ECI תפטר 100 עובדים בתוך שבועיים

מנכ"ל החברה, דאריל אדוורדס, אמר לעובדים כי "מדובר בכורח הנובע מצרכים כלכליים" ■ ועד עובדי החברה: "אנו יוצאים למאבק קשה. נפעל בכל האמצעים שעומדים לרשותנו על מנת להילחם בגזירה" ■ ההסתדרות: נערכים לצעדים ארגוניים

טלי חרותי-סובר
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
משרדי ECI
משרדי ECIצילום: תומר אפלבאום

הנהלת אי.סי.איי (ECI) זימנה הבוקר (ד') את ועד העובדים והודיעה על פיטורי 100 עובדים בתוך שבועיים. במקביל קיבלו גם העובדים את אותה הודעה. ההסתדרות הודיעה כי היא נערכת לצעדים ארגוניים.

מנכ"ל ECI, דאריל אדוורדס, אמר היום לעובדים: "מדובר בכורח הנובע מצרכים כלכליים ומיועד לחזק את החברה ולהבטיח את מקום העבודה של כולנו בעתיד. לצערנו הרב, ניאלץ להיפרד מעובדים טובים שתרמו רבות לחברה. ההנהלה תעשה ככל יכולתה כדי לסייע לעוזבים ובכלל זאת סיוע בפעולות השמה והכשרה אם יידרשו. בסופו של התהליך הנוכחי, חלק הארי של עובדי החברה יישאר לעבוד בחברה תחרותית, טובה ויציבה יותר - זו המטרה העליונה".

בחברת ציוד התקשורת אמרו כי "לחברה הייתה שנה טובה מאוד אך אם לא תתייעל - לא תעמוד התחרות מול חברות דומות בחו״ל. גם המדען הראשי קיצץ תמיכתו".

ECI נמצאת בבעלותו של איש העסקים שאול שני מאז 2007. במשך כמה שנים היתה שרויה במשבר, ולפני כשלוש שנים רכש שני את חלקה של קרן אשמור הבריטית, שהחליטה לצאת מהשקעתה, בה בסכום נמוך משמעותית לעומת העסקה המקורית.

בשנים האחרונות נכנסה ECI לתחומי עיסוק חדשים, לרבות פעילות סייבר והגנה על רשתות תקשורת, ומכירותיה התאוששו.

מהחברה נמסר בתגובה: "ECI רשמה הישגים רבים בשנה החולפת וצמחה משמעותית במכירות. עם זאת, שוק הטלקום העולמי, המתאפיין בתחרות גבוהה ובשינויים רבים, מאלץ חברות רבות בעולם להודיע בחודשים האחרונים על צעדי התייעלות וצמצום משמעותי בכוח האדם. נוסף לכך, ECI מתמודדת עם התפתחויות חיצוניות בישראל הפוגעות פגיעה קשה ברווחיותה: צמצום גדול מאוד בתמיכה שמקבלת החברה מהרשות לחדשנות והתחזקות משמעותית בשער השקל לעומת הדולר.

 "לאור זאת, נאלצת החברה להודיע היום על צמצום של כ-6% ממצבת כוח האדם שלה, כדי להבטיח מבנה עלויות תחרותי ולחזק את יכולותיה להמשך הדרך".

מההסתדרות נמסר בתגובה: "חברי ועד העובדים בחברת ECI נועדים עם נציגי ההסתדרות ואיגוד עובדי הסלולר האינטרנט והייטק, ונערכים לצעדים ארגוניים על רקע הודעת החברה על כוונתה לבצע פיטורי צמצום של כ-100 עובדים מתוך 800 עובדי האתר בישראל. יצוין כי הודעת ההנהלה על תוכנית הפיטורים מגיעה כשבוע בלבד לאחר שוועד העובדים פנה לבעל השליטה בחברה, שאול שני, בבקשה להתערבותו האישית לזירוז המו"מ על הסכם קיבוצי ראשון בחברה".

יו"ר איגוד עובדי הסלולר, האינטרנט וההיי-טק, יקי חלוצי, מסר: "מדובר בהתנהלות תמוהה וחסרת תום לב של ההנהלה שנועדה, בין היתר, לכרסם בכוח הארגוני של העובדים. לא נשלים עם כך".

ועד עובדי ECI: "אנו יוצאים למאבק קשה ונפעל בכל האמצעים שעומדים לרשותנו על מנת להילחם בגזירה ולהבהיר להנהלה כי החלטות הנוגעות לגורל העובדים אינן יכולות להתקבל מעל ראשם של העובדים".

המכתב המלא שנשלח לעובדים:

עובדי ומנהלי ECI,

בימים אלה אנו מסכמים את פעילותנו לשנת 2017. השגנו בה הישגים לא מבוטלים בהם כולנו יכולים להתגאות: יצאנו לשוק עם מוצרים חדשים המעמידים אותנו בחזית הטכנולוגיה העולמית, זכינו בלקוחות חדשים רבים ברחבי העולם, הגדלנו משמעותית את המכירות בהודו, שהיא השוק הגדול ביותר שלנו כיום, ויצאנו לביצוע פרויקט חדש רחב היקף.

עם זאת, שוק הטלקום בו אנו פועלים מתאפיין היום באי ודאות רבה:

■ אי ודאות כתוצאה מתהליך המעבר הצפוי בשנים הקרובות  לטכנולוגיות הדור החמישי.
■ החרפת תחרות המלווה בירידת מחירים ומובילה לשחיקה ברווחיות של כל החברות.

כתוצאה, כמעט כל המתחרים שלנו הודיעו בחדשים האחרונים על צעדי התייעלות וצמצום כח אדם על מנת ליצור מבנה עלויות תחרותי ולהתמודד עם השינויים בשוק. בנוסף לכל אלה, ECI נאלצת להתמודד גם עם שינויים ווהתפתחויות חיצוניות בישראל שאין לחברה כל שליטה עליהן:
ההתחזקות של כ-10% בשער השקל שגרמה לעליה משמעותית בהוצאות החברה במונחים דולריים.
צמצום גדול מאד במענקי הרשות לחדשנות (המדען הראשי לשעבר) - יחסית למה שידענו  שנים רבות - צמצום שהחל בעצמה רבה השנה וצפוי עוד להימשך אל תוך השנה הקרובה.

שינויים אלה פגעו משמעותית ברווחיות החברה.

במהלך השנה החולפת עשתה ההנהלה כל שניתן כדי שהמשברים והקשיים לא יחדרו אל בין כתלי החברה. ביצענו פעולות רחבות היקף לחיזוק מעמדנו בשוק העולמי ולהמשך הפעילות והצמיחה. כאמור נחלנו הצלחות רבות. פעלנו גם מול גופי ממשל בארץ לצמצם את הנזקים.

עם זאת, המציאות מחייבת אותנו להיערך ולהתארגן מחדש אל מול כל השינויים המשפיעים עלינו.עלינו לנקוט כעת בשורה של צעדים מיידים כדי לחזק את החברה, לשמור על מקומנו בשוק התחרותי בו אנחנו פועלים ולהמשיך לצמוח. צעדים אלה גם יאפשרו ל-ECI להמשיך ולשמש מקום עבודה חזק ויציב לכולנו בשנים הבאות.

לצד צעדי התייעלות שנבצע, אין מנוס כעת מצמצום במצבת כח האדם בחברה. מדובר בכורח הנובע מצרכים כלכליים ומיועד לחזק את החברה ולהבטיח את מקום העבודה של כולנו  בעתיד. מחובתי  לציין כי סוגית צמצום מספר העובדים נבחנה שוב ושוב, תוך נסיון אמיתי ועמוק, לעשות הכל, ממש הכל, כדי להימנע ככל הניתן ממהלך זה ואם אין מנוס, לצמצמו ככל האפשר.

לצערנו הרב, ניאלץ להיפרד מעובדים טובים שתרמו רבות לחברה. ההנהלה תעשה ככל יכולתה כדי לסייע לעוזבים ובכלל זאת סיוע בפעולות השמה והכשרה אם יידרשו.

בימים הקרובים יחלו מנהל החטיבות והמנהלים האחרים בתהליכי היישום של המהלך מתוך מדיניות ברורה לפעול ברגישות מירבית ומתוך נסיון למזער ככל הניתן את ההשלכות.

מהלך הפיטורים הקרוב ייעשה בהיוועצות עם נציגות העובדים ואנחנו בטוחים שהועד ונציגיו, אשר טובת החברה והעובדים לנגד עיניו, כמו גם ההסתדרות, יגלו אחריות ומנהיגות ראויים וביחד נוביל את החברה לעתידנו טוב כאן ביחד.

ECI היא חברה גלובאלית, מוכרת ומוערכת. יש לנו פעילויות ולקוחות ברחבי העולם, כמו גם עובדים רבים במדינות נוספות. שמירה ככל הניתן על מקומות העבודה, כמו גם על הלקוחות ועל מעמדה של החברה בשוק, הם יעד עליון לכולנו. בסופו של התהליך הנוכחי, החלק הארי של עובדי החברה יישאר לעבוד בחברה טובה ויציבה יותר - זו המטרה העליונה של כולנו.

צר לי מאד שהגענו לנקודה זו אולם אני בטוח שנצליח, כפי שהצלחנו גם בעבר. נצלח את האירוע הזה בהגינות, ברגישות ובהתחשבות מירבית בעובדים.

דאריל אדוורדס,
מנכ"ל.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker