ארוחות עובדי הקבלן במשרדי הממשלה יסובסדו על ידי המדינה

באיחור של שנים יקבלו עובדי הקבלן במשרדי הממשלה מענק בגין סבסוד ארוחותיהם, בדומה לזה שמקבלים עובדי המדינה

טלי חרותי-סובר
הפגנה של עבודי משרד האוצר
טלי חרותי-סובר

החשב הכללי במשרד האוצר, רוני חזקיהו, הודיע היום (ג') על העברת מענק לעובדי קבלן בתחומי השמירה, האבטחה והניקיון המועסקים במשרדי הממשלה, בגין סבסוד ארוחות בשעות העבודה.

המענק לעובדי הקבלן יעמוד על סך של 2,048 שקל (בכפוף לחלקיות משרתו של העובד)  ויועבר לעובדים כבר במשכורת נובמבר ולכל המאוחר בדצמבר הקרוב. גובה המענק נקבע לאחר הפחתת החלק היחסי של הרכיבים שהופחתו לעובדי המדינה כפי שקבע אגף הממונה על השכר והסכמי העבודה באוצר.

המענק נועד לשפר את תנאי עבודתם של עובדי הקבלן נוכח המאפיינים ותנאי העסקתם הייחודיים של אלפי העובדים, בהתאם להסכם הקיבוצי המיוחד שנחתם בדצמבר 2012 הנוגע לזכויות עובדי קבלן.

מהלך זה נעשה בהמשך לסיכום שנחתם במארס השנה על ידי שר האוצר משה כחלון, הממונה על השכר ערן יעקב, יו"ר ההסתדרות אבי ניסנקורן,  ויו"ר הסתדרות עובדי המדינה אריאל יעקובי, בנוגע לסבסוד ארוחות לעובדי שירות המדינה.

ההסכם מבטיח סבסוד ארוחות לכלל עובדי שירות המדינה, ומהווה למעשה הטבה מקבילה לתוספת שכר שקלית המעודדת את העובדים החלשים. ההסכם מסדיר גם אספקת ארוחות לכל מקומות העבודה בשירות המדינה שבהם אין כיום חדר אוכל, וזאת באמצעות בחירת ספקים בהליך תחרותי שינוהל על ידי הסמנכ"לים במשרדי הממשלה השונים. בתקופת הביניים ועד להנחיית החשב הכללי לסיום ההליך המכרזי, סוכם כי כל עובד זכאי יוכל לקבל מענק חד פעמי בסך של כ-2,600 שקל, כפיצוי בגין עיכוב היישום, עד לתחילת 2018.

בניין משרד האוצר בירושלים
בניין משרד האוצרצילום: תומר אפלבאום

שר האוצר, משה כחלון אמר: "למדינת ישראל כלכלה חזקה ויציבה מספיק לאפשר מהלכים למען צמצום הפערים בחברה הישראלית. המענק הינו חלק משיפור תנאי העסקתם של עובדי קבלן, ומהווה צעד משמעותי בדרך לשוויון חברתי. אין זה ראוי כי במדינת ישראל ב-2017 יהיו עובדים ששווים פחות מעמיתיהם.

יו"ר ההסתדרות אבי ניסנקורן מסר כי "ההסתדרות תמשיך לפעול למען שיפור תנאי ההעסקה של עובדים מוחלשים, תוך עמידה איתנה על זכויותיהם ובמקביל לצמצום צורות העסקה פוגעניות במשק. אני רוצה להודות לשר האוצר כחלון, לממונה על השכר במשרד האוצר ערן יעקב וליו"ר הסתדרות עובדי המדינה אריאל יעקובי, על התגייסותם לנושא. מהלך זה משקף ערכים של שוויון ומהווה צעד נוסף לצמצום פערים בחברה הישראלית".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker