כשנוגה ומאדים נפגשים במגרש

עידן הורדת הטסטוסטרון מעלה את המתינות ומביא ההצלחה

גיל סמסונוב

אליפות אירופה בכדורגל שהסתיימה לפני שבועיים הצטיינה גם בסובלנות וגם במקצוענות. שיא כדורגל עם שיא סובלנות, שמוסברים בשיא הטרוגניות מגדרית.

הבלעדיות הגברית בהנהגת הדתות הביאה למסעות צלב נוצריים ואיסלמיים שנמשכים עד היום על ידי האייתולות מטהרן, ביירות ועזה. הטסטוסטרון הבלעדי בהנהגת מדינות העולם הביא למלחמות עולם, ואצלנו באזור, לצערנו, ממשיכים המוחצנות, החספוס והאלימות להנהיג את המזה"ת.

ביורו האחרון התבצע מהפך של ממש ביציעים. יותר מאי פעם היה הקהל הטרוגני - בעיקר שילוב של גברים ונשים, אך גם בגילאים, והתוצאה היתה אפס אלימות. נסעתי לטורניר עם בני מתן. ממש לפני שנכנסנו לתוך כיכר עמוסה ב-100 אלף אוהדים הולנדים הבחנתי בהיסוס קל של הנער. תוך כדי כניסה להמון בכיכר הראיתי לו סב עם כובע כתום ענק ועל כתפיו נכדו בן החמש עם איפור בצבעי הולנד. לצדם היו שני גברים בני 50 עם תלבושות נשים הולנדיות מסורתיות ועמם חבורת בני 12. ממש משפחה אחת ענקית, הטרוגנית, שמחה ומקושטת. אמרתי לבני: עם אחוז כזה של נשים, מבוגרים וילדים לא יכולה להיות אלימות. ואכן, גם לקהל השוודי, הרוסי והפורטוגלי היתה אותה אווירה של סובלנות ושמחה. קרנבל של תרבותיות החליף את מסעות הצלב של החוליגניזם במגרשי הכדורגל.

אותה הטרוגניות שדיללה את הטסטוסטרון הגברי מתפתחת גם במגרשים אחרים באירופה. הפוליטיקה האירופית, שהביאה בעבר חורבן על העולם, הוחלפה בהטרוגניות שתוצאתה סובלנות שלא נודעה בהיסטוריה האירופית. כשאנגלה מרקל וחברותיה מאיישות את הממשלה הגרמנית, חוגגות שם השפיות, הפתיחות והענייניות. כששרות רבות מציפות את ממשלות צרפת וספרד, האגו יורד מדרגה והשפיות חוזרת. ההטרוגניות המגדרית מביאה למתינות וגם להצלחה. לראיה: אינדרה נויי מנכ"לית פפסיקו ואירין רוזנפלד מקראפט פודס מביאות לתוצאות מצוינות לענקי הכלכלה, וגם אצלנו בעולם הבנקאות מצליחות גליה מאור (בנק לאומי) וסמדר ברבר-צדיק (הבינלאומי) לצד הנהלות הטרוגניות.

אנחנו נמצאים בעידן של הורדת הטסטוסטרון, אשר מעלה את המתינות והשפיות בשדות הכדורגל ובשדות הקרב.

הכותב הוא שותף במשרד הפרסום גליקמן נטלר סמסונוב

תגיות:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker