ההסתדרות מאיימת על הדירקטורים של טבע. ראשונה על הכוונת - גליה מאור

ההסתדרות במכתב לדירקטורים: מינעו פיטורים או צמצמו אותם והעמידו קרן פיצויים. מחר בבוקר מתכוונים העובדים להפגין מול ביתה של גליה מאור

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
שלטים בהפגנת עובד טבע בפתח תקוה

עליית מדרגה במאבק נגד פיטורי העובדים: בהסתדרות הכריזו הערב (ג') בצעד חריג על פתיחה בקמפיין אישי נגד הדירקטורים של טבע. במסגרת הקמפיין תתקיים מדי יום הפגנה מול ביתו של דירקטור אחר. הדירקטורית הראשונה שתתקיים הפגנה מול ביתה היא גליה מאור - שצפויה לפגוש מחר (ד') בבוקר את העובדים מול דלתה.

במקביל שלחה הערב ההסתדרות, באמצעות משרד עורכי הדין בועז בן צור, מכתב לדירקטורים של טבע, שבו הם "נדרשים" להימנע מפיטורים גורפים, או לכל הפחות לצמצם משמעותית את היקפם.

המכתב אף כולל תביעה מהדירקטורים "להעמיד קרן לטובת תשלום פיצוי כספי רחב ומשמעותי לעובדים המפוטרים", מפרט את החובות של הדירקטוריון לעובדים ודורש מהדירקטורים לפעול באופן נחרץ נגד עמדת ההנהלה.

דובר ההסתדרות מסר: "מחר (ד') בשעה 07:00 בבוקר עובדי טבע יקיימו הפגנה מול ביתה של גליה מאור ברמת גן (ברחוב הפרסה 10). מאור שהצטרפה לטבע בשנת 2012 נמנית כיום על ארבעת חברי הדירקטוריון הישראלים אשר שותפים לאישור תכנית הפיטורים ההמונית בישראל. בהמשך, עובדי טבע צפויים לקיים הפגנות ומשמרות מחאה מול בתיהם של בכירים וחברי דירקטוריון נוספים בחברה".

60 אלף שקל לישיבת דירקטוריון

התשלום בגין חברוּת בדירקטוריון החברה הוא 160 אלף דולר בשנה. לכך יש להוסיף תשלום בגין חברוּת בוועדות הדירקטוריון השונות בסך 20 אלף דולר בשנה, ותשלום בגין חברוּת בוועדת הביקורת של 15 אלף דולר בשנה. התשלום הנמוך ביותר לחברי הדירקטוריון הוא דווקא בגין חברוּת בוועדת התגמול — 10,000 דולר בשנה בלבד — מה שעשוי להסביר את מה שנראה כמו יד קלה על ההדק בכל הנוגע לתגמולים שמעניקה החברה.

לפי הדיווח של טבע, ב–2016 התכנס הדירקטוריון רק 11 פעמים, עם ממוצע נוכחות של 94%, מה שמביא אותנו לתגמול המדהים של 15 אלף דולר לישיבה לכל חבר דירקטוריון. מבחינת החברה, ההוצאות כמובן לא נגמרות בכך: לאור העובדה שחלק ניכר מחברי הדירקטוריון מתגורר בחו"ל והחברה מימנה עבורם את טיסותיהם, יו"ר החברה ב–2010–2014, פיליפ פרוסט, הביא את העלויות האלה לשיא — כשטבע התבקשה אז לממן את מטוסו הפרטי בעלות של 700 אלף דולר בשנה.

התגמול לדירקטוריון אינו כולל תוכניות להענקת תגמול הוני במניות של החברה. במועד הענקתן ביולי השנה דובר על שווי של 1.8 מיליון דולר לכלל הדירקטוריון. ואולם צניחת המניה של טבע כיווצה את שווי התגמול הזה באופן משמעותי. טבע גם הזכירה באותו דיווח ביוני כי היא רוכשת פוליסת ביטוח אחריות לנושאי המשרה של החברה, לרבות דירקטורים, המעניקה לדירקטורים שלה פטור מאחריות ומתחייבת לשפות אותם בהיקף המרבי המותר במקרה של תביעה. הפטור הזה עשוי להיות רלוונטי בקרוב לאור התביעות הייצוגיות שמתנהלות נגד החברה והדירקטוריון שלה.

>> מה דעתכם על ההפגנה מול ביתה של גליה מאור? הגיבו ושתפו 

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker