מיליארד שקלים. הוא גם ייצג את גילת בהיבטי המיסוי של מכירתה למאיר שמיר, ייעץ לבנקים זרים גדולים בקשר לפעילותם בישראל ועיצב תכניות אופציות למנהלים בחברות הגדולות בארץ.נטלי ג'יקובס

העו"ד שחזתה את משבר הסאבפריים

גיל: 37

מצב משפחתי: נשואה + 3

תפקיד: שותפה במשרד גרוס, קלינהנדלר, חודק הלוי, גרינברג ושות' GKH -, ראש תחום מכשירים פיננסיים מורכבים ונגזרות.

CV: ג'יקובס למדה משפטים באוניברסיטת תל אביב וכבר מהשנה השנייה עשתה עבודות משפטיות במשרד שהיא עובדת בו כיום. היא גם התמחתה ועבדה בו עד שב-1999 נסעה לארה"ב. היא נחתה בניו יורק, עבדה במשרד Sidley, ובשנת 2004 עברה עם שותף לעבודה למשרד Linklaters. ב-2006 חזרה לארץ ולגרוס קלינהנדלר, חודק, הלוי, גרינברג ושות', הפעם כשותפה וראש תחום מכשירים פיננסיים מורכבים ונגזרות.

רגע משמעותי בקריירה: "ההחלטה לנסוע לניו יורק ולהצטרף למשרד אמריקאי מוביל".

המוטו שלי: "להציב יעד גבוה (וריאלי) וליהנות בדרך להשגתו".

המודל שלי: "עו"ד בשם קרלו-אדוארדו קרלון, שפתח לפני את עולם הנגזרות הפיננסיות (וגם היה מגיע על רולר בליידס למשרד) וכיום הוא בנקאי באחד הבנקים המובילים באירופה. בארץ, פרופ' אירית חביב סגל".

איפה אהיה בעוד 10-5 שנים: : "אהיה באותו משרד. מקווה לראות את השוק הישראלי מגיע למקומות הנכונים במפה הפיננסית-המשפטית הבינלאומית".

ועוד משהו: היא עבדה במגדלי התאומים, אבל בזכות פגישה עם מורה של בנה האמצעי לא נכחה שם באותו בוקר נורא של 11 בספטמבר 2001

למה אנחנו חושבים שהיא תעשה את זה: ג'יקובס מתמחה בתחום המורכב של מימון מובנה ומכשירים פיננסיים, שרק יחידים בישראל מתמצאים בו לעומק. היא צברה ניסיון בשוק האמריקאי, וזה איפשר לה לחזות כבר בקיץ 2007 את עומק משבר הסאבפריים. וכפי שמשבר אנרון הוביל למעורבות מוגברת של עורכי דין בתחום הממשל התאגידי, כך יגבירו לקחי משבר הסאבפריים את מעורבותם של עורכי הדין בפיקוח ובבנייה של מכשירי מימון מובנה ואיגוח. בתוך כך תהפוך המומחיות של ג'יקובס - שכבר מעורבת בעסקות כאלה עם גופים מרכזיים במשק - למשמעותית אף יותר.עו"ד עמית קריספין

אנרגיה זה הוא

גיל: 39

מצב משפחתי: נשוי + 2

תפקיד: עו"ד ושותף במשרד עוה"ד מ. זליגמן ושות'

CV: לאחר שחרורו מהצבא (הנדסה קרבית) יצא קריספין לטיול של שנה ברחבי העולם - וחזר היישר ללימודי משפטים. כבר בשנה הרביעית ללימודים החל לעבוד במ. זליגמן ושות' - ולמרות שיועד לעסוק בנזיקין, "סופח" תוך כדי התמחות לעבודה בתיקים הביטחוניים שניהל עו"ד אלי זוהר. קריספין ליווה בין השאר את ייצוגו של ראש השב"כ לשעבר, כרמי גילון, בוועדת החקירה הממלכתית לרצח רבין, של שייקה ברוש בעקבות אסון השייטת, ושל מפקד בה"ד 1, מוני חורב, בעקבות תאונת אימונים, ואז, ב-1998, עבר לתחום המסחרי ותפס את נישת עולם התקשורת המתפתח. לאחר שלוש שנים שבהן ייצג את קבוצת שידורי עדן ואת המועצה לשירותי כבלים ולוויין במכרזיה החל פרק חדש בחייו, בתחום האנרגיה הבתולי. הוא ייצג את יזמיה של תחנת הכוח הפרטית הגדולה בישראל, קבוצת דוראד, מאז הקמתה ב-1992, היה לעורך הדין הראשון במגזר הפרטי החותם על הסכם גז טבעי עם המצרים - וכיום הוא מייצג את מספר הלקוחות הרב ביותר בתחום רכש הגז והחשמל, במחלקת האנרגיה שייסד במשרד.

רגע משמעותי בקריירה: "הרגע שבו הציע לי עו"ד גבי הייק להיכנס לתחום האנרגיה".

המוטו שלי: "תפקיד העורך דין הוא לא רק לאתר את המכשולים, אלא גם להציע פתרונות שיאפשרו לעסקה לרוץ".

המודל שלי: "בעולם העסקי התרשמתי מאוד מצביקה לבנת מאי.די.בי - דמות מיוחדת ומרשימה מאוד".

איפה אהיה בעוד 10-5 שנים: "עו"ד במשרד או נושא בתפקיד ניהולי באחת מחברות האנרגיה".

ועוד משהו: עסק בצעירותו בגלישת אוויר. חובב טיולי ג'יפים באתרים אקזוטיים בעולם.

למה אנחנו חושבים שהוא יעשה את זה: למרות תלי המלים שנכתבו על משק האנרגיה "הבוער", פועלים בתחום רק עורכי דין ספורים. אלה מרכזים בידיהם את כלל הידע שנצבר על הסכמי הגז הטבעי והחשמל הפרטי - שהוא בגדר תורה של ממש - והבולט שבהם הוא קריספין. קריספין, עד לאחרונה עורך הדין היחיד בישראל החתום על הסכם גז סופי מטעם לקוח פרטי, מלווה כמה יצרני חשמל פרטי בפוטנציה ובהם קבוצת דוראד. עם פריצתם המיוחלת של ענפי החשמל הפרטי (לרבות האנרגיות המתחדשות), הוא צפוי להפוך לאחד מאנשי המקצוע המבוקשים בתחום הבוסרי אך המורכב להחריד.מתוך גיליון ספטמבר של מגזין TheMarker

להזמנות חייגו 1-700-700-250

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker