גמלאי המשטרה מסמנים את יועמ"ש האוצר במאבק לשיפור תנאיהם

גמלאי המשטרה מורידים את הכפפות ונלחמים מול פקידי האוצר, ביניהם היועץ המשפטי לאוצר - מי שלטענתם הגיש את הערעור על ההחלטה בגינם, וכן נגד סגן הממונה על השכר ■ הבוקר הפגינו כמה עשרות שוטרים ובני משפחותיהם מול בנייני האוצר ורוה"מ

טלי חרותי-סובר
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
סדרת הטלוויזיה "נבלות"
סדרת הטלוויזיה "נבלות"צילום: HOT

עשרות שוטרים ובני משפחותיהם הפגינו הבוקר (א'), לפני ישיבת הממשלה, מול משרד ראש הממשלה בדרישה לשיפור תנאיהם של גמלאי המשטרה. המפגינים עברו משם להפגין מול משרד האותר ולאחר מכן שבו למשרד ראש הממשלה.

זאת בהמשך להפגנה שקיימו גמלאי המשטרה ביום שישי האחרון מול ביתו של אסי מסינג, היועץ המשפטי למשרד האוצר. במקום הורמו שלטים ונקראו קריאות במגפונים. העילה, לטענת המפגינים היא כי מסינג היועמ"ש, הוא היה מי שעירער על החלטת בית הדין האזורי לעבודה שהתקבלה ב-24 ביוני בנושא תוספות שכר לגמלאי השוטרים. מסינג לא היה זה שעירער, אלא הפרקליטות - אך למפגינים זה לא שינה. היתה זו הפעם הראשונה שהיועמ"ש של האוצר ומשפחתו, נגררים לסכסוך עבודה שנמשך כבר לא מעט זמן.

פוסט לאחר ההפגנה בשישיצילום: מתוך עמוד הפייסבוק זכות ההתאגדות לשוטרים

גמלאי השוטרים, שהוצמדו חלקית לגמלאי הצבא כבר לפני עשרות שנים, דורשים תוספות שונות. האוצר מתנגד להן בטענה שמדובר במאות מיליוני שקלים. הגמלאים פנו לבית הדין האזורי שקבע כי תוספות שונות אכן מגיעות להן. האוצר, כדבר שבשיגרה, פנה לבית הין הארצי לעבודה בערעור, ומבקש את עיכוב החלטת בית המשפט האזורי, עד להחלטת הארצי. הערעור העלה את חמת הגמלאים שהודיעו שהם יוצאים למלחמה נגד פקידי האוצר.

בהפגנה לא נחסכו מילים קשות. בין השלטים שהונפו: "האוצר אינו מעל החוק", "בעיות תקציב – לא על חשבון השוטרים", "לא נתפשר על אחוזים ושנים" וגם: "הסכמי שכר צריך לקיים".

עמוד הפייסבוק של הגמלאים תוסס, ומלא בדברי הסתה ודיסאינפורמציה, לא רק נגד מסינג אלא גם כלפי סגן הממונה על השכר, קובי בר נתן, המטפל בנושא המשטרה.

כך למשל, כותבת אחת המשתתפות: "אין גבול לחוצפתו של מר בן נתן. הגיע הזמן להרהר מדוע במשרד האוצר יש 10 רפרנטים בתקן של שכר מנכ"ל". מובן שהדבר לא היה ולא נברא. כותבת אחרת דורשת: "רק לתבוע אישית וכספית את הפקיד שגרם לנזק כספי בהחלטתו כל ציבור השוטרים!" ואחר כותב: "כי זה האוצר ולהם מותר הם מעל כל נוהל תקין והכסף של משלם המסים לא משחק להם תפקיד". אחר כותב: "הפקיד רוצה להיות המחוקק".

לאחרונה הקציב האוצר תקציב ייחודי שהועבר למשטרה במטרה להרחיב את הטיפול בהסתה ברשת. כאמור, אותו משרד אוצר סובל עכשיו משיימינג ברשת, על ידי השוטרים ומשפחותיהם.

תגובת האוצר: "התהליך מתברר כרגע בבית הדין הארצי. נחכה להחלטתו".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker