מאבטח שפוטר מעבודתו ללא שימוע יפוצה ב-100 אלף שקל

בית הדין לעבודה פסק פיצויים נרחבים למאבטח שהועסק באמצעות חברת כוח אדם בשכר מינימום ■ סכום הפיצוי שנקבע לו כולל גם דמי חגים, שעות נוספות ופיצויי פיטורים

טלי חרותי-סובר
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
מאבטח בבית ספר. מחסור חמור בכוח אדם
אילוסטרציה. למצולמים אין קשר לכתבהצילום: ניר שמול

בית הדין לעבודה בתל אביב קיבל תביעה שהגיש מאבטח נגד חברת ש.נ.ל. כח אדם ושמירה בע"מ, וקבע שעל החברה לשלם לו יותר מ-100 אלף שקל. סכום הפיצוי למאבטח, שהועסק בשכר מינימום, כולל בין היתר דמי חגים, שעות נוספות ופיצויי פיטורים.

התביעה הוגשה לבית הדין ב-2014 באמצעות עו"ד גל גורודיסקי. המאבטח טען בתביעתו כי פוטר ללא שימוע ולא קיבל את מלוא זכויותיו. מנגד טענה החברה שהעסיקה אותו כי העובד שהוא שהתפטר.

השופטת אסנת רובוביץ-ברכש קבעה בפסק הדין כי החברה פיטרה את העובד מבלי שערכה לו שימוע כדין, לאחר שהעלתה כלפיו טענות שלא הוכחו. כמו כן נקבע בפסק הדין כי החברה לא הצליחה לסתור את טענות התובע, לפי היה מעוניין לשוב לעבודתו ואף התקשר למשרדי החברה, אבל נדחה על ידה.

השופטת הוסיפה: "אמינה עלינו גרסתו של התובע, כי המתין להחלטת הנתבעת באם לשבצו לעבודה במתקן אחר או לקרוא לו לשימוע, כאשר לא קיבל ממנה כל תגובה סופית לעניין זה. מחומר הראיות והעדויות עולה כי התובע היה מעוניין להמשיך לעבוד בנתבעת, והנתבעת היא זו שהייתה לה המוטיבציה להביא את היחסים לידי סיום".

מרבית הטענות שהעלה העובד התקבלו על ידי בית הדין. בין השאר נפסקו לו פיצויי פיטורים של כ-32,000 שקל, תשלום דמי חגים שלא שולמו של כ-8,500 שקל, פיצוי בגין אי עריכת שימוע בגובה שלוש משכורות (בסך כ-13,500 שקל), תשלום בגין שעות נוספות שלא שולמו של כ-7,500 שקל, תשלום בגין הפרשות לפנסיה של כ-22,500 שקל ופיצוי בגין אי מתן הודעה לעובד על תנאי עבודה כדין בסך של 8,000 שקל.

כמו כן נקבע כי החברה המעסיקה תישא בהוצאות משפט ושכר טרחה של המאבטח בסך 10,000 שקל. סך כל הסכומים שנפסקו לעובד, כולל הצמדה וריבית, עומדים על כ-106,000 שקל.

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker