טבע סירבה לדחות את פיטורי העובדים בשלושה חודשים

חבר ועדת הכספים, ח"כ מיקי רוזנטל: "נשקול מחדש את עמדתנו בעניין הסיוע הנרחב שמעניקה המדינה לחברה"

צבי זרחיה
צבי זרחיה
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
מפעל טבע בכפר סבא
מפעל טבע בכפר סבאצילום: עופר וקנין
צבי זרחיה
צבי זרחיה

ועדת הכספים תכונס ביום א' הקרוב לדיון נוסף בפיטוריהם של 350 עובדים בחברת טבע לאחר שהנהלת החברה סירבה להיענות לבקשת הוועדה להקפיא ב-3 חודשים את פיטוריהם של העובדים. לפי הצעתו של ח"כ מיקי רוזנטל (המחנה הציוני), במהלך החודשים הקרובים אמור היה להתקיים משא ומתן עם העובדים.

יו"ר הוועדה, ח"כ משה גפני (יהדות התורה), הודיע לסמנכ"ל טבע, דוד לוסטיג, שנכח בדיון כי הוא מקצה לו 3 ימים על מנת להשיב לוועדה. אתמול (ג') קיבל גפני הודעה מטבע שהיא מוכנה להידברות, אבל מסרבת לדרישת הוועדה להקפיא את פיטוריהם של העובדים.

ח"כ רוזנטל מסר אמש בתגובה כי: "ההצעה שהנחתי לפתחה של טבע להידברות של שלושה חודשים כוללת התחייבות חד משמעית מצד החברה שלא לפטר עובדים במהלך המשא ומתן. תשובה שלא כוללת התחייבות זו היא תשובה שלילית להצעתין. אם טבע לא תקבל את ההצעת הפשרה במלואה תשקול ועדת הכספים מחדש את עמדתה בעניין הסיוע הנרחב שמעניקה המדינה לחברה"

בישיבת הוועדה בתחילת השבוע אמר גפני כי "אנו תובעים מהנהלת החברה ומהעובדים לא לעשות בשלושת החודשים הקרובים פעולות חד צדדיות, ולקיים הידברות כנה לגבי הפיטורים, שכירת עובדי הקבלן ועוד. אנו לא רוצים שיהיו פיטורים לא בהסכמה עם העובדים". גפני הוסיף: "אם התשובה תהיה שלילית, יש לנו דרכים להת­מודד עם זה".

לוסטיג אמר בתגובה כי "כמו שעשינו עד היום, אנו מנהלים משא ומתן עם ההסתדרות והוועד. לא נכון, לא ראוי ולא מכובד לתחום אותו בשלושה חודשים".

לוסטיג גם טען כי אין רשימות של מפוטרים. בתגובה לטענה של העובדים ושל חברי הכנסת, שלפיה יש כוונה להעסיק מחדש את העובדים שיפוטרו כעובדי קבלן, כפי שעשתה החברה בעבר, אמר לוסטיג: "אין לנו שום כוונה ל'דלת מסתובבת' שבה נשכור עובדי קבלן במקום עובדים קיימים. יש צורך אמיתי לצמצם את מצבת כוח האדם בחברה. נמשיך וננהל את התהליך לפי החוק, באופן מסודר ובהיוועצות מלאה עם הוועד ועם ההסתדרות".

לוסטיג הוסיף כי: "כבר שנים אנו מתמודדים עם קשיים לא פשוטים בתעשיית התרופות הגנריות. התחלנו לטפל במנהלים - ביטלנו פונקציות משותפות והורדנו שכבות ניהול מיותרות. בכפר סבא שני מפעלים אוחדו למפעל אחד, והורדנו עשרות מנהלים. ב-2015 יצאנו בתוכנית של פרישה מרצון. עובדים שרצו יצאו מהמפעלים בתנאי פרישה מצוינים".

מחברת "טבע" נמסר: "לטבע יש הערכה לוועדת הכספים של הכנסת ולפעילותה ואנו נמצאים עמה בקשר ישיר ופתוח. אנו מצפים מנציגות העובדים וההסתדרות לקיים עמנו דיאלוג אמיתי וענייני, מתוך הבנת הנסיבות, האתגרים וצרכי השעה".

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker