מועצת המנהלים של חברת אל על אישרה את הסכם העבודה הקיבוצי החדש בחברה

במרכז ההסכם: פיטורי 30 עובדים קבועים לצד תוספות שכר בהתאם לרווחי החברה

זוהר בלומנקרנץ
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקיםכתוב תגובה

מועצת המנהלים של חברת אל על הסמיכה הלילה (ב') את מנכ"ל החברה, חיים רומנו, לחתום על הסכם עבודה קיבוצי חדש בחברה. זאת לאחר שההסכם - על סעיפיו הרבים - נחתם בראשי תיבות ע"י נציגי ההנהלה, העובדים וההסתדרות עוד בשבוע שעבר. ל-TheMarker נודע, כי ההסכם החדש הוא לתקופה של ארבע שנים - עד ה-31 בדצמבר 2012, ומבטיח תוספות שכר שנתיות לעובדים, בצורה מדורגת, בכפוף להיקף רווחיה של חברת אל על. בד בבד יפוטרו 30 עובדים קבועים בצורה מיידית.

עפ"י ההסכם, במידה ואל על תרוויח עד 10 מיליון דולר לשנה, יקבלו העובדים תוספת שכר של 3%; במידה והחברה תרוויח 10 מיליון דולר ומעלה, העובדים יקבלו עוד תוספת של 1.5%, קרי 4.5%; ואילו אם אל על תרוויח 35 מיליון דולר ומעלה, העובדים יקבלו מנה נוספת של 1.5% תוספת לשכר כך שהתוספת תגיע לכ-6%.

ההסכם מבטיח עוד סכום של 3.2 מיליון שקל למימון קידום אופקי לעובדים בהתאם למגזרים ושיעור הרווח של החברה, כאשר עובדי הקרקע יקבלו את הנתח הגדול ביותר בשיעור 59.1% מהתקציב. מגזר הטייסים (אצ"א) צפוי לקבל נתח של 30% מהתקציב והדיילים (אצד"א) יקבלו רק 10.9% מהתקציב. במידה ורווחי אל על יטפסו מעל 35 מיליון דולר בשנה, יוגדל תקציב הקידום האופקי בכ-600 אלף דולר נוספים.

מדובר בהסכם שהושג בתום משא ומתן ממושך בין נציגות עובדי אל על להנהלה. על אף שנציגות העובדים של אל על חתמה על ההסכם והנהלת החברה צירפה את הסכמתה לנוסח שגובש, ההסתדרות סירבה בתחילה לאשרו, בנימוק כי יש לה עדיין הערות לגבי נושא הפנסיה בהסכם. בהסתדרות היה קיים חשש, כי לסעיף זה עלולים להיות השלכות, לגבי מקומות עבודה אחרים. לבסוף נמצא הנוסח המתאים.

מהנהלת אל על נמסר הערב כי "הדירקטוריון אישר את ההסכם הקיבוצי עם עובדי החברה כפי שהביאו המנכ"ל חיים רומנו. ההסכם מעניק, בן השאר, גמישות ניהולית להנהלת החברה, לרבות התחייבות העובדים לשקט תעשייתי, וכן הסכמים לגבי תוספות שכר ומענקים לעובדי החברה בתקופת ההסכם שיינתנו כתלות ברווחי החברה בעתיד".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker