האיש של חיים כץ ממשיך לנהל את הביטוח הלאומי, אף שתוקף המינוי שלו פג

המינוי של גראור למ"מ מנכ"ל היה בתוקף עד 26 באוגוסט, והצטברו תלונות רבות של עובדים על תפקודו ■ ועד העובדים: "התנהלותו מולנו כוחנית" ■ משרד הרווחה: "ממתינים לאישור היועץ המשפטי לממשלה" ■ ביטוח לאומי: "השמצות חסרות שחר וגיבובי שקרים"

טלי חרותי-סובר
סניף ביטוח לאומי חיפה
סניף הביטוח הלאומי בחיפהצילום: איציק בן מלכי
טלי חרותי-סובר

ממלא מקום מנכ"ל המוסד לביטוח הלאומי, רמי גראור, ממשיך בעבודתו, אף שתוקף המינוי שלו פג ב-26 באוגוסט. על כתב המינוי, לשישה חודשים, חתם השר הממונה, שר העבודה והרווחה חיים כץ ב-26 בפברואר.

בינתיים, נשמעות במוסד לביטוח לאומי טענות קשות מצד עובדים על שיטות הניהול שלו, הכוללות לכאורה התעמרות בעובדים.

גראור הוקפץ לתפקיד ממלא מקום המנכ"ל לאחר שכיהן במשך ארבעה חודשים בלבד כסמנכ"ל משאבי האנוש של הגוף. הביטוח הלאומי נזקק לממלא מקום מנכ"ל לאחר שהיועץ המשפטי לממשלה, אביחי מנדלבליט, עצר את הליך המינוי של מאיר שפיגלר, לשעבר מנכ"ל קק"ל. המינוי של שפיגלר נעצר בעקבות דו"ח של מבקר המדינה על תפקוד קק"ל בתקופה שבה כיהן כמנכ"ל הארגון. בדיקת היועץ בעניינו עדיין לא התסיימה.

גראור מכיר את השר כץ מהתעשייה האווירית - שבה היה גראור מנהל משאבי האנוש, וכץ יו"ר ועד העובדים. גראור הגיע לתפקיד סמנכ"ל בביטוח הלאומי בעקבות כץ, לאחר שנבחר במכרז, אך בתוך זמן קצר בלבד בחר בו כץ לתפקיד הבכיר ביותר בארגון. כתב המינוי של גראור ניתן לשישה חודשים או עד מינוי מנכ"ל קבוע - המוקדם מבין השניים. למרות זאת, לשכת השר ככל הנראה לא ביקשה בזמן את הארכת תוקף המינוי, ובימים האחרונים ממלא גראור את התפקיד ללא מינוי תקף.

ממשרד העבודה והרווחה נמסר בעניין זה: "אנחנו ממתינים לאישור היועץ המשפטי לממשלה". בלשכתו של כץ סירבו לענות על השלאה מתי בדיוק ביקשו את הארכת תוקף המינוי.

"יחסי עבודה רעועים ועכורים"

בתקופה הקצרה שבה משמש גראור כממלא מקום מנכ"ל המוסד לביטוח הלאומי, הצטברו נגדו טענות רבות. עובדים במוסד טוענים כי הוא מתעמר בעובדים, לרבות עובדים מבוגרים, מעליב עובדים בפרהסיה, משתמש בשפה לא נעימה ויוצר אווירה קשה במקום. לדברי עובדים, גראור אינו חוסך בביקורת על המנכ"ל הקודם של המוסד, שלמה מור־יוסף, שהוא כיום מנכ"ל רשות האוכלוסין וההגירה, ואומר שוב ושוב כי "עשר שנים לא היה במקום ניהול".

ב-20 באוגוסט נשלח לשר כץ מכתב שעליו חתומים חברי ועד העובדים במוסד לביטוח לאומי, שבו נכתב: "עם המינוי, ועד העובדים נתן לגראור יותר מ-100 ימי חסד כדי שיוכל להצליח בתפקידו. לצערנו, הוא מפרש זאת כחולשה. התנהלותו מול ועד העובדים כוחנית, רצופה אי־דיוקים ומתבצעת ללא כל שקיפות. כתוצאה, יחסי העבודה נהפכו רעועים ועכורים, ואנחנו נמצאים באווירה של חוסר אמון מוחלט". ועד העובדים הוסיף: "במצב הקיים, המוסד לביטוח לאומי הולך לעברי פי פחת. אנחנו פונים אליך לפעול באופן המהיר ביותר למינוי מנכ"ל".

מכונית של הביטוח הלאומי ופירות חתוכים

במוסד לביטוח לאומי מודאגים גם מהתנהלותו של גראור הנוגעת לנהג הצמוד שלו. גראור גר ברמת גן, בעוד משרדו בירושלים. כשהיה סמנכ"ל היה נוהג במכוניתו לירושלים, וכמנכ"ל הוא זכאי לנהג - אלא שהנהג מתגורר בירושלים.

בעוד בשירות המדינה מקובל כי כחלק מתפקידו, הנהג נדרש להגיע בכוחות עצמו למקום שבו נדרשים שירותיו - במקרה של גראור, הנהג, בהוראתו של גראור, לוקח מכונית ממאגר כלי הרכב של המוסד לביטוח לאומי. הנהג נוסע לרמת גן, מחנה את המכונית שלקח מצי הרכב של המוסד ליד ביתו של גראור, נכנס למכונית המנכ"ל, ומסיע את גראור למשרדו בירושלים. בהמשך היום הוא מחזיר את גראור לביתו ברמת גן, ואוסף את המכונית הנוספת ושב חזרה לירושלים.

כך נוצר מצב שבו גם הנהג מקבל מכונית צמודה - העומדת ללא תזוזה במשך שעות רבות ליד ביתו של גראור, ונדרשת לנסיעות מרובות על חשבון כספי הציבור.

במוסד לביטוח לאומי טוענים כי התנהלות זו מתרחשת רק בימים שבהם המנכ"ל יוצא לסיור בסניפים השונים בארץ, אך מקור במוסד טוען כי ההתנהלות בגדר שגרה יומיומית. עובד אחר מספר כי גראור מציב דרישות חריגות לעובדים, וכי ראש לשכתו "נדרשת להביא פירות טריים בכל בוקר ולחתוך אותם עבורו".

ממוסד לביטוח הלאומי נמסר בתגובה: "אלה השמצות חסרות שחר וגיבובי שקרים. גראור משקיע מאמצים רבים ומתמודד עם עניינים כבדי משקל המונחים לפתחו של הארגון, שמחייבים התייחסות מקצועית ומעמיקה. הוא מוביל רפורמה בנושא ועדות רפואיות כדי להביא לקיצור משך זמן הטיפול באזרחים, ומוביל תוכנית להתגבר על הדימום התקציבי בהסבת המחשב בדרכים ישימות בטווח הקרוב ובתקציבים סבירים. שינויים אלה מעוררים התנגדויות של גורמים פנימיים, שעל ידי הפרחת השמצות ושקרים לתקשורת מעוניינים לעכב או למנוע את ביצוע השינויים החיוניים האלה. ממלא מקום המנכ"ל מחויב מתוקף תפקידו להיפגש עם גורמים מקצועיים ולבקר בסניפי הביטוח הלאומי ברחבי הארץ. העסקת נהג צמוד מחויבת המציאות ותואמת את הכללים המקובלים. אנחנו נמצאים לקראת השלמתו של הסכם קיבוצי בין ועדי העובדים וההנהלה - מהלך שמזמין הפעלת לחצים ומתיחות מסוימת, שיירגעו לאחר השלמת ההסכם, באישור משרד האוצר. את המכתב של ועד העובדים יש לקרוא על רקע האירועים האלה".

תגובות

הזינו שם שיוצג כמחבר התגובה
בשליחת תגובה זו הנני מצהיר שהינני מסכים/ה עם תנאי השימוש של אתר הארץ