רוצה לפתוח שווקים חדשים בחו"ל? קח עולה חדש

מבדיקת תרומתם של עולים חדשים למעסיקים ישראלים, ציינו 80% מן המעסיקים כי התועלת המרכזית היא כניסה לשווקים בינלאומיים. גמישות מחשבתית מאפיינת עובדים ילידי הארץ, ואילו העולים החדשים מתאפיינים בעמידה ביעדים

טלי חרותי-סובר
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
טלי חרותי-סובר

מחקר חדש שמפרסמת גבהים, עמותה בת של קרן רש"י, המסייעת לעולים אקדמאים להשתלב בשוק העבודה בישראל, מציג את התועלות שמפיקים מנהלים במשק מעובדים עולים, ומעובדים ילידי הארץ, המועסקים על-ידם בחברות מעורבות.

המחקר מבוסס על סקר שבוצע בקרב 32 מנהלי חברות ותאגידים מתחומי פיננסיים, היי-טק, שיווק וצרכנות, המעסיקות עולים חדשים בשורותיהן, ובדק מדדים של יעילות, כישורים ותכונות אופי בולטים אצל עובדים עולים, ועובדים ילידי ישראל. עוד דירג הסקר את הערכת החברות לגבי התרומה והתועלת שיש לעובדים עולים וישראלים צברים בחברתם.

80% מהחברות דירגו כניסה לשווקים בינלאומיים כתועלת המרכזית שהן מפיקות מעובדים עולים. במקום השני והשלישי, דורגו העשרת החברה בידע וניסיון מקצועי מחו"ל וגיוון תעסוקתי עם 72% ו-71% בהתאמה. מבחינת התרומה המקצועית לחברה, 62% מהמנהלים השיבו ששיווק ומכירות הוא התחום בו ניכרת תרומתם הגדולה ביותר של העובדים העולים, 19% ציינו את תחום ההנדסה והטכנולוגיה, 15% בתחומי ניהול ופיננסים ובמקום האחרון עם 4% בלבד דורג תחום הפיתוח העסקי.

הממצאים מעלים גם כי עובדים עולים עומדים בלוחות זמנים, ביסודיות ובשמירה על נהלי החברה. עובדים ילידי הארץ, הינם בעלי "ראש גדול", גמישות מחשבתית ויכולת עבודה בצוות. לצד השוני שניתן למצוא בעבודתם, 66% מהמנהלים ציינו שהעובד הצבר והעובד העולה יעילים באותה מידה.

גלי שחר, מנכ"לית גבהים: "הממצאים מוכיחים ששילובם של עובדים עולים ועובדים ילידי ישראל במקומות העבודה לא רק תורם לגיוון התעסוקתי, אלא מייצר ערך מקצועי וציוני עבור החברות ואף משפר את ביצועיהן העסקיים. תהליך קליטת עובד עולה בחברה מצריך לעתים התאמות משני הצדדים, אך לבסוף מביא תועלת חברתית, כלכלית ועסקית לכולם".

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker