מדד השקיפות באתרי התאגידים: הבנקים בארבעת המקומות הראשונים

במקום הראשון דורג, זו השנה השנייה ברציפות, בנק הפועלים עם ציון 92; במקום השני דורג לאומי עם ציון 90

טלי חרותי-סובר
סניף של בנק הפועלים
סניף של בנק הפועליםצילום: דודו בכר

הבנקים מובילים במדד השקיפות של התאגידים שפירסמה היום (א') עמותת שקיפות בינלאומית-ישראל. המדד  בדק אתרי אינטרנט של 30 תאגידים מובילים במשק על פי שלושה קריטריונים: דיווח על תוכניות למניעת שחיתות, שקיפות ארגונית הכוללת את פירוט המבנה התאגידי של החברה, וכן דיווח על מדינות בהן פועלת החברה.

במקום הראשון דורג, זו השנה השנייה ברציפות, בנק הפועלים עם ציון 92. במקום השני דורג לאומי עם ציון 90, דיסקונט במקום השלישי עם ציון 84 ומזרחי טפחות במקום הרביעי עם ציון 80. חברת הביטוח הראל הגיעה אל המקום החמישי עם 79, כשאחריה אדמה, כלל ביטוח, אמדוקס ורפאל סוגרת את העשירייה הראשונה.  למקום ה-21 הגיעה תנובה ואל המקום ה-22 חברת יורוקום, שתיהן עם ציון אפס.

עם זאת, בעבר הלא רחוק הודה בנק הפועלים כי לא דיווח על פרשת התלונה נגד ציון קינן על תקיפה מינית, שנסגרה לבסוף באוגוסט השנה ולא עברה לחקירה פלילית. גם בנק לאומי לא דיווח בשקיפות על פרשת הונאת המס בארה"ב.

חברות שנכללו במדד אך לא ניתן היה לבדוק את אחד משלושת הקריטריונים ולכן לא ניתן להן ציון הן אינטל ישראל, וישי ישראל, בזק, חברת חשמל, פז, שופרסל וקוקה קולה.

את הקפיצה הגדולה ביותר עשתה חברת מגדל שעלתה ב-30 נקודות יחסית לשנה שעברה ולציון 62. גם שיכון ובינוי עשתה קפיצה גדולה מציון 45 בשנה שעברה ל-73 השנה. בציון של כללית נרשמה עלייה של 10% בקרב חברות שמופיעות במדד בפעם השנייה.חמש חברות השיגו ניקוד מלא בשני קריטריונים: אדמה, הראל, אמדוקס, בנק פועלים ובנק לאומי. רפאל ואלביט גם הן קיבלו ניקוד מלא על פירוט תוכניות נגד שחיתות.

בקרב ארגונים שנבדקו בפעם הראשונה מזרחי טפחות קיבל את הציון הגבוה ביותר.

תגיות:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker