את מי צירפו השרים רגב וכחלון לביקוריהם בניו יורק וושינגטון?

שר האוצר שוהה בוושינגטון בפמליה מורחבת, ומירי רגב יצאה עם ראש המטה והעוזרת האישית לניו יורק. גם ח"כ יעקב פרי שם

טלי חרותי-סובר
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
שר האוצר משה כחלון
שר האוצר משה כחלוןצילום: עופר וקנין

שר האוצר משה כחלון ידוע כמי שאינו מלווה בדרך כלל בפמליות גדולות. גם לנסיעת העבודה הכלכלית-מקצועית בוושינגטון, אליה יצא השבוע, נראה היה כי יצטרפו רק מנכ"ל המשרד שי באב"ד והעוזר האישי תום יונאי. לכן הורמו באוצר לא מעט גבות כשהתברר שהפמליה הקטנה (לא כולל מאבטחים הכרחיים) כוללת חבר רביעי - מנהל דף הפייסבוק של מפלגת כולנו, יובל רגב.  

מאחר שלא מדובר בנסיעה פוליטית אלא מקצועית,  לא ברור איזו פונקציה בדיוק ממלא רגב. אלא שבכולנו לא מבינים מה הבעיה. לדברי דובר המפלגה, רגב מצטרף גם לנסיעות עבודה של שר האוצר בישראל, ואין סיבה שלא יצטרף גם לנסיעותיו בחו"ל. לעומת זאת, גורם מקורב למפלגה אמר ל-TheMarker כי "לא ברור מדוע רגב עושה עבודת דוברות שאמור האוצר, ולא המפלגה, לעשות". אגב, רגב הוא בנו של מרק רגב, שגרירנו בלונדון בשנה האחרונה.

ממפלגת כולנו נמסר: "יובל רגב הוא יועץ הניו מדיה של יו"ר כולנו משה כחלון. במסגרת תפקידו הוא מצטרף לשר ומתעד את עבודתו לצורך פרסום ברשתות החברתיות, כנהוג אצל מנהיגים בימים אלה. הוצאות טיסתו ממונות מתקציב המפלגה".

מירי רגב על קבר הרבי מילובביץ'

אולם גורמים במשרד האוצר רואים בעין פחות יפה את מה שמסתמן כעירבוב גדל והולך בין המפלגה למשרד. עוד קודם לכן נתפסה כבעייתית העובדה שבלשכת השר נמצאת לעיתים תכופות עובדת מפלגת כולנו, ליהי גולן בת ה-25 - המכהנת כיועצת הפוליטית של השר. מכולנו נמסר כי כמו כל היועצים, גם גולן מסתובבת בזירות הרלוונטיות, ולכן מגיעה גם ללשכה. בנוסף, מי שהייתה עד לאחרונה העוזרת הפרלמנטרית של חבר הכנסת רועי פולקמן, ראש סיעת כולנו ומי שנחשב לאחד מנאמניו ומקורביו של השר כחלון, מונתה כממלאת מקום סגנית דוברת משרד האוצר.

השר  כחלון ישהה בוושינגטון עד לסוף יולי, ויישאר בארה"ב לחופשה פרטית לאחר ששלושת מלוויו ישובו - בתחילת אוגוסט - לישראל.

שרה נוספת שנמצאת בימים אלה בארה"ב מלווה באנשיה, ושאף היא תישאר בהמשך גם לחופשה פרטית, היא שרת התרבות והספורט מירי רגב, שצייצה עם הגיעה לניו יורק שהדבר הראשון שעשתה היה לעלות לקברו של הרבי מלובאביץ'. רגב מלווה במסעה בעוזרת האישית שלה וכן בראש מטה המשרד, ולדברי דובר משרד התרבות והספורט "כך מקובל". 

ממשרד התרבות והספורט נמסר: "השרה רגב נמצאת בביקור עבודה בן שבוע בניו יורק. במהלך הביקור היא תהיה נוכחת בקופרודוקציה של הקאמרי והבימה שתעלה בלינקולן סנטר כחלק מציון 100 שנה לתיאטרון הלאומי. כמו כן השרה תקיים פגישות עבודה לקידום מיזמי תרבות וספורט שונים, ובכללם חגיגות ה-70 לישראל. על פי הנוהל הצטרפו שני עוזרים לשרה, ומלווה אישית הנוסעת על חשבונה הפרטי. מטעם הכנסת מגיע ח"כ יעקב פרי המכהן כיו"ר שדולת המוסיקה".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker