עובדי כלל ביטוח הפגינו: "איזי איזי תתעורר, העובדים שווים יותר"

העובדים השובתים הפגינו מול ביתו של מנכ"ל החברה איזי כהן בהרצליה פיתוח ■ יו"ר ועד העובדים: "בבית הזה בהרצליה פיתוח מתכנסת האליטה. הם יושבים וצוחקים עם סיגרים ושמפניות ודופקים את העובדים" ■ כלל ביטוח: "ההנהלה קוראת לוועד העובדים להפסיק עם הפרובוקציות המיותרות"

טלי חרותי-סובר
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
הפגנת עובדי ביטוח כלל
הפגנת עובדי ביטוח כלל היום בצהרייםצילום: תומר אפלבאום

"כל הדרישות של העובדים עומדות על 30 מליון שקל בשנה", אמר היום (ו') רוני רז, יו"ר ועד עובדי חברת ביטוח כלל, בהפגנה שערכו העובדים מול ביתו של מנכ"ל החברה איזי כהן בהרצליה פיתוח. להפגנה הגיעו כמה עשרות עובדים, וכן יו"ר ועדים מחברות אחרות. עובדי כלל שובתים מתחילת השבוע בתגובה לפיצוץ המשא ומתן עם ההנהלה על ההסכם הקיבוצי החדש.

"רק ברבעון הראשון הרוויחה החברה 150 מליון שקל", אמר רז בהפגנה. "חשבתי בהתחלה שפסיכולוג טוב או פסיכיאטר יצליח להסביר לי למה הוא מתעקש להתנהג ככה. איזי אמר אנחנו רוצים שהוועד יחזור למשא ומתן. מאז טלפון אחד לא קיבלנו לבוא למשא ומתן. להגיד לעיתון שאנחנו מחכים שהוועד יחזור - זה שקר. קל להגיד.

הפגנת עובדי כלל ביטוחצילום: תומר אפלבאום

"עכשיו אנחנו לא יכולים להגיע כי חסמו לנו את הכרטיסים. היום התקשרו לכל מנהלי המחלקות ומפעילים עליהם לחץ מטורף לחזור ביום ראשון. עד היום מנהלי מחלקות לא הגיעו. ביום ראשון הם מתכננים להביא 40 מאבטחים ואנחנו חוטפים מהם מכות למרות שאנחנו מביאים להם אוכל. כל חברות הביטוח מסתכלות על המאבק שלנו.

"בבית הזה בהרצליה פיתוח מתכנסת האליטה. הם יושבים וצוחקים עם סיגרים ושמפניות ודופקים את העובדים. המשנה למנכ"ל אמר במילים אלה: תשבתו. זה טוב לכלל. איזי גר בבית הזה אבל אני גר בבית שכור. באים מנהלים לחברה עושים מליונים והולכים. זה הבית שלנו. בשבילם זאת תחנת מעבר".

צילום: תומר אפלבאום

"מחלקת שואבי אנוש, ככה אנחנו קוראים להם", אמר עובד בכיר אחר. "הם האכזבה שלנו. הם אמורים לטפל בכם אבל הם לא פה. איך עובד חוזר לעבודה מחר ויכול לסמוך על משאבי אנוש? זה מה שקורה בשלוש השנים האחרונות. המאבק הזה יצר גיבוש גדול שההנהלה אף פעם לא יצרה".

מכלל ביטוח נמסר בתגובה: "הנהלת כלל ביטוח קוראת לוועד העובדים להפסיק עם הפרובוקציות המיותרות ולסיים את השביתה המיותרת שכפו על עובדי החברה. דרישותיו של הוועד בחידוש הסכם העבודה אינן אחראיות, ומעידות על חוסר הבנת הרפורמות ששינו ושחקו את ענף הביטוח בישראל. הנהלת החברה תמשיך לנהל את המו"מ אך ורק ללא תנאים מוקדמים, ומתוך אחריות רבה לחוסנה של החברה לאורך שנים, לטובת עובדיה ולקוחותיה".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker