חברי דירקטוריון לאומית המקורבים לצולר יפוטרו הערב

בכך תגיע לסיומה שליטתו של צולר בקופה, שממנה הודח לפני שלושה חודשים

רוני לינדר
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
רוני לינדר

המהפכות בקופת חולים לאומית נמשכות: חברי האסיפה הכללית של הקופה שיתכנסו הערב צפויים להחליט על פיטורים של מרבית חברי הדירקטוריון הנחשבים מקורבים ליו"ר הקופה הקודם מיקי צולר - כך נודע ל-TheMarker.

המהלך מתקיים בתיאום עם משרד הבריאות. במשרד טוענים שהדירקטורים מונו מלכתחילה על ידי צולר בניגוד לכללי מינהל תקינים. עם זאת, המשרד אסר על אדרי ושמחי לצרף דירקטורים חדשים שייבחרו על ידם עד להקמת ועדה ציבורית בראשות שופט בדימוס שתמנה את הדירקטורים החדשים.

באחרונה עוברת קופת חולים לאומית שינוי מבני כולל, וכל שדרת הניהול בה מתחלפת. לפני כשלושה חודשים הדיח שמחי את צולר, בגיבוי שר הבריאות בן יזרי, על רקע החשדות נגד צולר בפרשת הע"ל. במקביל הוקפא הליך האיתור למנכ"ל הקופה שעמד לפני סיום והמנכ"ל הקודם, ניסים אלון, שהיה מסוכסך עם צולר, הוחזר לתפקיד כממלא מקום. זמן קצר לאחר מכן מונה מקורבו של ראש הממשלה, יעקב (קוקי) אדרי לתפקיד ממלא מקום יו"ר הקופה.

הערב מתכוון שמחי להשלים את ה"מהפכה" בקופה ולהביא גם להדחתם של הדירקטורים שמונו בעבר על ידי צולר. זאת, בנוסף לשינויים פרסונליים נוספים שנערכים בימים אלה בהנהלה הבכירה של הקופה.

בתגובה לדברים אמר צולר כי "כל הדירקטורים שבהם מדובר הם אנשים מוכשרים מאוד שמונו על ידי האסיפה הכללית של הסתדרות העובדים הלאומית - אותה אסיפה שמתכנסת עכשיו כדי להחליף אותם".

מקופת חולים לאומית נמסר בתגובה: "בסדר היום של הישיבה שתקיים הקופה מתוכנן דיון על השינוי המבני בקופה בהתאם למתווה שסוכם עם משרדי הבריאות והאוצר".

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker