עובדי משרד הביטחון הכריזו על סכסוך עבודה

העובדים טוענים כי העברת תחומי פעילות של המשרד לגורמים חיצוניים מערערת את מעמדם, ביטחונם התעסוקתי ואפשרויות הקידום שלהם

טלי חרותי-סובר
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
מתחם הקריה תל אביב
מתחם הקריה תל אביבצילום: מוטי מילרוד

2,300 עובדי משרד הביטחון הכריזו היום (ד'), באמצעות ההסתדרות, על סכסוך עבודה, על רקע מהם שהם מכנים "פגיעה מתמשכת בעבודה המאורגנת במשרד". לדבריהם, הפגיעה נגרמת בשל העסקת עובדים שלא במסגרת הסכמים קיבוציים, באמצעות קבלני משנה, מיקור חוץ, חוזים אישיים ועוד.

מדובר בין היתר בהעברת תחומי פעילות שנמצאים בסמכות הייחודית של משרד הביטחון לביצוע חיצוני, ובפרט באמצעות חברת שביט, שהוקמה על-ידי המדינה כחברה ביצועית-ביטחונית. העברת תחומי הפעילות מביאה למצב שבו משימות שעד כה בוצעו על-ידי עובדי המשרד, עוברות באופן הדרגתי לביצוע של עובדים חיצוניים.

עובדי משרד הביטחון טוענים כי המהלך הזה מרוקן מתוכן את פעילותם. לדבריהם, התופעה הזאת גוררת השלכות חמורות על מעמד עובדי המשרד, זכויותיהם, ביטחונם התעסוקתי ואפשרויות הקידום שלהם.

"אנו מצפים מהנהלת משרד הביטחון להיכנס עמנו ועם ההסתדרות להידברות בהקדם האפשרי על מנת לפתור את הנושא", אמר יו"ר ארגון עובדי משרד הביטחון, אליעזר (איקו) חסון.

שבועיים לאחר הכרזת סכסוך עבודה יוכלו עובדי משרד הביטחון לשבות. עם זאת, ייתכן שאין בכוונת העובדים לשבות וסכסוך העבודה משמש כלי לחץ לדיון בנושא העובדים החיצוניים במשרד.

במשרד הביטחון סירבו להגיב.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker