סוף השביתה בכלל ביטוח? מנכ"ל כלל יפגוש את יו"ר ההסתדרות

ייתכן כי שביתת עובדי כלל תסתיים היום בערב, לאחר פגישה שנקבעה בין איזי כהן, מנכ"ל החברה ואבי ניסנקורן יו"ר ההסתדרות, בבניין ההסתדרות

טלי חרותי-סובר
שתפו בפייסבוק
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקיםכתוב תגובה
איזי כהן, מנכ"ל כלל ביטוח
איזי כהן, מנכ"ל כלל ביטוח הפורשצילום: עופר וקנין

הנסיונות לסיום השביתה בחברת כלל, שנכנסה היום (ד') ליומה התשיעי, עולים מדרגה כאשר בשש וחצי בערב יגיע מנכ"ל החברה איזי כהן לבנין ההסתדרות, שם יפגוש את יו"ר ההסתדרות אבי ניסנקורן. לכהן יתלווה גם המשנה למנכ"ל יורם נוה, העוסק במשא ומתן מתחילתו, לפני שלושה ימים. פגישה בדרג נמוך יותר תחל ב-16:00 בין נציגי החברה והוועד, במשרדו של ארנון בן דוד, יו"ר הסתדרות המעוף.

הפגישה נקבעה לאחר ששני הצדדים נפגשו הבוקר בבית הדין לעבודה בתל אביב, שם נידונה בקשת הוועד לצו מניעה להחלטת החברה לנכות את ימי השביתה משכר העובדים כבר במשכורת הזו, על אף שהיא ניתנת באחד ביולי עבור עבודה שנעשתה טרם השביתה. השביתה החלה, ב-18 ביוני. בית הדין לעבודה לא נתן כל החלטה, אלא הציע לשני הצדדים לנסות ולדבר ביניהם. עוד נקבע כי אם המשא ומתן לא יצלח, ישובו הצדדים לבית הדין בעוד שבוע.

אבי ניסנקורן, יו"ר ההסתדרות. יש בהסתדרות דור חדש וצעיר שיכול לקדם שיתוף פעולה והסכמות
אבי ניסנקורן, יו"ר ההסתדרות. יש בהסתדרות דור חדש וצעיר שיכול לקדם שיתוף פעולה והסכמותצילום: יוסי זליגר

הנסיון מלמד שכאשר הדיונים מגיעים לדרגות הגבוהות ביותר (עד היום לא היו כהן או ניסנקורן פעילים במשא ומתן), השביתה, ככל הנראה, תסתיים.

ההנהלה לא הודיעה בינתיים כי היא נסוגה מדרישת התשלום עבור ימי השביתה, אך סביר להניח כי גם הנושא הזה יעלה היום, כמו גם עקרונות ההסכם הקיבוצי החדש, עליו נלחמים שני הצדדים. הוועד טען כי הוא מבקש לא רק העלאה אוטמטית בת 3.5% בשנה (חציה לעובדים וחציה למנהלים), אלא גם תשלום עבור גנים, קייטנות, משכורת 13 לכלל העובדים ועוד. בהנהלת החברה טענו כי מדובר בדרישות חמדניות, וכי הבונוסים שניתנו לעובדים עמדו על 50 מליון שקל בשלוש השנים האחרונות.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker