מנכ"ל כלל ביטוח לעובדים השובתים: "החברה תהיה סגורה עד שתרדו מהעץ"

איזי כהן, מנכ"ל כלל ביטוח, עושה שריר לעובדים בתום יומה הרביעי של השביתה שהוכרזה ללא הגבלת זמן ■ לדבריו הם נדרשים לרדת מהעץ, ועד אז החברה תהיה סגורה

טלי חרותי-סובר
איזי כהן, מנכ"ל כלל ביטוח
איזי כהן, מנכ"ל כלל ביטוחצילום: עופר וקנין

השביתה בכלל ביטוח מתלהטת: העובדים הגיעו הערב (ד') לביתו של מנכ"ל החברה איזי כהן שהודיע להם כי החברה תהיה סגורה מצידו, עד שיירדו מהעץ, קרי: עד שיוותרו על הדרשות שההנהלה רואה כ"חמדניות".

כהן כבר הודיע ל-3,200 העובדים השובתים (רק 200 עובדים גם בימים אלה) כי ההנהלה תנכה את ימי השביתה ממשכורתם. יו"ר הוועד הודיע לעובדים כי קרן השביתה של ההסתדרות תפצה אותם, אולם ל-TheMarker נודע כי בהסתדרות לא התקבלה החלטה כזו.

גם ארנון בר דוד, יו"ר הסתדרות המעו"ף, שגיבה את עובדי כלל, לא הזכיר כלל את הפיצוי מן ההסתדרות. רוני רז, יו"ר הוועד הודיע כי "אני לא אכנע ולא אשבר עד שהנהלת כלל תשלם את מלוא ימי השביתה שנכפתה עלינו".

השביתה פרצה על רקע אי הסכמה על תנאי ההסכם הקיבוצי החדש. לדברי הנהלת החברה, הוועד רוצה הרבה יותר מדי, על אף התנאים הטובים שהם מקבלים כבר היום. לדברי גורם בחברה, הבונוסים ומענקים ששולמו לעובדים ב-3 השנים האחרונות מסתכמים ביותר מ-50 מיליון שקל, לא כולל משכורות 13 שקיבלו הזכאים לכך במסגרת ההסכם.

עובדי כלל ביטוח
עובדי כלל ביטוחצילום: דוברות ההסתדרות

תקציב רווחה בשלוש השנים האחרונות הסתכם בעשרות מיליוני שקלים, והעובדים נהנו מנופש משפחות באילת, אירוע עובדים בקיסריה, אירוע עובדים במצדה, ומסיבות ואירועים - כמעט בכל חג.

הדרישות החדשות הן תוספת שכר קבועה שנתית של 5% ללא קשר לתוצאות החברה. "אנחנו ביקשנו לבנות מנגנון של תוספות בהתאם לתוצאות והם לא מוכנים", אמר גורם בחברה.

לדבריו, "הוועד גם רוצה שנתחייב על בונוס מכירה של החברה - למרות שזה תלוי בקונה וממילא אין שום קונה על הפרק. הם לא מוכנים להסתפק באירועי חברה ורוצים כל שנה לצאת לנופש עם כל המשפחה, יותר כסף לארוחת צהריים, השתתפות בגני ילדים ועוד ועוד. על רקע זה המו"מ התפוצץ כי התוספות שביקשו הגיעו למאות מיליוני שקלים ואף הנהלה אחראית לא יכולה לאשר סכומים כאלה, בוודאי לא כשמנהלים כסף של הציבור וצריך לשמור על חוסן פיננסי לאורך שנים".

העובדים, שכאמור לא מתכוונים לוותר מצידם, הודיעו כי יגיעו להפגין מול ביתו של כהן בהרצליה החל מסוף השבוע הקרוב. כרגע מטופלות בחברה רק תביעות ביטוח דחופות, המוקדים מושבתים ושני מיליון לקוחות אינם מקבלים שירות שוטף.

תגיות:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker