בגלל 13 אפרסקים: "גנבים? הם אנשים טובים, ישרים וראויים"

שני פועלים פלסטינים שקטפו אפרסקים בודדים ממטע פרוץ מואשמים בגניבה חקלאית, וכניסתם לארץ נמנעה

טלי חרותי-סובר
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקיםכתוב תגובה
מטע אפרסקים
מטע אפרסקיםצילום: אייל טואג

לעתים משטרת ישראל יעילה מאוד, כפי שהבין המעסיק יצחק אילוז משדרות. בשנתיים האחרונות הוא מעסיק באישור שני עובדים פלסטינים, מוחמד בן חאלד עווד ומוחמד בן סמיח עווד, בעבודות בניין. לפני כחודש, בתום יום עבודה, נעצרו השניים על ידי שוטר של משמר הגבול לאחר שקטפו אפרסקים במטע פרוץ לכל, שאינו מגודר.

בדיקה בתיקיהם העלתה כי קטפו 13 אפרסקים. השוטר טען כי מדובר בגניבה חקלאית, הזעיק את המשטרה והשניים הוחזקו במעצר יום אחד. המעסיק היהודי ערב להם ושיחרר אותם ממעצר, אך הסיפור לא הסתיים.

בתוך שלושה שבועות הזדרזה המשטרה להגיש נגד השניים כתב אישום בטענה כי גנבו 10 ק"ג אפרסקים. במקביל, אישור הכניסה שלהם בוטל.

אלא לא רק שהם ומשפחותיהם נפגעו, גם המעסיק היהודי נפגע. עו"ד הדס ברוה, המייצגת את הנאשמים, מבקשת לבטל את כתב האישום בטענה כי מדובר בזוטי זוטות. תמונות שיש בידיה, ושצורפו לחומר החקירה, מוכיחות כי מדובר ב-13 אפרסקים בלבד. במקביל, היא מבקשת לבטל באופן מיידי את המניעה המשטרתית על הכניסה לארץ כדי שאותם פועלים יוכלו לשוב לעבודתם, אצל אותו מעסיק.

לבקשתה צורף מכתב שכתב המעסיק אילוז: "השניים עבדו אצלי בעבודות בניין בפרויקטים שונים ללא כל בעיות ביטחוניות או פליליות", כותב אילוז, "מדובר באנשים טובים, ישרים וראויים שאני סומך עליהם לחלוטין. לאחר שנעצרו ערבתי להם הפקדתי עבורם כסף על מנת שישוחחרו ממעצר. הדבר מדבר בפני עצמו. אני חושב שהם אנשים טובים ולא מגיע להם שינהגו בהם ביד קשה כל כך. אני מאוד מקווה שההליך הפלילי יופסק והם יוכלו לחזור לעבוד בישראל. אין לי ספק שמדובר בטעות אנוש. כל רצונם והא להתפרנס ולפרנס את משפחותיהם בכבוד".

לדברי עו"ד ברווה, נמסר לה כי תשובה בנושא ביטול כתב האישום תועבר מן המשטרה בשבוע הבא, אך לא התקבלה תשובה בנושא מניעת הכניסה לישראל.

ממשטרת ישראל נמסר: "מדובר בתיק הנמצא בעיצומו של הליך משפטי, לפיכך עמדת המשטרה תוצג ותנוהל בין כתלי בית המשפט, כמקובל".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker