פרופ' עליזה שנהר התפטרה בפתאומיות מתפקידה כרקטור מכללת עמק יזרעאל

אחרי 15 שנה בתפקיד נשיאה, ועוד ארבע שנים בתפקיד רקטור, הודיעה פרופ' עליזה שנהר בערב חג הסוכות על התפטרותה הפתאומית ■ במכללה הוכן לאחרונה דו"ח בעייתי על שימוש בכספי הקופה הקטנה ■ שנהר: "אחרי 20 שנה החלטתי שמספיק"

טלי חרותי-סובר
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקיםכתוב תגובה
פרופ' עליזה שנהר
פרופ' עליזה שנהרצילום: יובל טבול

בהודעה לקונית ששלח היום (א') פדול מזאווי, יו"ר חבר הנאמנים של המכללה האקדמית עמק יזרעאל, נכתב: "בערב חג הסוכות הודיעה פרופ' עליזה שנהר, רקטורית המכללה, על התפטרותה. על פי תקנון המכללה, עם סיום כהונתה כרקטור, תסתיים גם כהונתה בוועד המנהל ובחבר הנאמנים. אני מבקש כבר להודות, באופן אישי, לפרופ' שנהר על שנים רבות של עשייה, ועל תרומתה המשמעותית למכללה".

פרופ' שנהר כיהנה במשך 15 שנה בתפקיד נשיאת המכללה, ולאחר שהמל"ג הודיעה כי נשיא לא יוכל לכהן יותר משלוש קדנציות - הומצא עבורה, יחד עם מי שהיה אז יו"ר חבר הנאמנים אביגדור קלנר, מכוכבי פרשת הולילנד, התפקיד שלא היה קיים בעבר, ואינו מקובל במכללות אקדמיות אלא באוניברסיטאות בלבד – רקטור.

שנהר מונתה באפריל 2013 ובשבוע שעבר הודיעה באופן פתאומי על התפטרותה. ל-TheMarker נודע כי לאחרונה הוכן במכללה דו"ח פנימי שבדק את התנהלות הבכירים בנושא שימוש בכספי הקופה הקטנה, שהעלה תמיהות בנוגע לשימוש של שנהר בכספים אלה.

זו אינה הפעם הראשונה ששמה של שנהר עולה בהקשר כספי. באפריל 2016 קיבלה זימון לבית הדין המשמעתי של הנציבות על ידי אגף הממונה על השכר באוצר, לאחר שאישרה חריגה בת 40 אלף שקל לעובד בזמן שהיתה נשיאה. התהליך עדיין מתנהל אחרי פניה של ועד ראשי המכללות לבג"ץ שקבע כי התהליך ימשך.

קודם לכן, כיכבה שנהר בדו"ח מבקר מדינה מה-1 במאי 2012, שהתריע על מספר בעיות קשות בהתנהלות. הדו"ח עסק בשימוש בעייתי בכרטיסי האשראי של המכללה ותנאים מפליגים שדאגה הנשיאה להעניק לפרופ' יורם פלדון, ובוטלו על די המל"ג.

פלדון אמור היה להחליף את שנהר, אך כשלא נבחר בטענת אי נקיון כפיים (הוא לא דיווח שעבד במקביל גם במוסד אקדמי בשווייץ), פוצה ב-200 אלף שקל. בנוסף, כך הזכיר הדו"ח, המכללה שכרה חברה פרטית במטרה לעקוב אחרי מי שהעז להתלונן על התנהלות הנשיאה במשרד מבקר המדינה. הדו"ח הקשה לא מנע ממנה את התפקיד ממנו התפטרה השבוע.

עליזה שנהר טענה כי לא התפטרה בגלל דו"ח הקופה הקטנה. "החלטתי להתפטר כי אחרי 20 שנה אני לא במקום בו הייתי רוצה להיות, אז החלטתי שמספיק. אני כבר כמה חודשים מהרהרת בזה. אני לא מוצאת את עצמי במקום טוב ונח והחלטתי להתפטר. אין כל קשר לזימון לבית הדין המשמעתי או לדו"ח בנושא הקופה הקטנה".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker