אי סדרים נוספים בעיריית חולון? מנהל משאבי אנוש לא עומד בתנאי המכרז

בכירי עיריית חולון, בעיקר ראש העיר מוטי ששון והמנכ"לית עד לאחרונה, חנה הרצמן, מככבים בדו"חות מבקר המדינה ■ אך בעיות ניהול תקין יש גם לבכירים אחרים בידיעת העירייה

טלי חרותי-סובר
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
עיריית חולוןצילום: ניר כפרי
טלי חרותי-סובר

עיריית חולון לא מפסיקה לככב בדו"חות מבקר המדינה בנושא ניהול לא תקין. באחרון, שפורסם אך לפני שבוע  קבע המבקר כי בעיריה, תחת ניהולה של המנכ"לית עד תחילת 2017, חנה הרצמן, נרשמו מכרזים תפורים, או שלא יצאו מכרזים כלל, עבור עבודות יעוץ שונות.

עוד נכתב כי היועצת המשפטית של העיריה נבחרה על ידי המנכ"לית וראש העיר על אף שלא עמדה בתנאי הסף, בעוד השניים ממדרים אנשים אחרים מתהליך הבחירה. נוסף על כך נקבע כי הרצמן קיבלה שכר אסור מארגונים בהם שימשה כדירקטורית. נסיעותיה המאושרות והפרטיות של הרצמן לחו"ל על חשבון העירייה כיכבו כבר בדו"ח קודם, ובימים אלה אמור להיחתם הסכם השבת כספים לקופת המדינה.

אלא שזה לא הכל. בימים אלה מסתבר כי בעירייה מתקיימים  אי סדרים נוספים בהתנהלות בכירים, הפעם תחת ניהולו של יוסי סילמן, מנכ"ל העיריה החדש.

כאשר מונה בני אברהם ב-2015 למנהל אגף משאבי אנוש, כלל המכרז תנאי השתתפות  בקורס מנהלי אגף משאבי אנוש של משרד הפנים. אברהם לא עבר את הקורס הזה ונקבע כי יידרש לעשות זאת בתוך שנתיים מאז נכנס לתפקידו. למעלה  משנתיים חלפו, אך אברהם לא טרח לגשת לקורס עד היום. זה לא מנע ממנו לקבל על עצמו תפקידים נוספים כמו האחראי על התרבות, ואף לקבל העלאת שכר. כל זאת, כאמור, ללא אותו קורס שהיווה את התנאי לבחירתו לתפקיד.

אברהם הוא לא  הבכיר היחיד שהתנהלותו מעוררת סימני שאלה. ד"ר משה לייבה הוא מנהל אגף החדשנות החינוכית וסגן ראש מנהל חינוך בעיריית חולון. במשך מספר שנים עבר לייבה כמרצה בסמינר לוינסקי. הוא היה רשאי לעשות זאת, אם היה יורד מ-100% משרה בעיריית חולון ל-90% מה שהיה מתבטא כמובן בשכרו. אלא שבמשך כל אותן שנים בהן לימד, שמר לייבה על משרתו המלאה וכמובן משכורתו המלאה, בגיבוי הנהלת העירייה שידעה על כך, אך עצמה עין אל מול חריגת השכר. השנה, בהמשך לבירור שנפתח בעיריית חולון, לייבה אינו מלמד.

בעיריית חולון טוענים כי "מנהל אגף חדשנות חינוכית וסגן ראש מינהל החינוך, ד"ר משה לייבה, אינו עובד באף עבודה נוספת. כאשר עובד עירייה מעוניין לעבוד בעבודה נוספת, הוא מתבקש לפעול על פי החוק והנוהל ולפנות לקבלת אישור".

כשנשאלו בעיריה על ידי TheMarkerעל שנים קודמות, סירבו לתת פרטים או תגובה. בעניינו של אברהם מודיעים בעיריית חולון כי  "לא נפל פגם בהליך בחירתו של מנהל אגף משאבי אנוש, והוא מתוכנן לצאת לקורס בשנת 2018, במידה שאכן ייפתח".

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker