התקדמות במשא ומתן על פיצויים ל-300 מפוטרי פולגת טקסטיל וסיום השביתה

העובדים דורשים: הבעלים יהיו ערבים לתשלום הפיצויים

חיים ביאור
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקיםכתוב תגובה

התקדמות במשא ומתן על הפיצויים שישולמו ל-300 מפוטרי פולגת טקסטיל, הצפוי להיסגר בחודש הבא: יו"ר ההסתדרות, עופר עיני, נועד אתמול בלשכתו עם עופר גלבוע, מבעלי השליטה במפעל ועם יוסי דנציגר, מנכ"ל המפעל. בפגישה הוסכם ככל הנראה, שהסכומים להם זכאים העובדים ישולמו מקופת החברה ולא ידי הביטוח הלאומי, תהליך העלול להתארך כמה חודשים. בהסתדרות העריכו אמש כי בעקבות ההתקדמות במגעים ייתכן שעובדי המפעל יפסיקו היום את פעולות המחאה ויחדשו את העבודה התקינה עד ליום הסגירה.

אתמול בשעות הבוקר שבתו עובדי המפעל שבקריית גת והפגינו לידו. הם נעלו את שעריו ומנעו כניסה והוצאה של סחורה. העובדים מחו על האופן שבו הם אמורים לקבל את הפיצויים. לטענתם, ההנהלה הבהירה להם שהפיצויים - רובם או כולם - ישולמו להם מקופת הביטוח הלאומי ולא עד ידי החברה. "המשמעות של ההודעה היא שנאלץ להמתין לפחות עד חודש יוני כדי לקבל את הסכומים המגיעים לנו, מכיוון שהביטוח הלאומי לא ישלם לנו כספים לפני שיוצא צו פירוק לחברה", אמרו העובדים.

"אנו דורשים שהנהלת החברה תעמוד בכל ההסכמים עליהם היא חתמה עם ועד העובדים וההסתדרות ושבגיר (הבעלים של פולגת טקסטיל) תבצע עמנו גמר חשבון עכשיו. אילו כיבדה ההנהלה את התחייבותה היינו ממשיכים לעבוד עד לרגע האחרון ולא פותחים בשביתה", אמר יו"ר ועד העובדים, דוד דורל. "אנו לא מאמינים להנהלה. כעת אנו דורשים התחייבות בכתב שהיא מכבדת את דרישותינו, לפני שנחזור לעבודה".

פולגת טקסטיל, שהוקם לפני 45 שנה, הוא המפעל הוותיק ביותר בקריית גת. בשנים האחרונות הוא נקלע להפסדים שהחריפו והלכו. לפני חצי שנה בוצע בו סבב פיטורים ראשון שכלל יותר מ-100 עובדים. לטענת יוסי דנציגר, מנכ"ל פולגת, "שער הדולר, התחרות מצד מדינות במזרח אסיה ומחירי הצמר והאנרגיה, לא אפשרו למפעל את המשך יצור בדי הצמר בישראל". עוד הוא אמר כי החברה נאלצה לייקר את תוצרתה ועקב כך היא איבדה חלק מלקוחותיה.

עדיפות בהשקעות

אורה קורן מוסיפה: על רקע פיטורי 300 עובדים בפולגת טקסטיל, החליט מנהל מרכז ההשקעות במשרד התמ"ת, חזי צאיג, לתת עדיפות לדיונים בהשקעות בקרית גת. הקדימות תיעשה בתיאום עם המחלקה המשפטית במשרד התמ"ת ותתייחס להשקעות חדשות ולהרחבה של השקעות קיימות.

עם זאת, מינהלת מרכז ההשקעות שבמסגרתה מתנהלים הדיונים מושבתת, כיוון שבשלב זה לא אושרה המפה החדשה של אזורי העדיפות. שר התמ"ת, אלי ישי, מתכוון להביא לאישור הממשלה באחת מישיבותיה הקרובות את המפה החדשה, כדי לחדש את אישורי ההשקעות ברחבי ישראל.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker