למרות הזיקה הפוליטית בעברו - ריכאד חיר אלדין בדרך לתפקיד בכיר בביטוח הלאומי

ב-2013 פסלה הוועדה למינויים בכירים את חיר אלדין לתפקיד דירקטור באלתא בטענה כי יש לו זיקה פוליטית לליכוד, ואין לו כישורים מיוחדים המחפים עליה ■ שנתיים לאחר מכן, ניגש שוב, ועבר ■ כיום הוא מועמד לתפקיד סמנכ"ל בביטוח הלאומי שמנכ"לו מגיע מהתעשייה האווירית, והוא גם איש ליכוד

טלי חרותי-סובר
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
סניף הביטוח הלאומי ברהט, ב-2014
טלי חרותי-סובר

ריכאד חיר אלדין, לשעבר ראש מועצת חורפיש, הוא, כפי שנחשף ב-TheMarker לאחרונה, המועמד הנבחר על ידי מועצת הביטוח הלאומי לתפקיד סמנכ"ל הלוגיסטיקה של המוסד. חיר אלדין עבר יותר מ-20 מועמדים, חלקם עובדי הביטוח הלאומי, ויגיע בקרוב לבדיקת ועדת גילאור לבחינת מינויים בכירים בשירות הציבורי. במקביל, הוא מכהן גם בתפקיד דירקטור באלתא מערכות בע"מ. מדובר בחברת הבת של התעשייה האווירית, החברה ממנה הגיע ממלא מקום מנכ"ל הביטוח הלאומי רמי גראור, וכמובן שר הרווחה ואיש הליכוד חיים כץ, שתחת אחריותו גם הביטוח הלאומי.

ממידע שהתקבל לבקשתה של התנועה לחופש המידע ושהגיע ל-TheMarker עולה כי חיר אלדין נפסל ב-2013 על ידי אותה ועדה למינויים בכירים, לאותו תפקיד באלתא.

הוועדה לבדיקת מינויים, אז בראשות השופט (בדימוס) ברנר, דנה לראשונה במועמדותו לתפקיד ב-10 בדצמבר 2013, ומצאה כי "המועמד הוא בעל זיקה פוליטית בהיותו חבר מרכז מפלגת הליכוד, עד מארס 2013, ואינו בעל כישורים מיוחדים או כשירות מיוחדת המתגברים על זיקה זו". מועמדותו נפסלה.

חיר אלדין הוא פעיל ליכוד ותיק וב-2008 גם ביקש להיבחר כחבר כנסת מטעם הליכוד בפריימריז שנערכו באותה שנה.

מסתבר שחיר אלדין, או מי מטעמו, היו מאוד נחושים להכניס אותו לדירקטוריון, וב-30 בנובמבר 2014 התקבל במזכירות הוועדה שאלון נוסף של המועמד, שוב לתפקיד דירקטור באלתא.

כך נמסר מן הוועדה: "ב-30 בדצמבר 2014 דנה הוועדה שוב במועמדותו. הוועדה החליטה שמאחר ובהתאם להחלטות קודמות שלה (אגב מועמדותו של מר חיר אלדין למועצה לשידורי כבלים ולוויין) לאור עוצמת הזיקה נדרשת תקופת צינון של שנתיים, וזיקתו של המועמד עתידה להסתיים בחודש מארס 2015, ניתן יהיה לשוב ולדון במועמדותו במהלך חודש אפריל 2015".

ואכן, בדיוק ב-28 באפריל 2015 שבה הוועדה ודנה במועמדות. הפעם אישרה את התפקיד. לאחרונה ניגש למכרז חיצוני לתפקיד סמנכ"ל הלוגיסטיקה של הביטוח הלאומי ונבחר. גורמים בביטוח הלאומי זועמים על העובדה שדווקא הוא, ולא עובדים מתוך המוסד, זכו לתמיכת ועדת האיתור של הביטוח הלאומי ברשות המנכ"ל בפועל גראור, מינוי שאושר של מועצת הביטוח הלאומי, שגם היא מלאה באנשים בעלי זיקה לתעשייה האווירית, כפי שנחשף ב-TheMarker.

בקרוב תדון הוועדה למינוי בכירים במינוי בביטוח הלאומי.

חיר אלדין סירב להגיב.

עו"ד אור סדן, היועמ"ש של התנועה לחופש המידע, מסר: "במאבק לא קצר שניהלה התנועה לפני כמה שנים, בית המשפט העליון הורה לרשות החברות הממשלתיות לפרסם את שמותיהם של מי שמועמדותם לתפקידים בכירים בחברה ממשלתית נפסלה. הנימוק היה אז שמדובר באחד המוקדים המרכזיים למינויים פוליטיים. לשמחתנו, נענו ברשות לבקשה בהתאם לפסק הדין, והרשימה הועברה לתנועה. מדובר בנתונים שעשויים להעיד על חשש למינויים פוליטיים, ומשכך למידע חשיבות ציבורית רבה, והכרחי שהעין הציבורית והעין העיתונאית יוכלו לבחון את הדברים".

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker