בעקבות התפרעויות: עובדי לשכות רישום האוכלוסין דורשים להגביל את כמות הנכנסים

במוקדים שונים ברחבי הארץ נרשם עומס חריג שנובע מהשבוע האחרון, שהיה קצר, מהקיץ המתקרב, ומהרצון לקבל תעודות ביומטריות

טלי חרותי-סובר
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
אנשים ממתינים בתורים. למצולמים אין קשר לכתבה
טלי חרותי-סובר

בעקבות סיום תקופת הפיילוט להנפקת תעודות ביומטריות, נוצר עומס חרגיש בלשכות רישום האוכלוסין. ביממה האחרונה נאלצו עובדים במספר מוקדים ברחבי הארץ להתמודד עם התקפות פיזיות ומילוליות מצד אזרחים, ולסגור את דלתות הלשכות בסיועם של מאבטחים ושוטרים.

ברשות האוכלוסין חושבים שמדובר על שילוב שיצר שבוע עמוס במיוחד, שכלל את ימי חג השבועות שקיצרו את השבוע הקודם, את הלחץ הידוע שלפני הקיץ, וכמובן את התחלת הנפקת התעודות הביומטריות. ברשות מודים שמעולם לא נראתה כזו כמות של אנשים בכל לשכה.

על מנת לשמור על ביטחונם האישי של העובדים, הוחלט על ידי הסתדרות עובדי המדינה ונציגות עובדי הלשכות כי במקרים שבהם העובדים ייחשפו לאלימות, ייפתחו הלשכות בצורה מבוקרת, במסגרתה יוגבל מספר הנכנסים.

שני שבתוב, יו"ר מועצת עובדי רשות האוכלוסין וההגירה, מסרה: "לצערי נוצר מצב שבמסגרתו ביטחון עובדי המדינה בלשכות השונות הידרדר משמעותית, עקב העומסים הגדולים. לא נאפשר פגיעה בעובדי המדינה, שממילא עובדים תחת לחצים קשים ונותנים מענה לציבור הישראלי בכל תחנות חייו השונות. אני קוראת להנהלה לנקוט בצעדים אחראיים, שיאפשרו לפתוח את הלשכות באופן שישרת את הציבור בצורה יעילה, תוך שמירה על ביטחוננו".

מרשות האוכלוסין נמסר: בימים האחרונים אכן צובאים על דלתות הלשכות אלפי פונים מסיבות שונות, ונוצרו עומסים בלתי סבירים, שהרשות לא הכירה בעבר. עם זאת, המצב בלשכות מטופל, וכל סוגיה המתעוררת מקבלת מענה מיידי".

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker