"נוהגים יותר מ-12 שעות ביום"; הוכרז סכסוך עבודה בסופרבוס

ועד העובדים טוען כי ההנהלה מתעלמת מהוראות חוקי העבודה והמנוחה ■ הנהלת החברה: "דוגלים בהידברות פתוחה, מקווים שגם העובדים"

טלי חרותי-סובר
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
קו של סופרבוס
קו של סופרבוסצילום: ניר כפרי

ועד העובדים של חברת סופרבוס, המאוגדים בארגון כוח לעובדים, הכריז שלשום (א') על סכסוך עבודה. העובדים מוחים על סירובה של הנהלת החברה למרבית הדרישות הכלכליות שלהם במסגרת המו"מ המתנהל בין הצדדיים מאז מארס השנה, כך לטענתם. בנוסף מתקוממים העובדים על דרישת ההנהלה לחתימה על הסכם עבודה ל-14 שנה,   וכן על התעלמות ההנהלה מהפרות של חוק העבודה והמנוחה שמתרחשות בחברה, ומתקלות בטיחות חמורות עליהן התריעו העובדים. במידה שההנהלה תתמיד בסירובה לתקן את הליקויים, יוכלו 800 העובדים להשבית את פעילות התחבורה הציבורית של החברה בעוד שבועיים.

חברת סופרבוס מפעילה מאז 2009 את התחבורה הציבורית באשכול בית שמש ופרוזדור ירושלים (כ-9 מיליון הובלות נוסעים בשנה). מאז מארס 2014, אז זכתה במכרז להפעלת אשכול ה"עמקים" של משרד התחבורה, היא מפעילה גם את החבורה באשכול זה, הכולל את יישובי עמק יזרעאל, יקנעם עילית, עמק בית שאן, טבריה, דליית אל כרמל, עוספייה עפולה והסביבה.

במסגרת המו"מ ביקשו העובדים לשנות את תנאי העסקתם - שהנם מהנמוכים בענף. כך למשל, נסיעה של שעה מוגדרת בסופרבוס כארבעים דקות בלבד ומתוגמלת בהתאם. הנהגים חייבים לעבוד במשמרות מפוצלות, מבלי לקבל תשלום על שעות הביניים הריקות, וחמור מכך, אין כל הגדרה מתי מסתיים יום העבודה. בנוסף, לעת עתה מסרבת ההנהלה לדרישות להעלאת שכרם הנמוך של עובדי המשרדים ונהגי ההיסעים.

לצד הדרישות הכלכליות, מסרבת ההנהלה להתייחס לטענות העובדים בדבר הפרות של תקנה 168א להנוגעת לשעות העבודה והמנוחה של נהגים. לדברי הנהגים.

"יצאנו למאבק הזה בכדי לשפר את תנאי ההעסקה של העובדים, וגילינו שאנחנו נאבקים על ביטחוננו ועל ביטחון הנוסעים" אומר יו"ר ועד העובדים, הארון שובש. "תנאי ההעסקה הירודים יוצרים מחסור תמידי בנהגים ואתו - לחץ של הנוסעים לעבוד ללא הפסקות. מדי יום אנו נתקלים בתלונות מנהגים הנוסעים למעלה מ-12 שעות ביום! המקסימום המותר בחוק".

למו"מ קדם סירוב מתמשך של הנהלת החברה להכיר בוועד העובדים, מאז שהכריז על כוח לעובדים כארגון היציג בחברה באוקטובר 2015. התעלמות זו כללה גם התעמרויות בראשי הוועד, לרבות פיטוריו של יו"ר הוועד הארון שובש. שובש הוחזר לעבודה לאחר שהוכחה כוונת ההנהלה לפטרו רק בשל חלקו במאבק העובדים מולה.

"אנו קוראים להנהלה להתעשת ולנהל מו"מ מקדם וענייני. מו"מ ללא כל שיפור כלכלי והתייחסות לבעיות הבטיחות בחברה רק פוגע בסופרבוס. אנחנו משוכנעים כי במאמץ משותף נהפוך את סופרבוס ליעד מבוקש לנהגים מבקשי עבודה, ולא להפך, כפי שקיים כרגע. שיתוף פעולה עם הוועד אף יעלה את רמת השירות לציבור הרחב", אומר מאג'ד מברוק, נהג באשכול בית שמש וחבר וועד נוסף.

ענף התחבורה הציבורית בכוח לעובדים, מאגד לצד עובדי סופרבוס גם את עובדי חברות התחבורה הציבורית קווים ואגד תעבורה, שבהם כבר נחתמו הסכמים קיבוצים עם העובדים. הנהגים בחברות אלו, כמו גם ב-15 חברות התחבורה הציבורית הפרטיות, מועסקים כנהגי קבלן - נהגים המועסקים לתקופת המכרז בלבד, ללא כל משמעות לוותק וללא הבטחה לתעסוקה עם סיום הזיכיון של החברה על פי המכרז."

כיום פועל פורום נהגי התחבורה הציבורית בכוח לעובדים לשיפור תנאי העסקתם של נהגי הקבלן, המהווים למעלה ממחצית מנהגי האוטובוס בישראל.

מסופרבוס נמסר בתגובה: "הנהלת סופרבוס דוגלת בהידברות פתוחה ורצופה הנערכת בתום לב, ואנו מקווים שבדרך זו תפעל גם נציגות העובדים, לטובת החברה, עובדיה וציבור הנוסעים".

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker

על סדר היום