הסכם קיבוצי שני בענף היי-טק: Surecomp חתמה על הסכם עם הוועד

בין ההישגים: הפחתה של יותר מ-20% במכסת השעות הנוספות ללא פגיעה בשכר, הסדרת זכויות עובדים החוזרים מרילוקיישן, בניית מנגנון פיטורים מסודר המתייחס לוותק העובד, והעדפה להעסקה ישירה

טלי חרותי-סובר
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
משרדי חברת היי-טק בתל אביב
טלי חרותי-סובר

ועד העובדים של חברת Surecomp, המאוגד בכוח לעובדים, חתם על הסכם קיבוצי ראשון בחברה. Surecomp היא חברת תוכנה מובילה בפיתוח תוכנות ניהול סחר חוץ. החברה פועלת ב-80 סניפים בעולם, שמשרתים רבע מ-100 הבנקים המובילים, בהם Deutsche Bank ו-Development Bank of Singapore. בחברה, הממוקמת בכפר סבא, 120 עובדים.

במסגרת ההסכם, צומצמו השעות הנוספות אליהם מחויבים העובדים ב-20%, ללא פגיעה בשכר. "זהו הישג חשוב לעובדים, אך גם אמירה לחברינו בחברות היי-טק נוספות - כולנו מחויבים לחברה, אבל מחויבות אין משמעה שעבוד. אנחנו עובדים מסורים וזכאים לתגמול על כך, וחשוב לא פחות - גם אנשי משפחה", אומר אוריאל סטולרו, ממובילי הוועד.

ההסכם כולל גם הליך פיטורים ייחודי, במסגרתו תינתן לעובדים תקופת שיפור בעלת יעדים מוגדרים, בטרם תישקל האפשרות לפיטורים. נציגות העובדים זכאית לבקש תקופת שיפור נוספת.

התייחסות מיוחדת ניתנה בהסכם לעובדים מעל גיל 40, בהתייחס לבעיה מוכרת בענף - הקושי במציאת עבודה בגיל מאוחר. במסגרת ההסכם, עובדים מעל גיל 40 ייהנו מתקופת התארגנות וחיפוש עבודה חדשה בת ארבעה חודשים במקרה של פיטורים, וזאת בנוסף כמובן לזכויותיהם לפיצויים ושאר זכויות סוציאליות.

סוגייה חשובה נוספת היא תנאי העסקתם של עובדים החוזרים מרילוקיישן. עובדים היוצאים לעבודה בחו"ל, בהמלצת החברה, יזכו לרצף זכויות בתחום הקביעות כשיחזרו לעבוד בחברה.

הוסכם כי עובדי מחשוב בחברה, המועסקים ע"י קבלן חיצוני, לא יוחלפו בעובדים חדשים ממיקור חוץ, והחברה התחייבה להעדיף העסקה ישירה. היקף מיקור החוץ בחברה בכל מקרה לא יעלה על 10%.

ההסכם הוא ההסכם הראשון של כוח לעובדים בענף ההיי-טק, והשני בלבד בענף בישראל (לאחר ההסכם ב-SAP). "ענף ההיי-טק נהנה מהילה של יוקרה, אולם לשכר הגבוה יחסית נלווה מחיר אישי גבוה ודרישה לשעות עבודה מרובות ללא הגבלה כמעט. ההסכם ממחיש כיצד ניתן להתאגד, להסדיר שעות עבודה שפויות ולהבטיח ביטחון תעסוקתי גם במציאות הדינמית של עולם ההיי-טק", מסכם שי כהן, מזכיר ארגוני בכוח לעובדים, שליווה את המו"מ מטעם הארגון.

את עובדי Surecomp ליוותה משפטית עורכת הדין רות דונר. את הנהלת Surecomp ליוו עו"ד מיכל הולצמן ועו"ד שירי שלו ממשרד אשר חלד.

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker