המו"מ התפוצץ: עובדי מזרחי טפחות בדרך לשביתה

התפוצץ המשא ומתן על הסכם השכר בין עובדי הבנק להנהלה ■ הוועד הודיע כי בתוך שבועיים יחלו עיצומים ■ ההנהלה: "שני הצדדים קבעו לקיים משא ומתן עד סוף יולי"

טלי חרותי-סובר
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקיםכתוב תגובה
מנכ"ל מזרחי טפחות, אלדד פרשר
מנכ"ל מזרחי טפחות, אלדד פרשרצילום: תומר אפלבאום

בשבועות האחרונים התקיימו בבנק מזרחי טפחות דיונים אינטנסיביים בין ארגון העובדים להנהלה במטרה למנוע את ההידרדרות וההסלמה בסכסוך העבודה שהוכרז בסוף חודש יוני. לאחרונה התפוצץ המשא ומתן והוועד הכריז כי החל מתחילת אוגוסט ינקטו העובדים בצעדים ארגוניים כולל עיצומים, השבתת סניפים ומוקדי פעילות בבנק.

יושב ראש ארגון העובדים, דניאל דהן: "העובדים עשו כל מאמץ על מנת למנוע את הפגיעה בלקוחות ובתפקוד השוטף של הבנק, במסגרת זו אף הגשנו להנהלה הצעת פשרה במטרה להביא את הסכסוך לסיומו. לצערנו הרב, ההנהלה השיבה בהצעה מבזה ומזלזלת, הנובעת כנראה מחוסר הערכה לעובדים, ובכך הובילה לפיצוץ המשא ומתן".

בהמשך לנסיונו של ועד עובדי כלל ביטוח, שהשבית את החברה לעשרה ימי עבודה, שינוכו בסופו של דבר ממשכורות העובדים הודיע ועד עובדי הבנק כי כבר עכשיו לא יתפשרו על כך ש"תנאי מוקדם לסיומם של כל עיצומים ושביתה עתידית יהיה אך ורק לאחר שבנוסף לחתימה על הסכם שכר חדש, ההנהלה גם תשלם לכל העובדים תגמול מלא עבור כל ימי השביתה".

בפנייה ללקוחות הבנק, אמר דהן כי "אנחנו מתנצלים מראש על אי הנוחות שתיגרם בתקופה הקרובה ללקוחות הבנק. לצערנו הרב, ההנהלה לא מותירה לעובדים ברירה ואנחנו פונים ללקוחות ומבקשים מהם להסדיר את ענייניהם בסניפים לפני תחילת העיצומים על מנת שלא ייפגעו".

מהנהלת הבנק נמסר: הסיכום עם הוועד הוא ששני הצדדים מנהלים מו"מ במטרה להגיע להסכם עד סוף יולי. מו"מ מנהלים אך ורק סביב השולחן ולא בשום מקום אחר".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker