ניסנקורן מתגמל את התומכים בהסתדרות: מינה ראשי סיעות לאגפים חדשים שהקים במיליוני שקלים

המינויים בוצעו ללוא מכרז ובהיעדר שקיפות ■ כל ראש אגף חדש משתכר כ-30 אלף שקל ברוטו

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
ניסנקורן

עם שקיעת האבק לאחר מסע הבחירות שהוביל להמשך כהונתו של ניסנקורן כיו"ר ההסתדרות, מגיע זמן התשלום. שני אגפים חדשים הוקמו באחרונה בהסתדרות, וראשי הסיעות שתמכו בניסנקורן - ליאון בן לולו וגיסו של אמיר פרץ סמי שושן, מונו לעמוד בראשם.

בין היתר נחתם גם הסכם עם סיעת הבית החברתי של איתן כבל, שבראשה עמד ליאון בן לולו, שסירב להחזיר את הסיעה לידיו של כבל לאחר שזה החליט להעבירה לשלי יחימוביץ'. כזכור, אחד מרגעי השיא של המרוץ הטעון, היה פרסומה של הקלטה שביצע בן לולו, ושבה תיעד שיחה קשה שכללה מילים בוטותמצדו של כבל, ושממנה התברר כי לכבל יש דיל דווקא עם יחימוביץ' - למרות הכחשות נמרצות מצד שניהם. בסופו של דבר אכן עברה הסיעה של כבל לידי יחימוביץ' - שהפסידה בבחירות. עוד קודם לכן עמד בן לולו בראש סיעת אופק - שהתמזגה עם הבית החברתי וכשזו יצאה לדרך עצמאית נותרה נאמנה לניסנקורן ולקואליציית עוגנים שהוביל.

במחנה בן לולו היו שותפים גם שני ראשי סיעות נוספים – סמי שושן, גיסו של עמיר פרץ שהקים את סיעת  עוצמה והעמיד את פרץ בראשה, ואיציק ג'רופי, שהקים את סיעת תמורה ואף עמד בראשה. השלושה חתמו על הסכמים קואליציוניים שעל פיהם, במידה שניסנקורן יבחר, יהפכו לראשי אגפים בהסתדרות.

באחרונה, כאמור, הגיע זמן התשלום, ולצורך כך אף הוקמו שני אגפים חדשים בהסתדרות. ליאון בן לולו מונה לראש ה"אגף לצמצום האבטלה ופתרונות משברי האבטלה". זאת בשעה שעל פי נתוני הלשכה המרכזית לסטטיסטיקה שיעור האבטלה בישראל נמצא בשפל היסטורי - 4.1% - ולא ברור באילו משברים בדיוק יטפל בן לולו. בנוסף לא ברור כלל מה הם הכישורים שהופכים אותו למתאים לתפקיד החדש.

האגף השני שהוקם, ושבראשו הוצב גיסו של עמיר פרץ סמי שושן, הוא "האגף לקידום הפריפריה והמגזר השלישי". גם במקרה זה לא ברור בדיוק מה פשר התפקיד ומה הכשיר דווקא את שושן לעמוד בראש האגף שהוקם.

במקביל, ראש סיעת תמורה איציק ג'רופי ימשיך לעמוד בראש ה"אגף לקידום מורשת ההסתדרות".

לעומד בראש אגף בהסתדרות משולמת משכורת של 30 אלף שקל ברוטו בחודש, וכן מוענק לו רכב צמוד, מזכיר או מזכירה ולאגף מוקצה כמובן תקציב מתוך מתקציבה השנתי של ההסתדרות. העלות המשוערת של שלושת האגפים עומדת על מליוני שקלים בשנה.

למותר לציין שהמינויים החדשים נערכו ללא מכרז, ותהליך הבחירה נעדר שקיפות. ביצועם נעשה על ידי יו"ר ההסתדרות לצרכיו הפוליטיים, באישור בית נבחרי ההסתדרות - המהווה חותמת גומי מכיוון שהרוב המכריע של חבריו הם חברי קואליציית עוגנים.

חנוך ליבנה, ראש סיעת האופוזיציה בית חברתי, אמר כי: זוהי שערוריית גזל. אבי ניסנקורן ממנה ראשי אגפים לענייני 'שום וכלום'. קניית רשימות חד וחלק. הדוגמה של בן לולו - זהו 'האגף לצמצום האבטלה של לאון בן לולו'. ועל זה יש להוסיף את האגף של קיבל פיני קבלו ממפלגת העבודה - 'אגף לתפקידים מיוחדים'. אין ספק שאבי ניסנקורן איבד את הבושה, וכל זה נעשה במימון מיסי הסתדרות שמאות אלפים מהם מקבלים שכר מינימום".

מהסתדרות נמסר בתגובה: "כארגון החברתי הגדול בישראל שצומח בשנים האחרונות באופן חסר תקדים, הן בתחומי הפעילות והן בהתאגדויות הרבות, מתרבים תחומי האחריות שההסתדרות מחוייבת לספק להן מענה.

"מר בן לולו, במסגרת תפקידו כראש אגף, ימלא תפקיד חשוב שבמסגרתו ישמש כנציג ההסתדרות בוועדה למקצועות שוחקים ובקרן למפעלים במצוקה תנופה וצמיחה. בנוסף הוא ישתתף בצוות בנושא חוק הפירוק ויטפל בבעיות רוחביות הנוגעות לתעסוקה והכשרה, כולל טיפול בבעיה למציאת תעסוקה לציבור העובדים מעל גיל 45.

"מר סמי שושן יהיה אחראי על הקשר עם הפריפריה והקשרים עם גופי ngo (חברתיים). כך לדוגמה, בשבוע שעבר לקח מר שושן חלק, ביחד עם יו"ר ההסתדרות, בישיבות עם ארגוני הנכים".

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker