בוטלה השביתה באגוד - מחר יחזרו העובדים לעבודה סדירה

מוקדם יותר היום הודיעו העובדים כי החליטו לפתוח בשביתה מיידית בעקבות פרסומים כי יו"ר הבנק נפגש עם שר הכלכלה ומנכ"ל האוצר לקידום מיזוג הבנק עם מזרחי ■ לפני שעה קלה הודיעה ההנהלה כי העובדים נעתרו לקריאתה לשוב לעבודה

טלי חרותי-סובר
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקיםכתוב תגובה
בנק אגוד
סניף בנק אגודצילום: שי אפשטיין

מבנק אגוד נמסר הערב כי שביתת העובדים בוטלה, וכי בעקבות קריאת ההנהלה ישובו מחר, יום שישי, העובדים לעבודה סדירה.

קודם לכן, בעקבות פרסומים לפיהם יו״ר דירקטוריון בנק אגוד, זאב אבלס, נפגש עם שר הכלכלה אלי כהן ומנכ״ל משרד האוצר שי באב״ד, ועד עובדי בנק אגוד כינס אסיפת חירום של העובדים והחליט להשבית את כל סניפי הבנק.

העובדים עלו ללשכת היו״ר, שיצא אל העובדים והכחיש את קיומה של הפגישה. אך בתשובה לשאלת העובדים מה עמדתו לעניין מיזוג הבנק, הוא סובב את גבו לעובדים וחזר ללשכתו.

ועדי העובדים בבנק אגוד מסר היום: ״לא יכול להיות שיו״ר הבנק לא מאמין בבנק שהוא עומד בראשו. מתפקידו של יו"ר הבנק להבטיח את שרידותו ושגשוגו של הבנק ואנחנו  חשבנו שכך הוא עושה במשך כל שנות כהונתו הארוכות. עכשיו אנו מגלים כי החלטותיו כעומד בראש המערכת לאורך כל השנים הן שהביאו את הבנק למצבו הנוכחי. אם זו דעתו של היו"ר - היה עליו להתפטר עוד לפני שנים רבות וכנראה שהבנק היה היום במקום אחר טוב יותר". 

יו"ר בנק אגוד, זאב אבלס, שלח לעובדים שהודיעו על השבתה הכחשה: "הידיעה שפורסמה היום בעיתון מעריב על ידי יהודה שרוני אינה נכונה. לא נפגשתי עם שר האוצר ו/או שר הכלכלה ולכן המידע שקרי, טועה ומטעה".

מבנק אגוד נמסר הערב "עובדי הבנק פתחו היום בשביתה על רקע פרסומים בתקשורת הנוגעים למכירת השליטה בבנק. הנהלת הבנק קראה לעובדים לשוב לעבודה באופן מיידי והעובדים נענו לקריאה והעבודה תחודש מחר, יום שישי, כרגיל. הנהלת הבנק מתנצלת על אי הנוחות".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker